TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Палевски првата ноќ во Шутка ја минал мирно, не се жалел на здравствени проблеми и не му е избричена главата

360 степени - 16.05.2024

Во затворот, според директорот, досега немаат информации дали Палевски побарал адвокат или има некакви други потреби и барања за посети Љупчо Палевски-Палчо, првоосомничениот за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски ...

Љупчо Палевски ја помина првата ноќ во затворот во Шутка

Фокус

Не е точно дека Палчо бил екстрадиран во земјава на денот на изборите, а медиумите криеле

Мета

(ВИДЕО)Љупчо Палевски Палчо стапна на македонско тло

Телма

Љупчо Палевски Палчо екстрадиран во Македонија

24 Вести

Екстрадиција на Љупчо Палевски: Првоосомничениот во случајот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски денеска пристигнува во Македонија

Lider

Под посебни протоколи Палчо го носат во Македонија – екстрадацијата во тајност на барање на турските власти

Скопје1

Мета Локално Независен Алсат-М Фокус Либертас 365

Љупчо Палевски-Палчо првата ноќ во затворот Шутка ја поминал мирно

24 Вести - 16.05.2024

Љупчо Палевски првата ноќ во истражниот затвор Скопје ја поминал мирно без да се пожали на некакви здравствени проблеми или да бара нешто повеќе од она што му е одредено согласно неговиот статус на првоосомничен за убиството на Вања Ѓорчевска и ...

(Видео) Како беше донесен Палевски во Шутка

еМагазин

Љупчо Палевски е спроведен во затворот во Шутка во 30 дневен притвор

Канал5

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Љупчо Палевски е екстрадиран од Турција во Македонија

Фактор

Љупчо Палевски влезе во затворот во Шутка

А1 On

Палевски екстрадиран, по пет месеци, стигна во Шутка

Макфакс

Министерство за правда: Екстрадиција на Палевски се спроведе во релативно краток период, за неполни пет месеци

Курир

Опсервер Press24 Нетпрес Макфакс Опсервер Локално Точка Денар

Палевски екстрадиран од Турција, определена мерка притвор – ЈО презема истражни дејствија на прибавување и анализа на ...

ТВ21 - 16.05.2024

По екстрадицијата на првиот осомничен од Република Турција, јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје продолжува да презема истражни дејствија во предметот за грабнувањето и убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

Обвинителство: Се превземаат истражни дејствија и се анализираат доказите за Палески

Фокус

За Палчо веќе е определена мерка притвор, ЈО презема истражни дејствија

4NEWS

Се огласи Јавното обвинителство по екстрадицијата на Љупчо Палевски – Палчо

Курир

ОЈО: За петмина осомничени во предметот за грабнувањето и убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, истрагата е во завршна фаза

Centar

ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ПРИБИРА И АНАЛИЗИРА ДОКАЗИ ЗА ПАЛЧО, НО ТИЕ НЕМА ДА СЕ СПОДЕЛАТ СО ЈАВНОСТА - првата ноќ во затворот тој ја поминал мирно

Фактор

ОЈО: За петмина осомничени во предметот за грабнувањето и убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, истрагата е во завршна фаза

Вести плус

Телма Локално А1 On Макфакс Скопје1 24Инфо Сител

Љупчо Палевски – Палчо ја помина првата ноќ во затворот во Шутка

Алфа - 16.05.2024

Одделна ќелија до која се доаѓа преку посебен ходник, посебна храна, немање контакт со други притвореници. Ова се само дел од мерките кои управата на Казнено поправната установа затвор Скопје ги презеде откако вчера од Турција во Македонија беше ...

Аранжманот во Шутка: Строги безбедносни мерки за Љупчо Палевски-Палчо – огромно обезбедување, изолација, видео надзор, посебна бања и протокол за храна

Lider

Палевски-Палчо слета во Македонија

МКД

Љупчо Палевски е на пат од Истанбул кон Скопје- директно ќе го пренесат во Шутка

Канал5

Љупчо Палевски Палчо пристигна во Македонија

Бриф

Љупчо Палевски-Палчо вечерва ќе биде ектрадиран од Турција

Вечер Прес

Љупчо Палевски пристигна во Скопје, ќе биде пренесен во затворот „Шутка“

Н.Македонија

ТВ21 24Инфо Точка ТВ21 Локално Centar Денешен Фокус

Затвореници под клуч, специјалци на секој чекор – под какви безбедносни мерки беше екстрадиран Палчо?

ТВ21 - 16.05.2024

Со четири цивилни полициски автомобили, без ротациони светла, само со звучна сигнализација Љупчо Палевски – Палчи синоќа по 21 часот беше однесен во затворот „Скопје“ или попознат како Шутка.

Како ќе се чува осомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски: Посебни мерки и проверена храна за Љупчо Палевски Палчо во затворот

Во Центар

(ФОТО) Палевски пристигна во Истражниот затвор Шутка

Телма

Палчо влезе во ,,Шутка”

Фокус

САМ ВО ЌЕЛИЈА СО 24-ЧАСОВЕН НАДЗОР За Палчо ќе има посебни безбедносни протоколи

+инфо

Палчо е зад решетки во Македонија

Скопје1

Палчо со цивилни возила експресно е пренесен во Шутка: Воведен е посебен сигурносен режим за неговиот притвор

Локално

Курир Нетпрес Република 4NEWS Во Центар

Посебни безбедносни мерки за Палевски во затворот во Шутка

МКД - 16.05.2024

Одделна ќелија до која се доаѓа преку посебен ходник, посебна храна, немање контакт со други притвореници… ова се само дел од мерките кои управата на Казнено поправната установа затвор Скопје ги презеде откако вчера од Турција во Македонија беше ...

Исклучителни мерки за екстрадиција на Љупчо Палевски: Вака осомничениот за убиството на Вања и Панчо пристигна во Скопје (Видео)

Во Центар

Палевски доби посебна просторија во Шутка под засилен видеонадзор

Слободен Печат

Палевски во посебен оддел на затворот во Шутка каде се и останатите осомничени за убиствата на Вања и Жежовски

Телма

Палевски ќе биде сместен во одвоена ќелија во Шутка, Нема да се гледа со останатите притвореници, ќе шета сам на посебен простор и ќе јаде сам

Сакам да кажам

Палевски слета на скопскиот аеродром со комерцијален лет, под посебно обезбедување од турската полиција во авионот

Сакам да кажам

ВИДЕО: Палчо со куфер се „всели“ во затвор, ќе биде под посебно обезбедување

ТВ21

ТВ21 Press24 4NEWS Фокус +инфо Вечер Прес Слободен Печат Нетпрес

За Палевски се уште нема обвинение

еМагазин - 16.05.2024

Синоќа во Македонија од Турција беше екстрадиран , кој е осомничен за убиството и киднапирањето на 14-годишната од Скопје и 74-годишниот од Велес. Палевски од скопскиот аеродром беше префрлен во затворот Скопје, познат како Шутка.

Љупчо Палевски-Палчо екстрадиран во земјава, веднаш е пренесен во затворот во Шутка, потврди МВР

360 степени

Палевски е екстрадиран во земјава и веднаш спроведен во затворот во Шуто Оризари

Канал5

Посебен ходник за движење и зголемени безбедносни мерки во Шутка – Палевски пристигна во Скопје

Слободен Печат

Палевски вечерва ќе биде екстрадиран во Македонија

еМагазин

Љупчо Палевски – Палчо вечерва ќе биде донесен во Македонија: Ќе биде спроведен во затворот во Шуто Оризари

Точка

ЕКСКЛУЗИВНО: Монструмот Палчо за неколку часа ќе биде донесен во Македонија

24Инфо

Frontline Либертас Бриф Слободен Печат 4NEWS Нова ТВ +инфо ММС

Љупчо Палевски – Палчо со авион екстрадиран во Северна Македонија

Р.С.Европа - 15.05.2024

Првоосомничениот за убиството на малолетното девојче Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски, вечерва (15 мај) со авионски лет е екстрадиран во Северна Македонија од Турција. Во моментов, безбедносните служби го транспортираат во затворот ...

Зад решетки: Љупчо Палевски е екстрадиран во Македонија – веднаш беше префрлен во истражниот затвор Шуто Оризари, почна да тече 30 дневен притвор!

Lider

Екстрадицијата на Палчо главна тема во регионот

ТВ21

Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во затворот во Шутка

еМагазин

Љупчо Палевски екстрадиран во земјава

CivilMedia

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Бриф

Екстрадиран Љупчо Палевски Палчо, пренесен во Истражниот затвор во Шутка

Сител

Нова ТВ Бизнис Вести Курир 24Инфо Н.Македонија Слободен Печат

Палчо слета во Македонија – ќе биде транспортиран во Шутка

А1 On - 15.05.2024

Љупчо Палевски Палчо, првообвинет за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и на велешанецот Панче Жежовски, попладнево е екстрадиран во Македонија. Како што дознава А1он Палчо веќе слетал попладнево на скопскиот аеродром со лет од Турција и во ...

Палчо вечерва слетува во Македонија - ќе биде пренесен во Шутка

Сител

Палчо пристигна: Со силно полициско обезбедување патува кон затворот Шутка

Скопје1

Јавноста ќе знае кога е екстрадиран Палeвски Палчо откако ќе биде спроведен во Шуто Оризари

Алфа

Јавноста ќе знае кога е екстрадиран Палeвски Палчо откако ќе биде спроведен во Шуто Оризари

Во Центар

Палчо вечерва ќе биде вратен во Македонија – од аеродром ќе биде пренесен во „Шутка“

Република

Екстрадицијата е успешна, Палчо стигна во земјава, веќе е во затворот „Шутка“

Нова ТВ

ВИДЕО: Љупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка

Либертас - 15.05.2024

Љупчо Палевски Палчо вечерва со полициска придружба е спроведен во Истражниот затвор во Шутка, откако претходно слета на Меѓународниот аеродром во Скопје со редовна линија Истанбул Скопје, потврди за МИА директорот на затворот Филип Андов.

МВР: Екстрадиран Љупчо Палевски, пренесен е во КПУ затвор „Скопје“

Независен

Палевски спроведен во „Шутка“, ќе биде под специјален безбедносен режим

Н.Македонија

Палевски е во Шутка, се очекува распит пред истражен судија, потврди директорот на истражниот затвор

ММС

Палевски спроведен во Истражниот затвор во Шутка

365

Љупчо Палевски Палчо спроведен во Истражниот затвор во Шутка

Пулс24

Со четири полициски возила, без вклучени ротации, Љупчо Палевски – Палчо спроведен во „Шутка“

Република

Gostivarpress.mk 24 Вести MakPress

„Правдата ќе ве стигне , каде и да сте“ – Лога изрази благодарност до турските власти за екстрадиција на Љупчо Палевски

ТВ21 - 15.05.2024

Министерството за правда и министерот Кренар Лога изразуваат голема благодарност до турските власти, особено до министерот за правда на Република Турција , Јилмаз Тунч за нивната брза реакција и преземањето на сите мерки за екстрадиција на Љупчо ...

МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА: Голема благодарност до Турција за екстрадицијата на Палевски

Фактор

Лога со благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Канал5

Министерството за правда со голема благодарност до турските власти за екстрадицијата на Љупчо Палевски

4NEWS

Министерот Лога им се заблагодари на турските власти за екстрадицијата на Палевски

МКД

Палевски пристигна во Шутка, Министерството за правда се заблагодари на турските власти

Слободен Печат

Министерство за правда изрази благодарност до турските власти за екстрадицијата на Палевски

Zoom

Либертас Република Фокус Вечер Прес

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првоосомничениот Палевски во притвор

А1 On - 16.05.2024

Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, по синоќешната екстрадиција, го издржува 30-дневниот притвор што му беше одреден во отсуство. Во меѓувреме, тече истрагата на Основното јавно обвинителство ...

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Бриф

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче

Press24

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Zoom

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Frontline

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Курир

Тече истрагата за убиството на Вања и Панче, првосомничениот Палевски во притвор

Алсат-М

Нетпрес Република