TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јакимовски: Мицкоски тајно се среќава во Црвенковски, ќе има пратеници од ВМРО ДПМНЕ кои ќе гласаат за уставни измени

360 степени - 16.08.2022

Претседателот на ГРОМ, Стевче Јакимовски ги чул шпекулациите дека поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски подготвува формирање нова партија која би го апсорбирала членството и симпатизерите на СДСМ незадоволни од политичките потези на ...

Јакимовски: Мицкоски не знае што да прави, затоа главна тема му е референдумот

Локално - 16.08.2022

Мицкоски е несреќен на политичката сцена поготово на опозицијата, не знае што да прави во наредниот период и сега како главна тема ќе му биде референдумот, вели во „Жешко политичко лето“, градоначалникот на Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо ...

Мицкоски и Црвенковски имаат тајни состаноци, вели Јакимовски

Локално - 16.08.2022

Мицкоски и Црвенковски имаат тајни состаноци, вели во „Жешко политичко лето“, градоначалникот на Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, одговрајаќи на прашањето поврзано за информациите во јавноста дека поранешниот лидер на СДСМ се враќа ...

Јакимовски: Мицкоски и Црвенковски имаат тајни состаноци

Press24 - 16.08.2022

Мицкоски и Црвенковски имаат тајни состаноци, вели во „Жешко политичко лето“, градоначалникот на Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, одговрајаќи на прашањето поврзано за информациите во јавноста дека поранешниот лидер на СДСМ се враќа ...

Јакимовски: Мицкоски и Црвенковски имаат тајни состаноци

Либертас - 16.08.2022

Мицкоски и Црвенковски имаат тајни состаноци, вели во „Жешко политичко лето“, градоначалникот на Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, одговрајаќи на прашањето поврзано за информациите во јавноста дека поранешниот лидер на СДСМ се враќа ...

Јакимовски: Мицкоски тајно се среќава во Црвенковски

24Инфо - 16.08.2022

Христијан Мицкоски и Бранко Црвенковски имаат тајни состаноци, изјави градоначалникот на Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовскивели во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5 , одговрајаќи на прашањето поврзано за информациите во ...

Јакимовски: Мицкоски тајно се среќава во Црвенковски

Вечер Прес - 17.08.2022

Христијан Мицкоски и Бранко Црвенковски имаат тајни состаноци, изјави градоначалникот на Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, во емисијата „Жешко политичко лето“ на Канал 5, одговрајаќи на прашањето поврзано за информациите во јавноста ...

Молк од ВМРО-ДПМНЕ за наводните средби меѓу Мицкоски и Црвенковски

Локално - 17.08.2022

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ без одговор дали лидерот Христијан Мицкоски и поранешениот претседател на државата и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски одржувале состаноци. Редакцијата на „Локално“ не доби одговор на прашањето за тоа дали претседателот на ...