TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ќе субвенционираме приватни компании кои ќе вработуваат Албанци или граѓани од други помали етнички заедници“, најави ...

ТВ21 - 16.09.2020

Владата ќе ги субвенционира приватните компании кои ќе вработат Албанци или граѓани од другите помали етнички заедници, најави вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, првиот вицепремиер Артан Груби.

Груби: Грешка е што немаме ниту една жена од ДУИ како член на Владата

ТВ21 - 16.09.2020

Задоволен сум од направеното но направивме грешка со ниту една жена како претставник од ДУИ не е дел од Владата, рече вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 првиот вицепремиер Артан Груби.

Груби: Ќе се објави имотната состојба и приходите на сите функционери

ТВ21 - 16.09.2020

За сите функционери ќе се знае имотната состојба и приходите кои ги добиваат, најави вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, првиот вицепремиер Артан Груби. „Една од главните приоритети на новата Влада ќе биде да се објави список на ...

Груби: Јас и Љупчо Николовски работевме во хармонизација на програмата на Владата

ТВ21 - 16.09.2020

Првиот вицепремиер Артан Груби вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 рече дека после изборите, Груби како претставник на Ахмети и Љупчо Николовски како претставник на Заев, работеле во идентификување на проблемите од претходната Влада кои резултираа со ...

Груби: СДСМ и ДУИ во Владата се едно, одлуките ги носиме со консензус

ТВ21 - 16.09.2020

Артан Груби, првиот заменик на премиерот вечерва во првото издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека во Владата СДСМ и ДУИ се едно, а одлуките ги носат со консензус. Груби во емисијата ги објаснуваше неговите ингенреции како прв ...

Груби: Ќе се објави список на имотната состојба и приходите на сите функционери

Локално - 16.09.2020

За сите функционери ќе се знае имотната состојба и приходите кои ги добиваат, најави вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, првиот вицепремиер Артан Груби. „Една од главните приоритети на новата Влада ќе биде да се објави список на ...

Нова сезона од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 – гостин во живо е првиот вицепремиер Груби

ТВ21 - 16.09.2020

На телевизија 21 од вечерва, во стандардниот термин од 21.30 започна новата сезона од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21. Во студиото вечерва прв гостин е првиот вицепремиер Артан Груби заедно со аналитичарите Алберт Муслиу и Сефер ...

Македонија-Косово и натаму со ПЦР тестови – Тахири ги нарече нелогични, Груби наскоро очекува конкретна одлука

ТВ21 - 16.09.2020

Северна Македонија и Косово треба да го следат примерот на Косово и Албанија и граѓаните да можат да ја минуваат границата без ПЦР тест за Ковид-19, прегледаат првите вицепремиери на Македонија и Косово, Артан Груби и Бесник Тахири.

Развојот на тетовската слободна економска зона, тема на разговор на сребата Груби – Бјорнстад

ММС - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и Министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со Специјалниот претставник на Министерството за Надворешни Работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, Арне ...

Груби и Тахири: Разговараме за отворање на границата, автопатот и размената на нашите искуства

ММС - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и Министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, Артан Груби одржа работен состанок со неговиот колега од Република Косово, првиот вицепремиер Бесник Тахири. Првиот вицепремиер Груби рече дека со неговиот колега Тахири ...

Средба Груби-Тахири: Изготвуваме протоколи за либерализација на границите со Косово и Албанија

Канал5 - 16.09.2020

Потребно е да ги отвориме границите со соседите за нашите економии да функционираат послободно и поефикасно, изјави вицепремиерот Артан Груби по средбата со неговиот косовски колега Бесник Тахири.

ДУИ ги превзема ЈПДП, Мепсо, Малмед, тврди вицепремиерот Груби

Р.С.Европа - 16.09.2020

Вицепремиерот Артан Груби денеска потврди дека ДУИ ќе ги добие раководните позиции во Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за лекови и медицински средства.

Автопатот и преминување на границата со Косово, тема на средбата на Груби со косовскиот колега Тахири

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји ...

Груби: ДУИ ќе раководи со ЈПДП, МЕПСО и МАЛМЕД

Фактор - 16.09.2020

Артан Груби, првиот вицепремиер на Македонија и министер за политички систем, денеска пред новинарите потврди дека ДУи ќе го превземе раководењето на Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за ...

Вицепремиерот Груби ќе се сретне со косовскиот колега Тахири

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби денеска во Владата ќе има средба со Бесник Тахири, прв вицепремиер на Република Косово.

Груби реагира на однесувањето на „Комитите“, а заборави на своето на Кале или пак на дивеењето на „Шверцерите“ во МНТ

Република - 15.09.2020

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби сега од удобната фотеља во Владата не се сеќава или не сака да се сети на неговото однесување ...

Вицепремиерот Груби ќе се сретне со косовскиот колега Тахири

Либертас - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците Артан Груби денеска во Владата ќе има средба со Бесник Тахири, прв вицепремиер на Република Косово. Како што најави владината прес-служба, Губи и Тахири по средбата ќе ...

Автопатот и преминување на границата со Косово, тема на средбата на Груби со косовскиот колега Тахири

Слободен Печат - 16.09.2020

Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји нема никакви отворени прашања и ...

Груби се залага за отворање на границите со Косово

Независен - 16.09.2020

Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји нема никакви отворени прашања и ...

Автопатот и преминување на границата со Косово, тема на средбата на Груби со косовскиот колега Тахири

Либертас - 16.09.2020

– Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји нема никакви отворени прашања ...

Автопатот и преминување на границата со Косово, тема на средбата на Груби со косовскиот колега Тахири

Press24 - 16.09.2020

Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји нема никакви отворени прашања и ...

Груби разговараше за отворање на границата со Косово

Кајгана - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 (МИА) – Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете ...

Автопатот и преминување на границата со Косово, тема на средбата на Груби со косовскиот колега Тахири

Frontline - 16.09.2020

Груби изрази задоволство од посетата на Тахири, потенцирајќи дека верува оти тој ќе се ангажира за нашите билатерални односи на најискрен и најконструктивен начин затоа што е пријател на нашата земја.

Груби-Тахири: Автопатот во делот на Косово е веќе завршен, РСМ ќе почне со работа за поврзување на двете страни

Локално - 16.09.2020

Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји нема никакви отворени прашања и ...

Автопатот и преминување на границата со Косово, тема на средбата на Груби со косовскиот колега Тахири

24Инфо - 16.09.2020

Првиот заменик премиер на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска имаше средба со неговиот косовски колега Бесник Тахири, а по разговорите тој истакна дека меѓу двете земји нема никакви отворени прашања и ...

Груби: ДУИ ги презема ЈПДП, Мепсо и Малмед

Press24 - 16.09.2020

Вицепремиерот Артан Груби денеска потврди дека ДУИ ќе ги добие раководните позиции во Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за лекови и медицински средства.

ДУИ ќе ги добие раководните позиции во ЈПДП, МЕПСО и МАЛМЕД

Локално - 16.09.2020

Вицепремиерот Артан Груби изјави дека ДУИ ќе ги добие раководните позиции во Јавното претпријатие за државни патишта, Македонски електропреносен систем оператор и Агенцијата за лекови и медицински средства.

Груби – Бјорнстад разговараа за развојот на тетовската слободна економска зона

24Инфо - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и Министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г-дин Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со Специјалниот претставник на Министерството за Надворешни Работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, ...

Груби - Бјорнстад за развојот на тетовската слободна економска зона

Канал5 - 16.09.2020

Првиот вицепремиер,Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со Специјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, Арне Бјорнстад.

Груби – Бјорнстад разговараа за развојот на тетовската слободна економска зона

Опсервер - 16.09.2020

Скопје, 16 септември 2020 () – Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со специјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Кралството ...

Груби – Бјорнстад разговараа за развојот на тетовската слободна економска зона

iPortal - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со специјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, Арне ...

Груби – Бјорнстад разговараа за развојот на тетовската слободна економска зона

Press24 - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со специјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, Арне ...

Потврдена е инвестицијата на норвешка КИЕЛ во тетовската економска зона

+инфо - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со специјалниот претставник на Министерството за надворешни работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, Арне ...

Груби го прими косовскиот колега Тахири: Разговаравме за отворање на границите и новиот автопат Скопје-Блаце

А1 On - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, одржа работен состанок со неговиот косовски колега, Првиот вицепремиер Бесник Тахири. По средбата, Груби рече дека разговарале за „евроатлантскиот напредок на ...

Груби – Бјорнстад разговараа за развојот на тетовската слободна економска зона

Бизнис Вести - 16.09.2020

Првиот вицепремиер и Министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците, г-дин Артан Груби денеска во својот кабинет одржа работна средба со Специјалниот претставник на Министерството за Надворешни Работи на Кралството Норвешка за Западен Балкан, ...

Груби: Јас и Љупчо Николовски работевме во хармонизација на програмата на Владата

4NEWS - 16.09.2020

Првиот вицепремиер Артан Груби вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 рече дека после изборите, Груби како претставник на Ахмети и Љупчо Николовски како претставник на Заев, работеле во идентификување на проблемите од претходната Влада кои резултираа со ...

Груби: Јас и Љупчо Николовски работевме во хармонизација на програмата на Владата

Нетпрес - 16.09.2020

Првиот вицепремиер Артан Груби вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 рече дека после изборите, Груби како претставник на Ахмети и Љупчо Николовски како претставник на Заев, работеле во идентификување на проблемите од претходната Влада кои резултираа со ...

Ќерката на Артан Груби порасна во вистинска убавица: Дали личи на нејзиниот татко(ФОТО)

Магазин - 15.09.2020

Вицепремиерот во Владата на Република Македонија кој е воедно и министер за политички систем, Артан Груби денеска има славеничка причина што го прави особено ...

Ќерката на Артан Груби стана тинејџерка, личи на нејзиниот татко (ФОТО)

Слободен Печат - 15.09.2020

Првиот вицепремиерот во македонската Влада и министер за политички систем, Артан Груби денеска има славеничка причина што го прави особено горд. По влезот на голема врата на „Илинденска“ бб, по вонредните парламентарни избори, тој денеска го ...

Ќерката на Артан Груби наполни 16 години (ФОТО)

Локално - 15.09.2020

Првиот вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби на својот Фејсбук профил објави дека неговата ќерка слави роденден. Неговата ќерка Хера, денеска го одбележува 16-иот роденден, а пред неколку дена неговата втора ќерка, Јуна наполни 8 ...

Како Груби гаѓаше со камења на Кале (ВИДЕО)

PressingTV - 15.09.2020

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби сега од удобната фотеља во Владата не се сеќава или не сака да се сети на неговото однесување ...