TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Англија без Рашфорд и Маунт против Италија и Украина

Слободен Печат - 20.03.2023

Манчестер јунајтед објави дека Маркус Рашфорд , кој беше на теренот до 83 минута, доби удар во акцијата која му претходела на водечкиот гол на Фулам во 50 минута во рамките од ФА купот. Напаѓачот на „црвените ѓаволи“ поради повреда ќе го пропушти ...

Англија остана без најдобриот играч за дуелите со Италија и Украина

Дерби - 20.03.2023

Селекцијата на Англија се соочува со проблеми пред стартот на квалификациите за Европското првенство во 2024 година, циклус за кој во овој „прозорец“ во март има дуели со Италија и Украина.

Англија без тројца важни играчи на мегдан со Италија и Украина

Спортклуб - 20.03.2023

Англискиот селектор Герет Саутгејт, потврди дека ќе ги нема Маркус Рашфорд, Мејсон Маунт и Ник Поу за претстојните квалификациски мечеви против Италија и Украина. Веста е потврдена и од федерацијата на Англија, а како образложение за нивното ...

Англија против Италија и Украина без Рашфорд и Маунт

Sport M - 20.03.2023

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд ќе го пропушти почетокот на квалификациите за Евро 2024 оваа недела и натпреварите на Англија против Италија во Неапол во четврток и против Украина на Вембли во недела поради повреда заработена на ...

Англија без најдобриот фудбалер на стартот на евроквалификациите

Sport 1 - 20.03.2023

Европскиот вицепрвак Англија ќе биде без најдобриот фудбалер во моментов, Маркус Рашфорд од Манчестер јунајтед, кој ќе го прескокне стартот на евроквалификациите и дерби пресметките со Италија на гости и Украина дома.

Голем удар за Англија, Саутгејт остана без тројца важни играчи за Италија и Украина

Gol.mk - 20.03.2023

Репрезентацијата на Англија ги стартува квалификациите за Европското првенство на гостувањето кај Италија , меѓутоа Герет Саутгејт се соочува со голем проблем затоа што „гордиот албион“ ќе мора без тројца важни играчи.

Челзи го сака отфрлениот играч на Јунајтед

Sport M - 20.03.2023

Раководството на Челзи е се позагрижено за ситуацијата околу договорот на англискиот репрезентативец Мејсон Маунт. Актуелниот договор на играчот од средниот ред е до 2024 година, но засега не е постигнат договор за негово продолжување.

Рашфорд, Маунт и Поуп поради повреди отпаднаа од составот на Англија

TopSport - 20.03.2023

Најдобриот стрелец на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, нема да игра за репрезентацијата на Англија на претстојните европски квалификации со Италија и со Украина, соопштија од клубот. Напаѓачот се здобил со повреда на вчерашниот меч против Фулам ...

Челзи ќе дозволи трансфер на Маунт

Телма - 20.03.2023

Откако во последните два преодни рока Челзи потроши огромна сума на засилувања, раководството на клубот полека почнува да се ослободува од играчите за кои смета дека се вишок во екипата. Прв кој доби дозвола да ја смени средината е англискиот ...

Англија без Рашфорд и Маунт на стартот на евроквалификациите

Опсервер - 20.03.2023

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд, поради повреда, ќе го пропушти стартот на квалификациите за ЕУРО 2024 и натпреварите кои оваа недела ќе ги одигра Англија против Италија и Украина.

Рашфорд, Маунт и Поуп поради повреди отпаднаа од составот на Англија

Макфакс - 20.03.2023

Најдобриот стрелец на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, нема да игра за репрезентацијата на Англија на претстојните европски квалификации со Италија и со Украина, соопштија од клубот. Напаѓачот се здобил со повреда на вчерашниот меч против Фулам ...

Англичаните без Рашфорд за дуелите со Италија и со Украина

МакФудбал - 20.03.2023

Најдобриот стрелец на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд, нема да игра за репрезентацијата на Англија на претстојните европски квалификации со Италија и со Украина, соопштија од клубот. Напаѓачот се здобил со повреда на вчерашниот меч против Фулам ...

Англија без Рашфорд и Маунт на стартот на евроквалификациите

MakPress - 21.03.2023

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд, поради повреда, ќе го пропушти стартот на квалификациите за ЕУРО 2024 и натпреварите кои оваа недела ќе ги одигра Англија против Италија и Украина.