TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов филмски хит на Квентин Тарантино: Бред Пит и Леонардо Ди Каприо заедно пред камерите

Попара - 21.03.2019

Првите кадри од новиот, деветти, филм на режисерот Квентин Тарантино со наслов „Once Upon A Time in Hollywood“ беа објавени денеска. Јавноста ја заинтригира информацијата дека дејствието на филмот е сместено во Лос Анџелес во 1969.

Новиот филм на Тарантино доаѓа во Македонија на 8 август

Сакам да кажам - 21.03.2019

Очекувањата од „Беше еднаш во Холивуд“, новиот филм на Квентин Тарантино, се толку големи, што неговата премиера во Македонија е закажана речиси пет месеци однапред. Синеплекс објави дека тој доаѓа во неговите кина на 8 август, две недели по ...

(ВИДЕО) Објавен првиот трејлер за новиот филм на Квентин Тарантино

Опсервер - 21.03.2019

Објавен е трејлерот за деветтиот филм на познатиот режисер Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд”. На сценариото за овој филм, Тарантино работеше цели пет години и собра импозантна актерска екипа, предводена од Бред Пит, Леонардо ди Каприо и ...

(ВИДЕО+ФОТО) ДиКаприо, Бред Пит и Марго Роби: Погледнете го првиот трејлер за новиот филм на Тарантино

Екран - 21.03.2019

„Било еднаш во Холивуд“ е деветти филм на славниот Квантин Тарантино, познат по бројните успешници настанати под неговата режисерска палка (Пеколен шунд, Џеки Браун, „Убиј го Бил 1 и 2, Отпорен на смрт, Немилосрдни гадови, Одбегнатиот Данго, ...

Погледнете какви фраери се Бред Пит и Леонардо Дикаприо во трејлерот на „Беше еднаш во Холивуд“ ВИДЕО

+инфо - 21.03.2019

„Беше еднаш во Холивуд“ е сместен во 1969 година, и го следи холивудскиот актер Рик Далтон (Леонардо Дикаприо) и неговиот долгогодишен каскадер Клиф Бот (Бред Пит). Објавен е првиот трејлер за долго очекуваниот филм Квентин Тарантино „Беше еднаш во ...

[Видео] Излезе првиот трејлер за „Беше еднаш во Холивуд“ на Тарантино

Радио МОФ - 21.03.2019

Деветтиот филм на култниот режисер Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“ (Once upon a time in Holywood) својата премиера ќе ја има на крајот на јули, а сега е објавен првиот тизер трејлер.

ДиКаприо, Пит и Роби Марго: Прв официјален „тизер-трејлер“ за новиот филм на Тарантино

Таратур - 21.03.2019

„Once Upon A Time In Hollywood“ е деветти по ред филм на славниот режисер Квентин Тарантино кој одамна негува статус на легендарно режисерско име во филмскиот свет. На сценариото за овој филм Тарантино работеше цели 5 години, за на крајот самиот тој ...

Излезе првото видео за „Си беше еднаш во Холивуд“ со Пит и Дикаприо

Fashionel - 21.03.2019

Уште од најавата дека Квентин Тарантино ќе прави филм со Леонардо Дикаприо и Бред Пит, јавноста со нетрпение го очекуваше првото видео, а секако и комплетното остварување. Вчера конечно излезе првиот трејлер, а коментарите се повеќе од позитивни.

ФОТО: Има ли појаки фраери од Леонардо ди Каприо и Бред Пит?!

Friday.mk - 21.03.2019

Двајцата најголеми фраери Бред Пит и Леонардо Ди Каприо заедно на филм. Кога тука би го додале Џорџ Клуни, дефинитивно би биле појака тројка од екипата на Дени Оушн. Погледнете ги овие фраери во неколку фотографии Еден од најдобрите на сите времиња ...

(ВИДЕО): Погледнете го домот на Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ

Friday.mk - 21.03.2019

Двајцата најголеми фраери Бред Пит и Леонардо Ди Каприо заедно на филм. Кога тука би го додале Џорџ... Еден од најдобрите на сите времиња е дефинитивно Кристијано Роналдо. Сите ние ги гледаме познатите...

Пит и Ди Каприо, рамо до рамо: Објавен трејлерот за филмот “Once Upon a Time in Hollywood”

Точка - 20.03.2019

Леонардо Ди Каприо, Бред Пит и Ал Пачино ги здружија силите со генијалниот Квентин Тарантино за новиот филм наречен “Once Upon a Time in Hollywood” чиј прв официјален трејлер го виде светлото на денот.

Тарантино по 25 години се враќа во Кан со „Беше еднаш во Холивуд“

Сакам да кажам - 20.03.2019

Квентин Тарантино по 25 години се враќа во Кан, откако таму во 1994 премиерно се прикажа „Евтини приказни“. Иако сѐ уште нема официјална изјава од Канскиот фестивал (14-25 мај), извори за „Холивуд рипортер“ велат дека неговиот нов филм „Беше еднаш ...

Прв трејлер за „Once Upon a Time in Hollywood“ – новиот филм на Квентин Тарантино

Кајгана - 20.03.2019

Деветтиот филм на режисерот Квентин Тарантино ја раскажува приказната за ТВ ѕвездата Рик Далтон (Леонардо Дикаприо) и неговиот каскадер Клиф Бут (Бред Пит), кои се обидуваат да ја одржат релевантноста во критичниот период на Холивуд во крајот на ...

Бред Пит и Дикаприо од 60-тите: Објавен постерот на новиот филм на Тарантино

Независен - 20.03.2019

САД- Објавен е постерот на новиот филм на режисерот Квентин Тарантино, „Once Upon a Time in Hollywood“ во кој прв пат глумат заедно Бред Пит и Леонардо Дикаприо. Ѕвездите изгледаат како дел од „хипи Холивуд“ периодот кој се случуваше во Холивуд во ...

(Видео) Излезе првиот трејлер за „Беше еднаш во Холивуд“ на Тарантино

Репортер - 21.03.2019

Деветтиот филм на култниот режисер Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“ (Once upon a time in Holywood) својата премиера ќе ја има на крајот на јули, а сега е објавен првиот тизер трејлер.

Пристигна трејлерот за филмот “Once Upon a Time in Hollywood”

ЗаЗабава - 21.03.2019

Леонардо Ди Каприо, Бред Пит и Ал Пачино ги здружија силите со генијалниот Квентин Тарантино за новиот филм наречен “Once Upon a Time in Hollywood” чиј прв официјален трејлер го виде светлото на денот.

Објавен првиот трејлер за новиот филм на Квентин Тарантино

Сител - 21.03.2019

Деветтиот филм на култниот режисер Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“ (Once upon a time in Holywood) својата премиера ќе ја има на крајот на јули, а сега е објавен првиот тизер трејлер.