TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13 се пожали дека физички бил нападнат од затворската полиција, директорот Рахиќ вели дека не дозволувал да му се ...

Фокус - 14.02.2020

Бојан Јовановски на самото влегување во судница за денешното рочиште за “Рекет” на новинарите им се пожали дека доцнел, бидејќи физички бил нападнат од затворската полиција. Директорот на затворот Есад Рахиќ за “Фокус” вели дека немало физички ...

Рахиќ: При обидот Јовановски да се спроведе во суд, давал отпор, бил нервозен и не дозволувал да му стават лисици

Либертас - 14.02.2020

Директорот на затворот „Скопје“, Есад Рахиќ за порталот а1.он вели дека не верува оти некој го нападнал Јовановски. Тој дополнително треба да провери што се случило, засега е само информиран дека Јовановски одбил да му се стават лисици.

Рахиќ: Седум месеци го чуваме Боки како бебе

Република - 14.02.2020

Директорот на истражниот затвор во Шуто Оризари, Есад Рахиќ вели дека немало никаков напад врз Бојан Јовановски од страна на вработените во затворот. рече Рахиќ за „Република“. Рахиќ објасни и според протоколот на Јовановски, сепак, морало да му ...

Боки 13 не бил нападнат во затворот, туку давал отпор кога требало да му стават лисици

Курир - 14.02.2020

Бојан Јовановски на самото влегување во судница за денешното рочиште за “Рекет” на новинарите им се пожали дека доцнел, бидејќи физички бил нападнат од затворската полиција. Директорот на затворот Есад Рахиќ за “Фокус” вели дека е информиран дека ...

Рахиќ: Го чуваме Боки како бебе

+инфо - 14.02.2020

До мене стигна само информација дека утрово бил малку нервозен и не сакал да му се стават лисици кога требало да биде спроведен во судот, веројатно тоа е причината што така изјавил, рече Рахиќ за „Република“.

Боки 13 се пожали дека физички бил нападнат од затворската полиција

iPortal - 14.02.2020

Бојан Јовановски на самото влегување во судница за денешното рочиште за “Рекет” на новинарите им се пожали дека доцнел, бидејќи физички бил нападнат од затворската полиција. Директорот на затворот Есад Рахиќ за “Фокус” вели дека е информиран дека ...