TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Хаос по скопските улици, синдикатот го блокира влезот во главниот град кај Автокоманда

Телма - 27.06.2022

Тешки камиони и товарни возила од утрово поминуваат низ Аеродром и Маџари за да се приклучат на автопатот по блокадите на ССМ кај Автокоманда. Синдикалците го организираа протестниот штрајк, а покрај оние што се обидуваат да влезат во главниот град ...

(ФОТО+ВИДЕО) Блокада на влезот во Скопје кај Автокоманда

Алсат-М

ВИДЕО: Скопје блокирано од ССМ – возачите нервозни

4NEWS

ССМ почнува со блокади на улици – блокада на влезот во Скопје кај Автокоманда

ТВ21

Утре ССМ ќе го блокира влезот и излезот од Скопје

Сител

ССМ утре од 7-10 часот ќе го блокира влезот на Скопје кај Автокоманда

Канал5

Утре блокада на влезот во Скопје кај Автокоманда од 7 до 10 часот

Алсат-М

Денешен Слободен Печат 4NEWS Курир Бизнис Вести Скопје инфо Локално

ССМ со улични блокади го продолжи генералниот штрајк, бараат итно дејствување

Опсервер - 27.06.2022

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска го продолжи генералниот штајк со блокада на крстоницата во населбата Автокоманда на булеварот „Александар Македонски“ со улицата „16 Македонска бригада“.

ССМ го блокираше влезот во Скопје, бараат линеарно зголемување на платите

Независен

Македонскиот работник ова не може да го издржи, порача Дарко Димовски, претседател на ССМ

ММС

Димовски: Им се извинуваме на граѓаните, но ќе продолжиме и со други форми на синдикален притисок

Сител

ССМ: Македонскиот работник веќе не може да ги издржи ценовните шокови, власта да издејствува зголемување на платите

Курир

Димовски за протестите: Им се извинуваме на граѓаните, меѓутоа ова што го правиме е неопходно

Press24

ССМ со улични блокади го продолжи генералниот штрајк, бараат итно дејствување

24Инфо

Република MakPress ТВ21 Н.Македонија 4NEWS +инфо Либертас Lider

Во погодените региони од невремето штрајкот во мирување

Република - 25.06.2022

На итна седница на штрајкувачкиот одбор – Претседстелството на ССМ по електронски пат за потреба од ставање на генералниот штрајк во мирување во регионите погодени од невремето во Општините Делчево, Виница и Демир Капија заради потребата од ставање ...

Штрајкот на ССМ во регионите погодени од невремето ставен во мирување

360 степени

ССМ нема да штрајкува во регионите погодени од невремето

МКД

Ставен во мирување штрајкот на ССМ во регионите што се погодени од невреме

Нетпрес