TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе одлучил: Не потпишува нов договор со ПСЖ!

Екипа - 08.04.2021

Килијан Мбапе му донесе на ПСЖ многу важна победа на ПСЖ на гостувањето против Баерн, но неполни 24 часа подоцна следи непријатна вест за фановите на „светците“ поврзана со францускиот репрезентативец.

Реал има свој адут, Зидан е лично ангажиран во трансферот на Мбапе

Спортклуб

Мбапе им кажал на главните луѓе во ПСЖ каде сака да игра следната сезона

СуперСпорт

„Кадена Сер“: Мбапе нема да остане во ПСЖ, туку ќе се пресели во Шпанија

Sport 1

„Бомба“ во најава, Мбапе им соопштил во ПСЖ каде сака да игра следната сезона

Спортклуб

Мбапе одлучи: Ништо од нов договор со ПСЖ, Мадрид му е следна дестинација

Спортманија

Мбапе ги шокира челниците на ПСЖ, ја соопшти конечната одлука и тоа не е единствена бомба која ја подготвува Реал

Слободен Печат

SportMedia Локално Спортски Курир Екипа ММС Gol.mk 24 Вести

ЛШ: Баерн поразен од ПСЖ, Челзи сигурен против Порто

Сител - 08.04.2021

Актуелниот европски првак Баерн Минхен го претрпе првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони (ЛШ), откако вечерва загуби на домашен терен од Пари Сен-Жермен (ПСЖ) со 3:2 (2:1), додека Челзи на неутрален терен триумфираше во првиот четвртфинален ...

Суле помина многу полошо од Горецка, обајцата одат на пауза

Sport M

Милер: Требаше да победиме 6:3, никој од ПСЖ……

Дерби

Камерата го фати Оливер Кан на трибините и неговата реакција ќе се памети уште долго

Sport M

Покетино: Би сакал да ни се повтори еден ваков настап во ЛШ

Дриблинг

Реакцијата на Оливер Кан кога Мбапе го постигна третиот гол за ПСЖ 📸

Спортски

Камерите го „уловија“ Оливер Кан и неговата реакција по вториот гол на Мбапе

SportMedia

24Фудбал Кајгана Денар Опсервер Дерби Спортманија Слободен Печат 24 Вести