TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешниот градоначалник на Кавадарци доби уште една пријава, овојпат за катна гаража

+инфо - 14.08.2019

Поранешниот градоначалник на Кавадарци, А.П., кај кого пред една недела полицијата при претрес пронајде археолошки монети, денеска доби уште една пријава. Сега МВР ги сомничи него и уште лица, управители во фирми, за злоупотреба на службената ...

Фрчат кривични – Екс градоначалникот на Кавадарци заработи пријава од МВР

Centar - 14.08.2019

На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична за поранешен градоначалник на Кавадарци – граделе катна гаража без дозвола

Независен - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Панов осомничен дека дозволил на диво да се гради катна гаража во Кавадарци

24Инфо - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Александар Панов (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, како и против Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел- Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична пријава за екс градоначалникот на Кавадарци

А1 On - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи на Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П. (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Екс градоначалникот на Кавадарци доби кривична пријава за злоупотреба на службена должност

MakPress - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи на Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П. (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична пријава против ексградоначалникот на Кавадарци

Макфакс - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Кавадарци, А.П.(50), Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична за екс-градоначалник на Кавадарци за „злоупотреба на должност“ и „бесправно градење“

Фокус - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи на Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П. (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична пријава против ексградоначалникот на Кавадарци

Точка - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Кавадарци, Александар Панов, Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична за поранешен градоначалник на Кавадарци – граделе катна гаража без дозвола

Скопје1 - 14.08.2019

На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Панов дозволил на диво да се гради катна гаража во Кавадарци?

iPortal - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Александар Панов (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, како и против Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел- Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Кавадарци

Н.Македонија - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Кавадарци, А.П., Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична за поранешен градоначалник на Кавадарци

МКД - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Александар Панов (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, како и против Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг" дооел- Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична пријава за екс градоначалникот на Кавадарци

Нетпрес - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи на Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П. (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична пријава за управителите на „Масон инженеринг“ и „Хидроградежен инженеринг“

Опсервер - 14.08.2019

На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична за екс-градоначалник на Кавадарци за „злоупотреба на должност“ и „бесправно градење“

Либертас - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи на Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П. (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

МВР поднесе кривична пријава за екс-градоначалникот на Кавадарци и двајца директори на градежни компании

еМагазин - 14.08.2019

На 14.08.2019 Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П.(50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч.(58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.

Кривична за екс градоначалникот на Кавадарци, Панов

Денешен - 14.08.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи на Кавадарци поднесе кривична пријава против А.П. (50), поранешен градоначалник на општина Кавадарци, Ѓ.Ч. (58) управител на „Масон инженеринг“ дооел – Скопје и Љ.Ѓ.