TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешка сообраќајка кај Соборна црква

CivilMedia - 12.07.2018

Граѓанска новинарка испрати фотографија од тешка сообраќајна несреќа на раскрсницата кај Соборен храм, околу 21 часот. Полицијата веќе беше пристигната на местото на ...

(ФОТО) Страшна сообраќајка кај Соборниот храм

Фокус - 11.07.2018

Стравична сообраќајна несреќа се случи вечерва во близина на Соборзниот храм во Скопје, каде директно се судрија три автомобили. Неофицијално дознаваме дека е тешко повреден странски државјанин.

Фото: Страшна сообраќајна несреќа кај Соборна во центарот на Скопје

Скопје инфо - 11.07.2018

Страшна сообраќајна несреќа помеѓу две возила се случи предмалку пред Соборниот храм во центарот на градот. Засега нема информации за тоа како настанала сообраќајната несреќа и дали има повредени лица.