TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не му е првпат: Јамал и лани ја реши Франција со прекрасен гол (ВИДЕО)

Екипа - 10.07.2024

Ламин Јамал беше ѕвезда на вечерва во Минхен вчера. Шпанецот со прекрасен гол му донесе 1:1 на својот национален тим во дуелот со Франција. Младиот крилен напаѓач со прекрасен гол од 25 метри шутираше прецизно во голот на Мањон.

Како нема да плачат неговите, па 16 години има

Оff.net

Неверојатно: Јамал лани на ЕП против Франција на ЕП до 17 години постигна скоро ист гол 🎥

Спортски

Фотографија на денот: Ламин Јамал - најмладиот стрелец во историјата на ЕП

Deutsche Welle

(ВИДЕО) Велемајсторски гол на Јамал. Го собори рекордот на Пеле од 1958-та!

Спортклуб

Убавиот фудбал победи, Шпанија е првиот финалист на ЕП! (ВИДЕО)

Sport 1

Јамал и лани даде ист ваков гол, и повторно во полуфинале против Франција (Видео)

Спортманија

OhridNews Sport M Нетпрес Sport 1 Оff.net Оff.net Спортски Дерби

(Видео) „Зборувај сега, зборувај сега“: шпанското „чудо од дете“ погледна во камерата и одговори на провокацијата на ...

TopSport - 10.07.2024

Ламин Јамал ​​е апсолутен хит на Европското првенство. Со само 16 години прави магии на фудбалските терени, а токму тој е најзаслужен што Шпанците со победата од 2:1 над Франција се враќаат во финалето на Европското првенство.

Херојот на Шпанија порача: Сакам да победувам, победувам, победувам

Спортманија

Французин го провоцираше Јамал пред натпреварот. Тој потоа му порача: Зборувај сега!

Спортски

Педро Поро го „тролаше“ Рабио: Јамал со 16 години ти постигна вакво голчиште во фаца (ФОТО)

24Фудбал

Јамал ја „поздрави“ француската ѕвезда која го прозва пред полуфиналето во Минхен (ВИДЕО)

Дерби

Јамал последен се смее: Шпанецот одговори на провокацијата на Рабио! (ВИДЕО)

Sport 1

И дефинитивно Меси има свој наследник: Ламине Јамал по магичната партија и тоа како му врати на Рабио! (ВИДЕО)

SportSport

Спортманија +инфо Gol.mk Екипа 24Фудбал Спортски Вечер Прес Спортманија

(ВИДЕО) „Блиц криг“ на шпански начин за финале на ЕП

TopSport - 09.07.2024

Шпанските фудбалери се првите финалисти на Европското првенство откако во финалето ја совладаа репрезентацијата на Франција со резултат 2:1. Ова е петто финале во историјата на ЕП за Црвената фурија. Шпанците имаа одлична шанса во 8.

(ВИДЕО) „Блиц криг“ на шпански начин за финале на ЕП

Макфакс

(ВИДЕО) „Блиц криг“ на шпански начин за финале на ЕП

Опсервер

Шпанија е прв финалист на ЕП во фудбал, Французите си одат дома

Денешен