TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев: Оваа генерација е најсветото нешто на македонскиот фудбал – „Одиме да испишеме историја“

ТВ21 - 11.06.2021

Европското фудбалско првенство почнува вечерва, а македонската фудбалска репрезентација својот историски меч, дебитански на едно вакво натпреварување, ќе го одигра во недела со почеток во 18 часот против Австрија.

Пандев пред почетокот на Европското првенство: Ова можеби се моите последни натпревари, горд сум…

Дерби

Пандев ѝ се обрати на нацијата: Можеби ова се моите последни мечеви...

Gol.mk

Пандев: Можеби ова се моите последни мечеви, сонот го остваривме, одиме по историја!

Sport 1

Пандев: Бидете со нас, ова можеби се мои последни мечеви!

Фокус

Пандев: Ова се можеби моите последни натпревари, одиме да испишеме историја!

360 степени

Мурињо: Голема почит за играчи како Горан Пандев

Sport M

Спортклуб Екипа 24Фудбал МКД Екипа SportMedia Дриблинг Спортски

МАКЕДОНИЈА НА ЕВРОПСКО – од А(мбиција) до Ш(шанса) за нова фудбалска епопеја!

Sport 1 - 11.06.2021

Македонија дебитира на Европското првенство, 16-то во историјата, прво што ќе се игра низ Европа во 11 градови во 11 земји на Стариот континент и почнува денеска со отворањето во Рим, на „Олимпико“ (21 часот) со мечот Италија – Турција.

Стефан Ристовски: Ќе има големи изненадувања, нема да поминат сите фаворити

Вечер Прес

Барди: Едвај чекавме да почне ЕП, дуелот со Австрија е многу важен!

Gol.mk

„Рисовите “ со нетрпение го очекуваат дуелот со Австрија

Сител

(ФОТО) Пандев, Елмас и Алиоски во прв план – официјална фотографија на нашата „армија“

Фокус

Пандев, Елмас и Алиоски во прв план – официјална фотографија на нашата „армија“

24 Вести

Македонија ќе оствари најмалку една победа!

Вечер Прес

Спортклуб Телма Тера Sport 1 Опсервер Либертас MakPress Н.Македонија