TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Салах е најдобриот стрелец, но знаете ли кој најмногу промашувал во ПЛ?

Gol.mk - 20.03.2018

Мохамед Салах ја игра сезоната од сонишатата во новиот дрес на Ливерпул. Брзоногото крило на Египет со 28 гола е прв стрелец во Премиер лигата, но ретко кој знае дека токму тој има најмногу промашување оваа сезона.

Салах блеска во дресот на Ливерпул, но промашил и најмногу чисти шанси во ПЛ

Дерби - 20.03.2018

Мохамед Салах е топ тема меѓу фановите на Ливерпул и Премиер лигата, а причина е неговиот ефект сезонава со кој успеа зад себе да ги остави останатите напаѓачи во англиското првенство. Египетскиот репрезентативец веќе постигна 28 голови и е голем ...

Египетскиот народ профитира од формата на Салах: Нема да верувате што им носи секој негов гол…

Поглед - 20.03.2018

Мохамед Салах е во животна форма. Фантастичниот крилен напаѓач на Ливерпул игра и постигнува погодоци и тоа незапирливо, а Египет го одведе на СП, за прв пат, после 1990 година. Во татковината е обожаван.

Реал Мадрид го сака Салах, но сега тој е поскап и од Нејмар!

МКД - 20.03.2018

Мохамед Салах е хит на досегашниот дел од оваа сезона, играчот на Ливерпул игра во неверојатна форма, па интерес за него покажува и Реал Мадрид, но ако сакаат да го донесат во своите редови ќе треба да платат повеќе и од сумата која ја даде ПСЖ за ...

225 МИЛИОНИ – Салах го руши рекордот на Нејмар?

Gol.mk - 20.03.2018

Како што откриваат британските медиуми, европските гиганти Барселона, Реал Мадрид и ПСЖ се подготвени оваа лето да го соборат трансфер-рекордот на Нејмар и најскап фудбалер во историјата да го направат Мохамед Салах.

Колку повеќе погодува толку повеќе ќе се зборува – 11 минути бесплатен разговор за секој гол на Салах

Спортски - 20.03.2018

Египќанецот Мохамед Салах игра во навистина неверојатна форма и целиот свет е воодушевен од неговите квалитети. Салах во својот Египет има статус на вистински „фараон“. Тоа не е така само поради игрите кои ги прикажува на теренот, туку и поради ...

КОГА САЛАХ ЌЕ ДАДЕ ГОЛ... во Египет има 11 минути бесплатен телефонски разговор

SportMedia - 20.03.2018

Мохамед Салах игра во животна форма во дресот на Ливерпул. И не само за „црвените", туку и за националниот состав на Египет, кој по пауза од 1990 година, го однесе на Мундијалот, оној кој ќе се одржи ова лето во Русија.

Легендата на Арсенал нема дилеми: Сите знаеме каде ќе заврши Салах!

Дерби - 20.03.2018

Неверојатната форма во која настапува Мохамед Салах при своето враќање во Премиер лигата едноставно предизвикува восхит меѓу англиските медиуми и експерите кои редовно даваат свои коментари преку специјализираните емисии кои ги водат „Би-Ти Спорт“ и ...

За него нема дилеми: Сите знаеме каде ќе заврши Салах, видовме што се случи со Кутињо

Спортски - 20.03.2018

Формата на Мохамед Салах е главна тема во Англија, голем број поранешни фудбалери се одлучија да го коментираат неверојатниот „Египќанец“. Последен кој зборуваше за квалитетите на Салах и неговата иднина е легендата на Арсенал, Јан Рајт.

Салах е недопирлив: Ливерпул не го продава ниту за светски рекорд

Sport 1 - 20.03.2018

Мохамед Салах својата дебитанска сезона во Ливерпул ја игра на ниво на Лионел Меси и Кристијано Роналдо. Тој засега има постигнато 36 голови и 12 асистенции на 41 натпревар сезонава. По неговите вакви игри, Реал Мадрид и Барселона веќе почнаа да се ...

Кутињо откри дека најдобриот играч на Ливерпул го напушта клубот на лето, еве и каде ќе си оди!

Спортски - 20.03.2018

Бразилецот Кутињо според пишувањето на таблоидот „Don Balon“ откри дека најдобриот играч на Ливерпул, Мухамед Салах ќе го напушти клубот на лето и ќе си замине во Реал Мадрид. Кутињо за 120 милиони евра се пресели од Ливерпул во Барселона, а според ...

ЛИВЕРПУЛ КРАТКО УЖИВАШЕ: Салах ова лето го руши светскиот рекорд и си заминува за 225 милиони евра!?

Спортски - 20.03.2018

Барселона, ПСЖ и Реал Мадрид на лето се подготвени да го срушат светскиот рекорд и за 225 милиони евра да го доведат најдобриот фудбалер на Ливепрул оваа сезона, Мухамед Салах. Доколку се оствари овој трансфер во еден од трите богати клубови, Салах ...

Кога Салах дава гол, цел Египет зборува „гага“ на телефон

Екипа - 20.03.2018

Мохамед Салах е „фудбалскиот бог“ на Египет, асот што ги одведе „фараоните“ на СП во Русија, а сега во голем стил настапува и во Премиер-лигата. Голгетерот на Ливерпул веќе постигна 32 погодоци, а компанијата „Водафон“ од Египет смисли и одличен ...

Ливерпул го рекол своето за трансферот на Салах

Спортклуб - 20.03.2018

Мохамед Салах е играч-приказна на островот сезонава, тој игра магично, впрочем за неговиот труд и залагање зборуваат доволно неговите оствареи бројки. Тој има нестварни бројки во досегашниот тек од првенството, а сигурно дека со вакво темпо до мај, ...

Податок кој изненадува – Салах е играчот кој најмногу промашувал во Премиер лигата!

Спортски - 20.03.2018

Мохамед Салах игра во животна форма, а тоа го потврди и со четирите погодоци против Вотфорд во минатото коло. Со 28 погодоци во Премиер лигата, Салах е најдобриот стрелец во ова натпреварување, но дали знаевте дека Египќанецот е човекот кој промашил ...

Нов трансфер рекорд, 225 милиони за Салах?!

Сител - 20.03.2018

Британските медиуми пишуваат дека на повидок е нов трансфер рекорд кој ќе го сруши досегашниот на Бразилецот Нејмар да Силва кој минатото лето мина од Барселона во ПСЖ. Според пишувањата се работи за трансфер на Мохамед Салах кој доколку се оствари ...

Цел Египет ќе телефонира бесплатно: За секој гол на Салах -  11 минути гратис!

Sport 1 - 20.03.2018

Мохамед Салах е најголемиот хит во светот на фудбалот оваа сезона, а кога е така во меѓународната спортска јавност, можете да замислете каков е неговиот статус во родниот Египет. Тој е вистински херој, откако ја однесе својата репрезентација на СП ...

Рајт: Салах ќе заврши исто како Кутињо

Кајгана - 20.03.2018

Поранешниот фудбалер на Арсенал, Иан Рајт, во неговата нова колумна за SunSport го потенцираше проблемот околу играта на Мохамед Салах, кој според него е многу очигледен. Тој смета дека деновите на Еѓипќанецот во Премиер лигата се одбројани.

Има кандидат да го сруши рекордот на Нејмар

SportMedia - 20.03.2018

Трите најмоќни клубови во светот, Реал Мадрид, Барселона и Пари сен Жермен се фокусираа на ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах. Според британските таблоиди, египетскито репрезентативец ќе си замине од „Енфилд Роуд“ по завршување на сезонава.

Ливерпул на маки – како да одолее на 225 милиони евра за Мохамед Салах?

Sport 1 - 20.03.2018

Англискиот великан Ливерпул повторно се најде на маки и повторно околу свој фудбалер кој и тоа како е вреднуван на фудбалскиот пазар. Откако зимоска собра 160 милиони евра за Фелипе Кутињо, сега Ливерпул има проблем како да одолее на 225 милиони ...

Има кандидати да го скршат рекордот на Нејмар

Локално - 20.03.2018

Барем три од најголемите клубови во Европа – Реал Мадрид, Барселона и Пари Сен Жермен, се подготвени да конкурираат за голгетерот на Ливерпул Мохамед Салах, соопштува „Сан“. Според британскиот таблоид и трите тима имаат многу силна желба да го ...

Јирген Клоп направи листа со засилувања за шампионски Ливерпул

Sport 1 - 20.03.2018

Во јануари Ливерпул го продаде Филипе Кутињо на Барселона, а дефинитивно по тој трансфер одлучи да ги затвори излезните врати за останатите фудбалери, па ако стигне понуда за Мохамед Салах, истата ќе биде одбиена.

Гигантите „полудеа“ по Салах – Ливерпул не го дава

Спортски - 20.03.2018

Мохамед Салах оваа сезона е најверојатно најдобриот фудбалер во Премиер лигата, па многу европски гигнати се воодушевени од „египетскиот Меси“. Од поодамна интерес за Салах покажува Реал Мадрид, но во трката за неговиот потпис се вклучуваат уште ...

Реал Мадрид, Барселона и ПСЖ во трка за Салах: Кој ќе даде 200 милиони фунти?!

Екипа - 20.03.2018

Египетскиот интернационалец Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона во дресот на Ливерпул. Тој досега постигна 28 гола во Премиер – лигата и го сврте кон себе вниманието на најголемите европски клубови.

Салах давај голови за да зборуваме гага на мобилен

Оff.net - 20.03.2018

Мохамед Салах кој се однесува во напад како Меси, до толку е популарен во својата земја што веќе не знаат од среќа што да направат. Еве што има ...

Ливерпул не го дава Салах

А1 On - 20.03.2018

Премиерлигашот Ливерпул нема да го продаде својот фудбалер Мохамед Салах следното лето. Како што објави Телеграф, „црвените“ имаат намера да отфрлат било какви понуда за Египќанецот, кој со последните прикажани игри стана цел на интересите на ...

Салах му ја зема под нос „Златната копачка“ на Меси

Локално - 19.03.2018

Гол машината на Ливерпул, Мохамед Салах ја претекна ѕвездата на Барселона Лео Меси во битката за „Златната копачка“ во Европа по последните настани во текот на викендот. Египетскиот техничар постигна 4 гола на Вотфорд и на тој начин поведе еднолично ...

Салах: Со Меси можам да се споредувам само поради тоа што…

Поглед - 19.03.2018

Мохамед Салах игра во страшна форма оваа сезона и без никаков сомнеж е најдоброто засилување во Премиер лигата, а неговите сензационални партии во дресот на Ливерпул се почесто му носат и споредби со играчот на кој многу наликува според стилот на ...

Ако Кутињо вредеше 160 милиони, колку треба да вреди Салах?

365 - 20.03.2018

Сезонава и Роналдо и Меси можат вода да му носат … Еѓипќанецот е едноставнол незапирлив Досега има постигнато 36 голови и 12 асистенции на 41 натпревар. По ваквиот учинок и неверојатната форма, нормално, се огласија и Реал Мадрид и Барселона дека се ...

Ливерпул не го дава Салах

Идивиди - 20.03.2018

Премиерлигашот Ливерпул нема да го продаде својот фудбалер Мохамед Салах следното лето. Како што објави Телеграф, „црвените“ имаат намера да отфрлат било какви понуда за Египќанецот, кој со последните прикажани игри стана цел на интересите на ...