TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО победи, СДСМ и ДПМНЕ изгубија!

Нова ТВ - 11.09.2019

Пишува Петар Богојески Прославивме 28 години државност! Независна држава! Македонија низ болка и мака… децении во борба… во борба… денес имаме држава. Историското ВМРО имало парола „Преку голгота, кон независна Македонија“! Честита државност ...

Мицкоски бара да се затворат истраги и обвиненија покренати од СЈО против функционери на ВМРО-ДПМНЕ и партијата со ...

Сакам да кажам - 11.09.2019

Преговорите за Законот за Јавно обвинителство меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Антонијо Милошоски, по седум часа во уставната сала на Собранието завршија без договор.

(Видео) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – 8 септември

Макфакс - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста.Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.Со тоа, ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ сѐ повеќе наликува на грчка Златна зора

Република - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ сѐ повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби, рече денеска на прес-конференција портпаролот на СДСМ Коста Костадинов. , рече Костадинов. Тој ја обвини опозициската партиза и за инцидентот во Мелбурн.

Законот за ЈО и иднината на СЈО на маса: Што ќе донесе средбата Заев – Мицкоски?

Глас на Америка - 09.09.2019

Лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат придружувани од соработниците кои се инволвирани во меѓупартиските разговори за законот Утревечер во Собранието ќе се одржи долгонајавуваната средба меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски.

Шутаров: За 8 Септември ВМРО-ДПМНЕ не положи цвеќе на почивалиштата на Глигоров и Трајковски

МКД - 09.09.2019

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Мицкоски побарал затворање на истрагите од СЈО против фунционери на ВМРО-ДПМНЕ со изрична одредба во Закон

1tv - 11.09.2019

Три часа после полноќ сѐ уште траат преговорите меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Антонијо Милошоски. Според информациите преговорите се вжештиле околу старото барање на ВМРО-ДПМНЕ, ...

ВМРО-ДПМНЕ поттикнува насилство и омраза и го извалка Денот на независноста

24Инфо - 09.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, ВМРО-ДПМНЕ сее омраза ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

Канал5 - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Денешната средба Заев - Мицкоски ќе одлучи за иднината на СЈО

Фактор - 10.09.2019

Ако денеска премиерот Зоран Заев и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски постигнат консензус за отворените прашања, тогаш може да се очекува усвојување на законот за интегрирање на СЈО во редовното обвинителство за што е потребно двотретинско ...

(ВИДЕО) Шутаров: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за патриотизам бидејќи не го почитува Денот на независноста

А1 On - 09.09.2019

„На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Мицкоски побарал затворање на истрагите од СЈО против фунционери на ВМРО-ДПМНЕ со изрична одредба во Закон

Либертас - 11.09.2019

Три часа после полноќ сѐ уште траат преговорите меѓу СДСМ, водени од Зоран Заев и Рената Дескоска, и ВМРО-ДПМНЕ, под водство на Христијан Мицкоски и Антонијо Милошоски. Според информациите преговорите се вжештиле околу старото барање на ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ поттикнува насилство и омраза и го извалка Денот на независноста

Канал5 - 09.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста,се наведува во соопштението на СДСМ. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и ...

ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

24Инфо - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби Почитувани граѓани, почитувани новинари, ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за патриотизам и државност, бидејќи не го почитува Денот на независноста ...

Макфакс - 09.09.2019

На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски, изјави Гордан Шутаров, организационен секретар на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – Денот на независноста

ТВ21 - 09.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, ВМРО-ДПМНЕ сее омраза ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

iPortal - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – Денот на независноста

4NEWS - 09.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, ВМРО-ДПМНЕ сее омраза ...

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – Денот на независноста

А1 On - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски, рече Костадин ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ поттикнува насилство и омраза и го извалка Денот на независноста

Либертас - 09.09.2019

Скопје, 9 септември 2019 ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на нeзависноста. Покрај тоа што немаше партиска делегација да положи цвеќе на вечните почивалишта на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник – 8 Септември

Точка - 10.09.2019

ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 Септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис Трајковски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

MTM - 10.09.2019

Почитувани граѓани, почитувани новинари, ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ сѐ повеќе наликува на грчката „Златна зора“, ни Мицкоски ни Груевски не можат да ги вратат процесите

365 - 10.09.2019

„ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста“, обвинуваат од СДСМ. „Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро Глигоров и Борис ...

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора

MakPress - 10.09.2019

Прес конференција на СДСМ, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит ...

КОСТАДИНОВ: С. Македонија ја водиме напред, а ВМРО-ДПМНЕ и го попречува патот и се претвора во грчка Златна Зора

Денешен - 10.09.2019

Полека но сигурно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се претвораат во грчката Златна Зора, истакна на денешната прес конференција портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов – ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на ...

ВМРО-ДПМНЕ се повеќе наликува на грчка Златна зора, шири омраза и поделби

Опсервер - 10.09.2019

Почитувани граѓани, почитувани новинари, ВМРО-ДПМНЕ го извалка големиот државен празник 8 септември – Денот на независноста. Посветена на одбрана на криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација на оддавањето почит на поранешните претседатели Киро ...