TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДУИ: Поставуваме нови европски стандарди во политиката

Скопје1 - 24.01.2023

Вечерва во преполнета сала на зградата на поранешниот Комитет во Куманово, високи функционери на Демократската унија за интеграција одржаа средба со структурите на огранокот на ДУИ и граѓаните на Куманово.

Ибрахими: Останаа ли во ДУИ мажи? – Алтернатива бара да се почитува договорот за заедничко владеење

ТВ21

Ахмети со повик до Огнените да се вратат на партискиот колосек

Алсат-М

Агелер со осуда за Ковачевски и Ахмети: Лидерот на ДУИ наместо да се извини повторно ги нападна Алфа и Телма

Алфа

Алтернатива преговара со „огнените“ за парламентарното мнозинство

МКД

Таравари до крајот на неделава чека понуда од Ковачевски

24 Вести

ТАРАВАРИ ЧЕКА ПОНУДА ОД ПРЕМИЕРОТ ДО КРАЈОТ НА НЕДЕЛАТА Се стега обрачот околу можниот влез на Алијанса во Владата

+инфо

Сител Press24 Lider Денешен Република 24Инфо Слободен Печат Локално

„Експрес.мк“: Ахмети и ДУИ прогласија 800.000 луѓе за непријатели на Албанците, меѓу нив и многу Албанци (ФОТО)

Курир - 24.01.2023

Ако се пресмета бројот на луѓето кои што лидерот Ахмети и партијата ДУИ ги обвинија за непријателство кон Албанците се доаѓа до најмалку околу 800 илајди граѓани кои секојдневно ги гледаат програмите на Алфа ТВ и Телма, пишува порталот Експрес.мк.

Касами: Али да се информира пред да зборува пред медиумите

Алсат-М

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Ахмети од Тетовско: Бугарското и црногорското малцинство не се никаква опасност ако ги има во Уставот

360 степени

Али Ахмети: Да се обединиме, Албанци, Македонци и други, за Европа

ТВ21

Ахмети и вечерва од Тетово не им се извини на Телма и Алфа

Телма

Али Ахмети: Да се обединиме, Албанци, Македонци и други, за Европа

4NEWS

Али Ахмети: Да се обединиме, Албанци, Македонци и други, за Европа

Опсервер

Макфакс MTM 24Инфо Локално Курир Точка Нетпрес Република