TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серхи Роберто плачел во соблекувалната поради свирежите од навивачите на Барселона

24Фудбал - 15.09.2021

Серхи Роберто одигра катастрофален меч против Баерн Минхен по кој доби свирежи од Камп Ноу, фудбалерот на Барселона тешко го прифатил тоа. Серхи Роберто одигра многу лош меч, тешко се снаоѓаше со нападите на Дејвис и Сане, а загуби и многу топки за ...

Тешки денови им претстојат на „каталонците“: Барса постави негативен рекорд

Спортклуб

Пике по дебаклот од Баерн: Ова е нашата реалност

SportMedia

Куман и Пике едногласни по „бламажата“ – „Тоа сме што сме, реалноста е таква“

Екипа

Пике: Тешко е да се изгуби вака дома

Спортски

Куман: Баерн во овој момент е многу подобар од нас

Спортски

Огорчениот Пике се соочи со суровата реалност по уверливиот пораз од Баерн, Куман се согласи со стоперот

Дерби

Спортманија SportMedia Точка Слободен Печат Дерби Екипа Sport 1 Спортманија

Уште еден доказ дека оваа Барса нема сила: Без ниту еден шут кон голот на Баерн!

SportMedia - 15.09.2021

Фудбалерите на Барселона беа поразени од Баерн Минхен на домашен терен со 0:3, а шпанските медиуми, експерти и статистичари не штедеа критики упатени кон играчите на Барса. Освен тоа статистиката кажува дека Барселона не упатила ниту еден удар кон ...

Поразот од Баерн ќе му пресуди, деновите на Куман како тренер на Барселона се одбројани?!

Слободен Печат

По големиот пораз на Барса – Куман даде прилично смирена изјава без критики

Спортклуб

Барселона со неславен рекорд во Лигата на шампионите, ова и се случи за првпат !

Дриблинг

Барса има уште многу да учи за да го стигне Баерн, Јуве убедлив, Челси со еден гол до три бода…

Екипа

Баерн се прошета на Камп Ноу, Јувентус сигурен, Челзи едвај🎥

Спортски

Барселона пред нов пораз: Милер и Левандовски стрелаат за Баерн Минхен (ВИДЕО)

Sport 1

Sport M Спортклуб Дриблинг Спортманија Спортски Дерби Локално SportMedia

Нагелсман по убедливата победа над Барселона: Неверојатно сум среќен што ги имам Милер и Левандовски

Дриблинг - 15.09.2021

Со победата против Барселона, Баерн успешно влезе во новата сезона на Лигата на шампионите. Тимот од Минхен изгледаше многу убедливо на теренот, а тренерот Јулијан Нагесман не го криеше задоволството.

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Курир

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Независен

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Опсервер

НАГЕЛСМАН: Имавме проблеми во првите 7-8 минути, потоа се приспособивме

Денешен

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

OhridNews

Нагелсман по триумфот над Барселона: Баерн имаше проблеми во првите 7-8 минути, потоа се адаптиравме

Бриф

24 Вести

Ел Чирингито: Лапорта имал жестока расправа со Куман по поразот на Барселона

Дерби - 15.09.2021

Роналд Куман деновиве беше актуелен со својата остра изјава во која го обвини претседателот Жоан Лапорта дека зборувал многу во медиумите, па го намалил и неговиот авторитет како тренер. Но, откако вчера Барселона загуби убедливо од Баерн Минхен и ...

„El Chiringuito“: Лапорта жестоко го нападнал Куман

SportMedia

Ел Чирингито: Лапорта имал жестока расправа со Куман по поразот на Барселона

Точка

Хенес: Барселона повеќе не може да биде пример за никого

Дриблинг - 14.09.2021

Поранешниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес го осуди „пукањето“ на Барселона, велејќи дека клубот повеќе не може да биде пример за никого во начинот на кој работи. Каталонскиот тим се соочи со многу проблеми минатото лето, сите финансиски ...

Во пресрет на вечерашниот дуел: Баерн “удри“ по Барса…ТИЕ СЕ ШВОРЦ!

SportMedia

Хенес остро против каталонците: Да беше во Германија, Барселона веќе ќе беше под стечај

Екипа

Баварците удрија по Барселона: Тие банкротираа, да беа германски тим веќе ќе беа избришани од професионалниот фудбал

Слободен Печат

Баерн удри по Барса: Треба да бидат во стечај, тој клуб е шворц

Спортклуб

„Барселона е „шворц“, во Германија одамна би била пред стечаен судија“

Курир

Хенес: Барселона е речиси банкротирана, да беше во Германија……

Дерби

Точка Sport M Локално MakPress 365

Се е подготвено за дербито: Куман и Нагелсман ги отворија картите за пресметката на „Камп Ноу“

Дерби - 14.09.2021

Дербито на вечерта во Лигата на шампионите се игра во Каталонија каде Барселона ќе го пречека актуелниот германски првак Баерн Минхен. Двете екипи секако посакуваат победнички старт на сезоната, па останува да водиме кој кого ќе надмудри, односно ...

Куман и Нагелсман ги открија картите за дербито на „Камп Ноу“

Sport 1

Се е подготвено за спектаклот: Куман и Нагелсман ги открија составите

Sport M

ВИДЕО: Милер го „замрзна“ Ноу Камп

Sport M - 14.09.2021

Во моментов се игра дерби натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Баерн. „Баварците“ важеа за фаворити пред почетокот на овој натпревар, и се чини дека полека ја оправдуваат таа улога.

ВИДЕО: Милер го „замрзна“ Ноу Камп

Zoom

Ноер: Мечот против Барселона во првото коло од Лига на шампиони ќе биде вистинска бомба

Денешен - 14.09.2021

Голманот на Баерн, Мануел Ноер го нарече „бомба“ натпреварот со Барселона во првото коло од Лигата на шампионите. Тој се потсети и на средбата од четвртфиналето 2019/20, кое заврши со резултат 8:2.

Ноер пред мечот со Барселона: Овој меч е вистинска бомба во 1. коло

24 Вести

Ноер за натпреварот против Барселона: Овој меч е вистинска бомба за првото коло во ЛШ

365