TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ана Винтур открива што мисли за Меган Маркл и одговара на неколку прашања од непознати

Црнобело - 23.01.2019

Што мисли за Меган Маркл, кои жени имаат инспиративен стил, каков е нејзиниот стил и уште неколку прашања на кои одговара главниот уредник на Vogue, Ана ...

Фотографија од палатата што стигнала до јавноста: Не сме навикнати да ја гледаме Меган Маркл во вакво светло!

Убавина и Здравје - 23.01.2019

Долгогодишен пријател на Меган објавил приватна фотографија од Кенсингтонската палата на својот Инстаграм-профил И врапчињата знаат дека членовите на кралското семејство немаат социјални мрежи, па кога ќе се појави каква било вест од палатата, ...

На Инстаграм осамна ретка фотографија од приватноста на Меган Маркл во палатата (фото)

Вистина.мк - 23.01.2019

Познатиот шминкер Даниел Мартин го посети домот на својата пријателка Меган Маркл која ја шминкаше за свадбата со Хари. Мартин на својот Instagram објави фотографија од Кенсингтонската палатата, каде што Меган беше домаќинка и покажа како изгледа ...

Палатата ѝ ангажираше нов секси ПР на Меган Маркл: Кој е Кристијан Џонс?

Црнобело - 23.01.2019

Шансите дека ќе го гледаме Кристијан како сенка на Меган, но и на Хари, Кејт и Вилијам во наредните месеци се огромни. Деновиве Меган Маркл беше фотографирана во шик кежуал издание со фармерки, но покрај неа имаше маж кој не сме го виделе досега.

Меган одржува таен профил на Инстаграм

Локално - 23.01.2019

Во јануари минатата година, еден месец по нејзината свршувачка со принцот Хари, Меган Маркел ги затвпри сите профили на социјалните мрежи. Како актуелен член на британското кралско семејство, таа повеќе не може да ги користи.

Тајниот профил на Меган Маркл

Женски магазин - 23.01.2019

Меган Маркл имала таен Инстаграм профил преку кој ги следела само своите блиски пријатели објавува Daily Mail. Но, што се случило со него? Приказната ја имате на ...

ФОТО: Ова е првото момче на Меган Маркл

Курир - 22.01.2019

Меган Маркл претходната година му кажа „да“ на принцот Хари, а оваа година го очекуваат нивното прво дете. Меѓутоа, првата љубов Меган ја имала на 13 години кога во летен камп во Калифорнија го бакнала Џошуа Силверстајн.

Меган не присутвуваше на роденденот на Кејт

Локално - 22.01.2019

За комплицираната врска помеѓу Кејт Мидлтон и Меган, Маркел сè почесто зборува. Според некои медиуми, поранешната ѕвезда на адвокатската серија го оддалечува принцот Хари од својот брат Вилијам. Дали е така, не коментираат од Палатата.

Кој плаќа за облеката на Меган Маркл?

Fashionel - 22.01.2019

Во светските медиуми неодамна се појави информација дека Меган Маркл во својата кариера заработила околу пет милиони долари. Тоа беше доволно да почнат шпекулациите кој всушност е задолжен за плаќањето на облеката во која се појавува сега веќе, ...

Не е лесно да им се обезбеди заштита: Телохранителот на принцезата Дијана ја предупредил Меган Маркл!

Убавина и Здравје - 22.01.2019

Со тоа што Меган се обидува да им се доближи на граѓаните, всушност се става себеси во опасност Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, и нејзиниот сопруг принц Хари, многу често разговараат со луѓето и ги поздравуваат додека ги извршуваат кралските ...

Во палатата никогаш не е здодевно: Овие членови на кралското семејство воопшто не се поднесуваат меѓусебно!

Убавина и Здравје - 22.01.2019

Зад затворените врати на Бакингемската и Кенсингтонската палата каде што живеат помладите членови понекогаш се одвиваат вистински семејни драми Најпознатото кралско семејство во светот секогаш го одржува имиџот на идеално семејство во кое сите ...

Што ќе ви послужи Меган Маркл ако отидете на чај во Кензингтонската палата?

Црнобело - 22.01.2019

Од вчера по социјалните мрежи се шири фотка со храна и чај, со тврдење дека токму ова е она што ќе го добиете ако седнете на чај со Меган Маркл во Кензингтонската палата. Војвотката од Сасекс изгледа обожува да ги менува кралските правила, па така ...

Како Кејт Мидлтон го завeде принцот Вилијам

Репортер - 22.01.2019

Пред да стане војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон била обична студентска и учествувала во разни студентски активности. Една од нив била и хуманитарната модна ревија наречена Don’t Walk, која секоја година ја организира факултетот Сент Ендрјус, во ...

Меган Маркл постојано се шета во потполно лежерно издание

ЗаЗабава - 22.01.2019

Меган Маркл за ручекот со директорот за комуникација од Кенсингтонската палата, Кристијан Џоунс, облекла неочекуван лежерен стајлинг. Иако во изминатата година потрошила вртоглава сума на пари за облека, поточно дури 400.000 фунти, Меган Маркл за ...

Реприза на црниот свилен фустан: Меган тајно се сретна со премиерката на Нов Зеланд

Независен - 22.01.2019

Англија - На тајната средба во Кесингтонската палата со премиерката на Нов Зеланд, Јасинда Ардерн- Меган Маркл облече црна свечена коктел тоалета од свила и волна на Габриела Хирст што го носеше во април, на турнејата во Австралија и Нов Зеланд.

Вилијам и Хари во кавга поради Меган

Женски магазин - 22.01.2019

Односите помеѓу двајцата браќа, принцот Хари и неговиот брат Вилијам се влошуваат, пишуваат англиските медиуми. Извори блиски до кралското семејство за Дејли мејл велат дека причината за кавгата помеѓу браќата е војвотката од Сасекс, Меган Марјк.

Во палатата никогаш не е здодевно: Овие членови на кралското семејство воопшто не се поднесуваат меѓусебно!

Локално - 22.01.2019

Зад затворените врати на Бакингамската и Кенсингтонската палата каде што живеат помладите членови понекогаш се одвиваат вистински семејни драми LONDON, UNITED KINGDOM – JUNE 16: (EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK NEWSPAPERS UNTIL 48 HOURS AFTER CREATE ...