Gol.mk - 23.11.2020

Ако често беа критикувани на почетокот на сезоната за недостатокот на алтернативи во нападот и пропуштената можност за враќање на Фернандо Љоренте, фудбалерите на Атлетик Билбао ја одиграа најдобрата партија оваа есен и го декласираа Бетис на „Сан ...

Билбао го „прегази“ Бетис за нова криза кај „големите зелени“

TopSport - 23.11.2020

Атлетик Билбао стигна до убедлива 4:0 победа над Реал Бетис, зголемувајќи ја кризата кај тимот на Мануел Пелегрини, кој успеа да прими девет гола во два натпревари и дури 21 досега во шампионатот.

Атлетик го „разби“ Бетис на свој терен

SportSport - 23.11.2020

Тимот на Атлетик Билбао извојува уверлива победа на домашен терен од високи и убедливи 4:0. Домаќинот имаше контрола на мечот уште од самиот старт па поведе преку автоголот на Руис уште во деветтата минута.

Атлетик Билбао со четири гола ја наполни мрежата на Бетис

Sport 1 - 23.11.2020

Атлетик Билбао ја запиша четвртата победа сезонава во шпанската Ла Лига, откако денеска беше подобар од Бетис со убедливи 4-0. Домаќинот поведе со автоголот на Руиз во деветтата минута, а водството до крајот на првото полувреме Атлетик го зголеми во ...

Дриблинг - 23.11.2020

Атлетик Билбао извојува убедлива победа од 4-0 над Бетис во завршниот натпревар од 10 коло во Ла Лига. Домаќините дојдоа во водство преку автоголот на Руиз во 8 минута, а Билбао до полувремето ја зголеми предноста преку Капа.