TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конте не е заинтересиран за Барселона и Арсенал

24Фудбал - 23.09.2021

Искусниот италијански фудбалски стратег наводно е во очекување на нов проект идната сезона, а тој е без ангажман по крајот на соработката со Интер. Антонио Конте нема никаков интерес за преземање на кормилото на Барселона и Арсенал, ниту постојат ...

Конте не го интересира ниту Барселона, ниту Арсенал

SportMedia - 23.09.2021

Антонио Конте е потенцијален кандидат за клупата на Барселона или на Арсенал. Меѓутоа до тоа тешко дека ќе дојде, затоа што Италијанецот кажал дека нема намера да работи во ниту еден од споменатите клубови.