TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски ја претстави иницијативата „Жито од Украина“

Во Центар - 26.11.2022

Во саботата, украинскиот претседател Володимир Зеленски беше домаќин на самит за храна на кој ја претстави иницијативата „Жито од Украина“ насочена кон извоз на жито во земјите најранливи на глад и суша, со што се обидува да ја добие поддршката од ...

Украина со напори за целосно враќање на струјата, критики од Зеленски кон Кличко

Р.С.Европа

Зеленски ја промовира иницијативата „Зрно од Украина“ на самитот во Киев

Вечер Прес

Шест милиони Украинци се без вода и струја додека температурите паѓаат под нулата

Канал5

Дефинитивна победа за Украина?

Centar

Украина е во мрак: Шест милиони домаќинства немаат струја, а температурите опаѓаат

МКД

Шест милиони Украинци се без струја и греење додека температурите паѓаат под нулата

Сакам да кажам

Курир Глас на Америка Фактор OhridNews 24 Вести Press24 Нетпрес Во Центар

Зеленски јавно го критикува Кличко: Не ја заврши добро работата

Вечер Прес - 26.11.2022

Во едно од ретките несогласувања на украинските челници, претседателот Володимир Зеленски упати јавна критика за градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, дека не ја завршил добро работата во организирањето на засолништа за помош на граѓаните кои под ...

Зеленски јавно го критикуваше Кличко за прв пат од почетокот на војната: „Не ја заврши работата добро“

А1 On

ЗЕЛЕНСКИ УДРИ ПО КЛИЧКО ЗА МРАКОТ ВО УКРАИНА Шест милиони луѓе уште немаат струја, вода и греење

+инфо

Почна расколот: Зеленски јавно го критикуваше Кличко

Република

Зеленски со критики до Кличко: Не ја заврши добро работата

Кајгана

Зеленски го критикуваше Кличко: Има многу поплаки, не си ја заврши работата добро

Локално

Украина отвори илјадници места со струја и греење за граѓаните

Во Центар

Макфакс Слободен Печат Точка MTM 24 Вести Пулс24 Centar 24Инфо

Зеленски: Шест милиони домаќинства и натаму без струја

Локално - 26.11.2022

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека шест милиони домаќинства во земјата сè уште се без електрична енергија, по масовните руски ракетни напади оваа недела. „Ограничувањата продолжија синоќа во многу региони, како и во Киев.

Зеленски: Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Опсервер

Зеленски: Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Курир

Зеленски: Повеќе од шест милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Република

Зеленски: Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

А1 On

Зеленски: Над 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Нетпрес

Зеленски:Повеќе од 6 милиони домаќинства во Украина погодени од прекини на струја

Во Центар

Lider Независен Фокус Н.Македонија Вечер Прес MakPress Сител Алсат-М

ЗЕЛЕНСКИ ИМ ПОРАЧА НА РУСИТЕ: Уништувањето на инфраструктурата нема да не ослабне! МОРА ДА ГИ ВРАТИМЕ СИТЕ ТЕРИТОРИИ!

Во Центар - 25.11.2022

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска изјави дека новата стратегија за уништување на украинската инфраструктура, која Русија ја спроведува, нема да ја ослабне нивната решеност за ослободување на териториите.

Зеленска: Ќе издржиме, не може да има мир без победа

Centar

Зеленски: Уништувањето на инфраструктурата нема да не ослабне; Москва тврди дека цивилните објекти не се цел

Во Центар

Олена Зеленска: Војната во Украина е трчање маратон со неодредена километража, но ќе продолжиме да се бориме

360 степени

Зеленски: Стратегијата на Русија да ја турне Украина во темнина

Фокус

Зеленски: Стратегијата на Русија да ја турне Украина во мрак нема да ја поколеба решителноста на Киев

Zoom

ЗЕЛЕНСКИ: Новата стратегија на Русија, да ја втурне Украина во мрак, нема да ја ослабне решителноста на мојата земја и на Киев

Денешен

Н.Македонија Канал5 Кумановски м. 360 степени Centar