TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Кејн немилосрден против Евертон, Тотехнем лесно се справи со „карамелите“

Gol.mk - 13.01.2018

По нерешениот дуел против Вест Хем, екипата на Тотенхем, повторно одигра на посакуваното ниво и со убедливи 4-0 славеше победа над тимот на Евертон, во последниот денешен натпревар од 23. коло на англиската Премиер лига.

Тотенхем го „торпедираше“ Евертон… (видео)

Екипа - 13.01.2018

Тотенхем стигна до лесна победа против Евертон од 4-0 во 23. коло од Премиер лигата. Домашните убедливиот триумф го најавија во 26. минута со голот на Хеунг-Мин. Во вториот дел следеа уште три гола, два на Хари Кејн и еден на Ериксен за конечна ...

Хари Кејн пишува историја против Евертон: На 24 години стана најдобар стрелец во историјата на Тотенхем (Видео)

Дерби - 13.01.2018

Хари Кејн вечерва испиша историја на Тотенхем. На дуелот против Евертон, англискиот напаѓач постигна два гола на стартот од второто полувреме и стана најдобар стрелец во историјата на лондонскиот клуб во Премиер лигата, иако има само 24 години.

Сем Алардајс го повикува Волкот во Евертон

Кајгана - 12.01.2018

Менаџерот на Евертон потврди дека овој клуб преговара со фудбалерот на Арсенал, кој од 26 април се нема најдено во почетната постава на натпревар во Премиер лигата. Тео Волкот во јануари 2006 година, со неполни 17 години, премина од Саутемптон во ...

Евертон призна: Преговараме за трансфер на Волкот

Спортски - 12.01.2018

Менаџерот на Евертон, Сем Алардајс потврди дека клубот води преговори со Арсенал за трансфер на англискиот репрезентативец, Тео Волкот. 28-годишниот крилен напаѓач оваа сезона ретко добива шанса во првиот тим на „топџиите“, па реши да ја промени ...

Евертон го потврди интересот за Волкот, тотална распродажба во Арсенал

СуперСпорт - 12.01.2018

Од таборот на Евертон се подготвени да платат околу 20 милиони фунти на Арсенал за услугите на Тео Волкот. 28 годишниот фудбалер е пред крајот на својата 12 годишна авантура во дресот на „топчиите“ откако веќе неколку години се мачи да обезбеди ...

Алардајс потврди, Евертон во преговори со Арсенал за Волкот

24Фудбал - 12.01.2018

Саутемптон доби голем ривал за фудбалерот на Арсенал. Тео Волкот повеќе не е во плановите на Арсенал, барем така се чини според сето тоа што се случува во составот на тимот од Лондон. На офанзивецот очајно му е потребна минутажа за да избори место ...