TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Беља беше разрешен од економски директор на Клиниката за гинекологија затоа што тропа глупости, рече Заев

Сакам да кажам - 30.05.2019

Експресното разрешување на економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство Ваљон Беља, што се случи пред два дена, според премиерот Зоран Заев се случило бидејќи тропал глупости.

Заев: Однесувањето на Беља е неприфатливо

Канал5 - 30.05.2019

Валон Беља екс економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство бил дел од „метлата“. Отткако му бил најавен отказот, Беља почнал да се заканува и неговото однесување не било прифатливо, вели премиерот Зоран Заев.

Заев: Ваљон Беља тропа глупости и не можеме да дозволиме да си игра играчки

Фокус - 30.05.2019

Зоран Заев денеска го искорментира разрешувањето на економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља. Беља беше разрешен пред два дена откако преку својот фејсбук профил ја обвини директорката на Гинекологија, Викторија Јовановска, дека ...

Заев за Беља: Тој тропа глупости

Република - 30.05.2019

Во врска со обвинувањата за криминал што кон директорката на Клиниката за гинекологија и акушерство ги упати сега разрешениот економски директор на ГАК Ваљон Беља, кадар на ДУИ, премиерот Зоран Заев рече дека проблемите со него биле поодамна и дека ...

Заев за Беља: Тој „тропа глупости“, нема да дозволиме никој да си игра со институциите

ТВ21 - 30.05.2019

Зоран Заев денеска ја искорментира одлуката економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља да биде сменет од министерот Венко Филипче. „Откако дозна дека ќе биде сменет, тргна по тој пат.

Беља тргнат настрана, следни Дураку и Адеми?

Независен - 30.05.2019

Разрешениот економски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство, Ваљон Беља, вчера не сакаше да долева масло на огнот што го предизвика со сериозните обвинувања дека стручната директорка Викторија Јовановска незаконски доделува тендери.

Ваљон Беља доби отказ, но ЈО ќе го испитува обвинувањето за криминал на Гинекологија

Сител - 29.05.2019

Обвинителството ја разгледува пријавата од екомонскиот менаџер на Клиниката за гинекологија Ваљон Беља кој ја обвини медицинската директорка Викторија Јовановска за криминал и фаворизирање на една компанија за лабораториски реагенси.

Обвинителство ќе проверува дали на ГАК има криминал

Канал5 - 29.05.2019

Пријавата што вчера ја поднесе во Jавното обвинителство поранешниот организациски директор на Клиниката за гинекологија Валон Беља е дадена кај јавен обвинител. Tој по утврдувањето на фактите треба да се произнесе дали имало неправилности во ...

Oбвинителство „ги чешла“ документите на Беља – се проверува дали на ГАК има криминал

Алфа - 29.05.2019

Јавното обвинителство „ги чешла“ документите доставени од, веќе разрешениот, економски директор на гинеколошката клиника Ваљон Беља, за според него, криминалното раководење со болницата од страна на Виолета Јовановска.

ДУИ преку Беља се распука по СДСМ, па доби метла

Независен - 29.05.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера попладне го разреши економскиот директор на Клиниката за акушерство и гинекологија, Ваљон Беља, кој претходно со стручната директорка Викторија Јовановска влезе во меѓусебна војна и обвинувања за ...

По метлата што ја доби, на ред се бомбите – Ќе му експлодираат ли „бомбите“ на Беља во рака?

Магазин - 29.05.2019

По скандалот во скопска гинекологија каде се пресметуваа двајцата директори Валерија Јовановска и Ваљон Беља Основвното јавно Обвинителство будно ги следи случувањата и превзема дејствија за утврдување на фактите во достабениот поднесок.

Разрешениот Беља е правосилно осуден на условна казна затвор од 1,5 година за поседување муниција

А1 On - 29.05.2019

Разрешениот економски директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, е правосилно осуден на казна затвор од 1,5 години за неовластена изработка, држење и трговија со оружје, потврдија на прашање на „А1 он“ од скопското јавно обвинителство.

Заев рече дека Беља „игра играчки" - Тој жестоко му врати на Фејсбук

Press24 - 30.05.2019

Зоран Заев денеска го искорментира разрешувањето на економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља откако преку Фејсбук ја обвини директорката на Гинекологија, Викторија Јовановска, дека е одговорна за незаконски јавни набавки и дека ...

Ќе му експлодираат ли „бомбите“ на Беља во рака?!

PressingTV - 29.05.2019

Основното јавно обвинителтво Скопје, како и во сите случаи досега, будно ги следи случувањата и објавите во медиумите. Воедно, веднаш презема дејствија за утврдување на фактите во доставениот поднесок.

Зошто Филипче „му даде црвен картон“ на Валон кој беше осомничен дека оставил куршум кај градоначалник на Чаир

Фактор - 29.05.2019

Министерот Венко Филипче го тргнал од директорската функција Валон Беља кој беше економски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство. Валон Беља беше член на невладината организација Реалитети, а во 2010 стана лидер на партијата Албански ...

Koj e Ваљон Беља: Од ранување во Чаир до разрешување од директорското место во Гинекологија

еМагазин - 29.05.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче , го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља , поради „несоодветен настап во јавноста и нарушени меѓучовечки односи“.

Заев за Беља: „Тропа глупости“ откако дозна дека ќе биде сменет

Независен - 30.05.2019

Премиерот, Зоран Заев денеска ја искорментира одлуката економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља да биде сменет од министерот Венко Филипче. „Тој е меѓу оние директори кои беа дел од дебатата за промени.

Зошто министерот Филипче го разреши економскиот директор на гинекологија Валон Беља?!

Бизнис Вести - 29.05.2019

Поради нарушени односи и несоодветно однесување, министерот за здравство Венко Филипче го разреши економскиот директор на гинекологија и акушерство Валон Беља. Овој потег на министерот доаѓа откако Беља ја обвини сегашната директорка на гинекологија ...

Директорска кавга на Гинекологија - меѓусебни обвинувања за криминал и уцена

Сител - 28.05.2019

Се скараа двајцата директори на Клиниката за гинекологија. Еден за друг најавија кривични пријави. Скандалот почна откако економскиот менаџер Ваљон Беља преку фејсбук стаус ја обвини медицинската директорка Викторија Јовановска за криминал и ...

Економскиот директор на гинекологија Ваљон веља разрешен - епилог од Кавгата со директорката Јовановска

24 Вести - 28.05.2019

Кавгата помеѓу директорите на гинекологија заврши со разрешување на економскиот директор Ваљон Беља. Нарушени односи е причината поради која Беља добил отказ од функцијата на економски директор.

Разрешен економскиот директор на гинекологија Валон Беља

Сакам да кажам - 28.05.2019

Министерството за здравство го разреши економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство Валон Беља. Министерот за здравство Венко Филипче го потврди разрешувањето за САКАМДАКАЖАМ.МК и вели дека станува збор за нарушени меѓучовечки ...

Министерот Филипче го смени директорот Беља

Канал5 - 28.05.2019

Валон Беља не е повеќе економски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство. Одлуката за негово разрешување ја донел министерот за здравство Венко Филипче поради несоодветен настап на Беља.

Разрешен економскиот директор на ГАК, Ваљон Беља

Фокус - 28.05.2019

Економскиот директор на ГАК, Ваљон Беља денеска е разрешен од својата функција, дознава „Фокус“. Тој во своја објава на Фејсбук вчера ја обвини својата колешка Викторија Јовановска, директорка на Гинекологија, за незаконски јавни набавки и дека ...

Министерот Филипче го разреши директорот на ГАК Ваљон Беља

Телма - 28.05.2019

Министерот за здравство Венко Филипче експресно го разреши економскиот директор на Клиниката за Гинекологија и акушерство, Ваљон Беља откако тој обвини за финансиски криминал и непотизам на клиниката.

Филипче го разреши економскиот директор на Клиниката за гинекологија Ваљон Беља

Р.С.Европа - 28.05.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче, го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, по меѓусебните обвинувања со медицинската директорка на Клиниката Викторија Јовановска.

Министерот Филипче го разреши економскиот директор на ГАК Ваљон Бела

А1 On - 28.05.2019

Министерот за здравство Венко Филипче го разреши економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК) Ваљон Бела кој влезе во отворен судир со медицинската директорка Викторија Јовановска и на социјалната мрежа „Фејсбук“ ја обвини ...

Министерот Филипче го разреши директорот Ваљон Беља

+инфо - 28.05.2019

Министерот за здравство денеска го разреши економскиот директор на Гинекологија Ваљон Беља. Економскиот директор Беља, во пост на Фејсбук вчера ја обвини својата колешка Викторија Јовановска, директорка на Гинекологија за незаконски јавни набавки и ...

Скандал ја тресе гинекологија, Филипче експресно го смени Беља

ТВ21 - 28.05.2019

По обвинувањата и префрлањата ,Министерот за здравство Венко Филипче експресно го разреши економскиот директор на Клиниката за Гинекологија, Ваљон Беља откако тој обвини за финансиски криминал и непотизам на клиниката.

Скандал на Гинекологија – економскиот директор го обвинува медицинскиот за криминал

Алфа - 28.05.2019

Закани, уцени, кривични пријави. Хаос по кавгата на директорите на Клиниката за гинекологија. Која е вистинската причина за несогласувања помеѓу кадри на коалиционите парнери СДСМ и ДУИ во здравството? Одбивање да се вработат советници на кадар на ...

Падна и првиот кадар на ДУИ – метлата продолжува

Скопје24 - 28.05.2019

Министерот за здравство Венко Филипче го разреши економскиот директор на Клиниката за Гинекологија и акушерство, Ваљон Беља откако тој обвини за финансиски криминал и непотизам на клиниката.

Скандал ја тресе гинекологија!? Меѓусебни обвинувања на Беља и директорката Јовановска

ТВ21 - 28.05.2019

Откако во вчерашното гостување во вестите на ТВ21 најави дека ќе поднесе тужба за злоупотреба на службената положба и јавни пари против директорорката, Ваљон Беља денеска го стори тоа. Економскиот директор на гинекологија ја обвинува директорката ...

(Видео) Филипче го разреши економскиот директор на гинекологија Валон Беља

1tv - 28.05.2019

Поради нарушени односи и несоодветно однесување министерот за здравство Венко Филипче го разреши економскиот директор на гинекологија и акушерство Валон Беља. Ова следи откако Беља ја обвини сегашната директорка на гинекологија Викторија Јовановска ...

По кавгата во Гинекологија- разрешен директорот Вањон Беља

Алфа - 28.05.2019

По кавгата на директорите на Гинекологија и размените најави за кривични пријави, реакција од првиот човек на здравството. Филипче го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, откако тој достави ...

Венко Филипче го разреши Ваљон Беља

Фактор - 28.05.2019

Ваљон Беља повеќе не е економски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство. Одлуката за разрешувањето на Беља ја донел министерот за здравство, Венко Филипче поради несоодветен настап на Беља.

Филипче го разреши Ваљон Беља

ТВ21 - 28.05.2019

Економскиот директор на Клиниката за гинекологоја Ваљон Беља, е разрешен од таа функција од страна на министерот за здравство, Венко Филипче. Беља е разрешен после меѓусебните обвинувања со директорката на Клиниката Викторија Јовановска.

Директорска кавга за криминали и наместени тендери на Гинекологија

MakPress - 28.05.2019

Економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство, Валон Беља објави документи против директорката на Клиниката, Викторија Јовановска. -Министерот за здравство и други службеници пред неколку месеци беа предупредени за незаконските дела ...

Филипче го разреши Валон Бела кој ја обвини директорката на Гинекологија за незаконско работење

MakPress - 28.05.2019

Министерот за здравство Венко Филипче денеска најави дека ќе ги соочи аргументите на двајцата директори на Гинекологија, Викторија Јовановска и Валон Бела, по вчерашните обвинувања на економскиот директор дека Јовановска правела финансиски криминали ...

Кавга помеѓу двајцата директори на Клиниката за гинекологија и акушерство

Скопје1 - 28.05.2019

Економскиот директор на клиниката за гинекологија и акушерство Валон Беља на својот фејсбукстатус обј а ви дека сегашната директорка на клиниката фаворизирала одредена лабораторија за испитување.

Филипче го разреши Ваљон Беља, економскиот директор на Клиниката за гинекологија

еМагазин - 28.05.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче , го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља , кадар на ДУИ, поради како што изјави за медиумите, „несоодветен настап во јавноста и нарушени меѓучовечки односи“.

Обвинителство ќе проверува дали на ГАК има криминал

Скопје инфо - 29.05.2019

Пријавата што вчера ја поднесе во Jавното обвинителство поранешниот организациски директор на Клиниката за гинекологија Валон Беља е дадена кај јавен обвинител. Тој веќе не е директор откако министерот Филипче го разреши.

Заев за Ваљон Беља: Tропа глупости и не можеме да дозволиме да си игра играчки

Слободен Печат - 30.05.2019

Премиерот го искорментира разрешувањето на економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља. Зоран Заев денеска го искорментира разрешувањето на економскиот директор на Клиниката за Гинекологија Ваљон Беља.

Што барал Беља од Јовановска, па ја уценувал со бомби?

Република - 29.05.2019

Основното јавно обвинителтво Скопје будно ги следи случувањата и објавите во медиумите и презема дејствија за утврдување на фактите во доставениот поднесок, велат од ОЈО за Пресинг ТВ во врска со последните настани на Клиниката за гинекологија.

На Филипче му пукна филмот и го разреши директорот на гинекологија Вањон Беља!

Магазин - 28.05.2019

Министерството за здравство го разреши економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство Валон Беља. Беља, кој е од кадар на ДУИ, беше назначен за економски директор на Гинекологија во октомври минатата година.

Филипче го разреши директорот Беља

24Инфо - 28.05.2019

Валон Беља не е повеќе економски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство. Одлуката за негово разрешување ја донел министерот за здравство Венко Филипче поради несоодветен настап на Беља.

Разрешен економскиот директор на ГАК, Ваљон Беља

ММС - 28.05.2019

Економскиот директор на Гинеколошко и Акушерската Клиника, Ваљон Беља денеска е разрешен од својата функција. Одлуката за негово разрешување ја донел министерот за здравство Венко Филипче поради несоодветен настап на Беља.

Министерот Филипче го разреши директорот на ГАК Ваљон Беља

24 Вести - 28.05.2019

Министерот за здравство Венко Филипче го разреши економскиот директор на Клиниката за Гинекологија и акушерство, Ваљон Беља откако тој обвини за финансиски криминал и непотизам на клиниката.

Разрешен директорот на скопска гинекологија

Скопје инфо - 28.05.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче, го разреши од функцијата економскиот директор на Клиниката за гинекологија, Ваљон Беља, по меѓусебните обвинувања со медицинската директорка на Клиниката Викторија Јовановска.

Министерот Филипче го разреши економскиот директор на ГАК, Ваљон Беља

Макфакс - 28.05.2019

Министерот за здравство, Венко Филипче, го разреши економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство (ГАК), Ваљон Бела, кој влезе во отворен судир со медицинската директорка Викторија Јовановска и на социјалната мрежа „Фејсбук“ ја ...

Министерот Филипче го разреши економскиот директор на ГАК Ваљон Беља

Република - 28.05.2019

Министерот за здравство Венко Филипче денеска го разреши економскиот директор на Гинекологија Ваљон Беља, кој вчера во пост на Фејсбук вчера ја обвини својата колешка Викторија Јовановска, директорка на Гинекологија за незаконски јавни набавки.