TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал го избркал Хари Кејн затоа што бил „полничок“

Канал5 - 13.02.2018

Поранешниот директор на академијата на Арсенал, Лиам Брејди призна дека пред одреден период, клубот се ослободил од осумгодишната Хари Кејн, бидејќи бил „полничок“ и не бил атлетски граден.

Кјелини не штедеше комплименти за Кејн: Може да се сопре само на еден начин

Дерби - 13.02.2018

Јувентус како домаќин оваа вечер ќе го пречека Тотенхем во првиот меѓусбен дуел во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар пред кој јавноста во Италија секако посебен акцент стави на најдобриот играч на гостите од Англија, Хари Кејн.

Кејн го опиша првиот дуел со Кјелини: Убаво ме покоси, 10 минути не си ја чувствував ногата!

24Фудбал - 13.02.2018

Во пресрет на пресметката помеѓу Јувентус и Тотенхем во осминафиналето од Лигата на шампионите, Хари Кејн имаше само пофални зборови за Џорџо Кјелини и се присети на неговиот прв дуел со дефанзивецот Одбраната на Јувентус, предводена од искусниот ...

Може ли Кјелини да го запре Кејн?...

Н.Македонија - 13.02.2018

Пред денешниот меч во осминафиналето на ЛШ, Јувентус предводен од Кјелини на последните 16 меча прими само еден гол. Главниот адут на Тотенхем, пак, е Кејн, кој во ЛШ на пет меча има шест гола и е најефикасен во Англија, а и во Европа лани на ...

Најавени тимови за ЛШ: Јувентус преполовен против Тотенхем

Екипа - 13.02.2018

Натпреварите од Лигата на шампионите по двомесечна пауза продолжуваат вечерва, со дуелите меѓу Јувентус и Тотенхем, односно Базел и Манчестер сити. Со најголеми проблеми од четирите тренери се соочува Масимилијано Алегри, кој не може да смета на ...

Дерби на вечерта НАЈАВА: Јувентус – Тотенхем, повреди, меѓусебни дуели, коефициенти…

Спортски - 13.02.2018

Вечерва после пауза од два месеци се враќа Лигата на шампионите. На програмата се два натпревари Јувентус – Тотенхем и Базел – Манчестер Сити. Секако оваа вечер поголемо внимание привлекува гостувањето на Тотенхем во Торино, натпревар во кој се дава ...

Алегри: Му симнувам капа на Кејн, но Игуаин е подобар!

СуперСпорт - 13.02.2018

Тренерот на Јувентус, Алегри оддржа конференција за медиумите на која зборуваше за мечот против Тотенхем. Алегри кажа дека го почитува Тотенхем како екипа, но дека целта на неговиот состав е да се пласира во четвртфинале на ЛШ.

Покетино: Нашиот сон е да го достигнеме нивото на Јувентус!

СуперСпорт - 13.02.2018

Фудбалерите на Тотенхем играа против Јувентус во Торино во првиот натпревар од осмина финалето на ЛШ. Пред избраниците на Покетино е тешка задача, но во Лондон веруваат дека може да направат изненадување.

Главоболки за Алегри пред Тотенхем: Ќе недостигаат неколку повредени играчи!

СуперСпорт - 13.02.2018

Фудбалерите на Јувентус го пречекуваат Тотенхем во првиот меч од осмина финалето во ЛШ. Алегри има голем проблем со повредени играчи, а иако почна да тренира со екипата, во конкуренција за овој меч нема да биде Дибала.

Кјелини: Сам да го сопрам Кејн? Тоа ќе биде проблем!

СуперСпорт - 13.02.2018

Стоперот на Јувентус пред натпреварот против Тотенхем зборуваше за потенцијалните опасности, кои ќе пристигнат од лондонскиот клуб. Задача да го сопре Кејн ќе ја има Кјелини, но искусниот стопер признава дека нема да биде ниту малку лесно да се ...

Покетино: Со храбра игра до победа над Јувентус

24Фудбал - 13.02.2018

Стратегот од клупата на тимот од Лондон најаува храбра игра на неговите избраници вечерва. Италијанскиот првак, а воедно и европски вицепрвак Јувентус има страшна серија од 11 победи во низа во сите конкуренции, но тоа не е воопшто застражувачки за ...

Лоши вести за „Старата дама“: Јувентус без најдобриот играч против Тотенхем

Спортски - 13.02.2018

Напаѓачот на фудбалскиот шампион, Паоло Диабала не се најде на списокот на играчи кои ќе конкурираат за денешниот натпревар против Тотенхем во Лигата на Шампионите. Аргентинецот веќе неколку недели има проблеми со повредите, а италијанските медиуми ...

ЛШ ОСМИНАФИНАЛЕ: Десеткуваниот Јувентус ги пречекува Тотенхем и Хари Кејн

Gol.mk - 13.02.2018

По пауза од два месеци се враќа Лигата на шампионите со осминафиналната фаза. Истата ќе биде отворена со два денешни дуели и тоа Јувентус - Тотенхем и Базел - Манчестер Сити . Бранител на титулата од минатата година е Реал Мадрид , кој својот меч го ...

Покетино: Растев на фарма слушајќи приказни за Јувентус

Спортски - 13.02.2018

Маурисио Покетино вечерва пристигнува не само татковината, туку и во градот на неговите предци. Имено, неговиот дедо и баба од Торино заминале во Аргентина и тие се навивачи на Јувентус. „Растев слушајќи приказни за Јувентус на својата фарма во ...

Ќе ја продолжи ли Јувентус серијата без пораз против Тотенхем?

Стандард - 13.02.2018

Италијанскиот хегемон Јувентус го пречекува Тотенхем во првиот натпревар од 1/8-финалето на Лигата на шампионите вечерва во Торино. Дуелот е прв меѓу двата клуба во евротурнирите, а пред сезоната тие одиграа контролна на „Вембли“, освоена од ...

Како Киелини му посакал „добродојде“ на Кејн во репрезентативниот фудбал

Спортски - 13.02.2018

Најдобриот стрелец од Премиер лигата, Хари Кејн и неговиот Тотенхем вечерва со почеток од 20:45 часот му гостуваат на Јувентус во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на шампионите. Фантастичниот Кејн оваа сезона постигна 32 погодоци во 33 ...

Киелини: Хари Кејн е на ниво на Меси, Роналдо и Нејмар

Локално - 13.02.2018

Искусниот дефанзивец на Јувентус, Џорџо Киелини го преплави со пофалби голгетерот на Тотенхем, Хари Кејн, кој денес ќе се соочи со него во прв судир од 1/8-финалето на Лигата на шампионите.

Кјелини: Сам да го сопрам Кејн? Тоа е речиси невозможно!

24Фудбал - 13.02.2018

Дефанзивецот на Јуве побара помош од останатите соиграчи за да се сопре еден од најдобрите напаѓачи во светот. Италијанскиот првак а воедно и европски вицепрвак, Јувентус вечерва на домашен терен ќе се судри со Тотенхем во првиот дуел помеѓу овие ...

Алегри: Кејн е фантастичен, но јас повеќе го сакам Игуаин

Екипа - 13.02.2018

Возбудувањата од нокаут фазата во Лигата на шампионите ќе стартуваат со суперинтересниот дуел меѓу Јувентус и Тотенхем, два тима што играат одличен фудбал и оваа сезона. Стратегот на „старата дама“, Масимилијано Алегри, има само пофални зборови за ...

Кејн против Буфон, Сити гостува во Базел

TopSport - 13.02.2018

Два и пол месеци по завршувањето на фазата по групи, најдобрите европски тимови ќе ја започнат заврпната борба за највредниот пехар во клупскиот фудбал. Расплетот, односно нокаут фазата, стартува вечерва со натпреварите Јувентус-Тотенхем и ...

Случајно или не: Јуве внесе немир во соблекувалната на Тотенхем

Спортски - 13.02.2018

Фудбалерите на Јувентус вечерва играат на домашен терен против Тотенхем во прв натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите. После скоро два месеци пауза најдоброто клубско натпреварување конечно се враќа и тоа со големиот двобој меѓу Јуве и ...

Алегри нема да ризикува со Дибала за вечерашната пресметка со Тотенхем

24Фудбал - 13.02.2018

Јувентус го објави списокот на фудбалери за првата пресметка со премиерлигашот од Лондон. Пауло Дибала е изоставен за вечерашната прва пресметка со Тотенхем во рамките на двомечот во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Џејми Варди, човек за големи натпревари

Спортски - 13.02.2018

На терените во англиската Премиер лига играат голем број квалитетни напаѓачи. Серхио Агуеро, Хари Кејн и Ромелу Лукаку се само некои од нив, но Џејми Варди во една статистичка категорија е пред нив.

Арсенал го имал Кејн на тацна, тренерите го избркале: Буцко е и не е атлетски тип?! (ФОТО)

Sport 1 - 13.02.2018

Најдобриот стрелец за минатата година, англиската ѕвезда на Тотнем, Хери Кејн успеа да го урне голгетерскиот децениски мит на недопирливите Лионел Меси и Кристијано Роналдо, па сега со прво лондонскиот премиерлигаш бара стотици милиони евра за да го ...

Искуството на Јувентус против талентот на Тотенхем

Слободен Печат - 13.02.2018

Зимската пауза е завршена и денеска продолжуваат натпреварите во Лигата на европските шампиони во фудбал. На програмата се две осминафинални средби, а особено внимание предизвикува пресметката помеѓу Јувентус и Тотенхем.

Покетино: Тотенхем не може да се споредува со Јувентус

Точка - 13.02.2018

Фудбалерите на Тотенхем ќе ги одмерат силите против италијански Јувентус во рамките на осмина-финалето од Лигата на шампионите. Пред избраниците на Мауруцио Покетино е тешка задача, но во лондонскиот клуб веруваат дека можат да направат изненадување.

Алегри: Секоја чест за Кејн, но Игуаин е подобар

Спортски - 12.02.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри одржа прес конференција за медиумите на која зборуваше за утрешниот натпревар против Тотенхем. Алегри порача дека го почитува Тотенхем како екипа, но целта на неговата екипа е да се пласира во четвртфиналето ...

Јувентус некомплетен – но и без главното оружје против Тотенхем во ЛШ

Спортклуб - 12.02.2018

Напаѓачот на „Старата дама“ Пауло Дибала не се најде во списокот играчи кои ќе конкурираат за мечот во ЛШ против Тотенхем. Аргентинецот веќе неколку недели има проблеми со повредите, а италијанските медиуми претходните денови најавуваа дека првата ...

Ѕола: Јувентус е поискусен тим од Тотенхем, но мора да се пазат од „Виери“

Дерби - 12.02.2018

Утре започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите, а еден од двата дуели е оној во Торино каде италијанскиот првак ќе се соочи со Тотенхем. „Старата дама“ на хартија можеби е благ фаворит поради искуството и резултатите во ова натпреварување, но ...

Големо главоболки за Алегри пред големиот меч со Тотенхем

Спортски - 12.02.2018

Фудбалерите на Јувентус утре на домашен терен играат против Тотенхем во првиот меч од осминафиналната фазаа во ЛШ. Масимилијано Алегри има големи проблеми со повредените играчи, а иако почна да тренира со екипата во конкуренција за ова ...

Алегри ја објави групата за дуелот со Тотенехм, Дибала е аут

Стандард - 12.02.2018

Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри најави група од 19 лица за судирот од Лигата на Шампионите против Тотенхем. Искусниот стручњак нема да може да смета на доста од главните играчи, но се очекуваше, сепак во групата да биде вклучен Паоло Дибала.

Еден човек од Арсенал се удостои да признае дека со Кејн згрешиле

Спортклуб - 12.02.2018

Хари Кејн во моментов е сигурно еден од најперспективните деветки кои можат да се најдат во Европа и е на цена во Европа. Според повеќе анализи од фудбалски работници, Кејн во моментов вреди преку 150 милиони евра, цена која без проблем би ја ...

Хари Кејн на пресот пред Јувентус, говореше за стравичноста на Франческо Тоти

Спортски - 12.02.2018

По речиси два месеци пауза во Лигата на шампионите, конечно кам бек, а веќе утре ќе можеме да уживаме во дуелот Јувентус и Тотенхем во рамки на осминафиналето во ова натпреварување. Прес пред дуелот со Јувентус, Кане се осврна на Франческо Тоти.

Кејн: Јуве има фантастична одбрана, но ние даваме многу голови

Екипа - 12.02.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн е свесен за предизвикот кој го очекува против Јувентус и нивната цврста одбрана, но се надева дека ќе биде доследен на предизвикот и ќе обезбеди позитивен исход за „петлите“ пресрет на првиот дуел од осминафиналниот ...

Животна грешка: Го откачивме дебелиот Кејн, а сега тој покажа повеќе од Озил, Мхитаријан и Обамејанг заедно!

Точка - 12.02.2018

Со утрешните натпревари меѓу Базел – Манчестер Сити и Јувентус – Тотенхем ќе биде отворена осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, а во една најава за дуелот кој ќе го одиграат италијанскиот тим и англискиот премиерлигаш, интересна најава даде ...

Јувентус остана без уште еден фудбалер за дуелот со Тотенхем

Дерби - 12.02.2018

Процесот на рехабилитација на Пауло Дибала се движи според посакуваното, но тренерот на Јувентус, Макс Алегри, денеска ги потврди своите најави дека нема да ризикува со Аргентинецот за дуелот со Тотенхем.

Арсенал не го ангажирал Хари Кејн, бидејќи бил „дебелко“

Кајгана - 12.02.2018

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн, дефинитивно важи за еден од најдобрите, а според многумина дури и најдобар напаѓач во изминативе неколку сезони на Островот. Сепак, како осумгодишно дете пропуштил шанса да оди на проба во Арсенал поради вишок на ...

Почетино пред мечот со Јуве: Играме против еден од најдобрите тимови во Европа

Стандард - 12.02.2018

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Почетино, очекува сериозен натпревар против Јувентус од 1/8-финалето во Лигата на шампионите. Првиот натпревар е во среда во 20:45 часот во Торино. „Ова е нашиот најдобар период откако сум во тимот.

Најголем „убиец“ на гигантите во Премиерлигата е – Варди!

Sport 1 - 12.02.2018

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди, кој се прослави пред две години кога на спектакуларен начин ја освоија титулата во Премиерлигата со својот клуб, сега може да се гордее со уште еден неверојатен податок од најдобрата англиската лига. Од 31.

Покетино: Јуве меѓу најдобрите во Европа, но ние покажавме дека можеме против најголемите!

Спортски - 12.02.2018

Утре започнуваат осминафиналните дуели во ЛШ, а на програмата ќе биде големото дерби помеѓу Јувентус и Тотенхем. Тренерот на „спарси“ изјави дека Јувентус е еден од најсилните тимови во Европа, па иако му ја препушти фаворитската улога, сепак ...

Арсенал го одбил Хари Кејн бидејќи бил буцко

24Фудбал - 12.02.2018

Поранешнит прв човек на академијата на „Топчиите“, Лијам Брејди вели дека Арсенал го одбил Хари Кејн бидејќи напаѓачот бил буцко, но признава дека одлуката била погрешна Хари Кејн како осум годишно момче се приклучил на академијата на Арсенал, но ...

Неверојатниот Џејми Варди е најголема ноќна мора за „Големата шесторка“ на англискиот фудбал

Спортклуб - 12.02.2018

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди, може да се гордее со еден неверојатен податок во Премиер лигата. Тој од 31. август 2014. година, кога дебитираше во Премиер лигата, постигнал најмногу погодоци против тимовите од „Големата шесторка“ во Англија.

Грешка на векот: Го одбиле Кејн бидејќи мислеле дека е премногу буцкаст!

Таратур - 12.02.2018

Хари Кејн во претходните неколку години прерасна во еден од најдобрите напаѓачи во Европа, па сега само прашање на време е кога ќе го напушти Тотенхен и во кој европски гигант ќе ја продолжи кариерата.

Дали е ова реално? Јувентус спреми 250 милиони за Кејн

Спортски - 12.02.2018

Шпанскиот медиум „Дон Балон“ лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека италијанскиот шампион Јувентус е силно заинтересиран за Хари Кејн. Притоа, „Дон Балон“ тврди дека Јувентус е спремен да плати неверојатни 250 милиони евра за ѕвездата на Тотенхем.

Марез: Најлошо за мене зборуваа тие кои мислев ми се пријатели

Шеталиште - 12.02.2018

Ријад Марез се огласи откако штрајкуваше во Лестер. Марез беше блиску до Сити, но тој трансфер не се реализираше затоа што Лестер бараше повеќе од 100 милиони евра, па поради тоа Алжирецот исчезна од тренинг.

КОЈ СВЕТСКИ КЛУБ БИ МОЖЕЛ ДА ГО ОДБИЕ КЕЈН? Лондонскиот клуб го направи тоа, а сега се кае….

Поглед - 12.02.2018

Во Арсенал сигурно се каат. Хери Кејн во претходните неколку години покажа дека израснал во еден од најдобрите напаѓачи во Европа и сега е само прашање на време кога ќе го напушти Тотенхем и ќе замине во еден од светските клубови.

Кјелини не штедеше комплименти за Кејн: Може да се сопре само на еден начин

Точка - 13.02.2018

Јувентус како домаќин оваа вечер ќе го пречека Тотенхем во првиот меѓусбен дуел во осминафиналето во Лигата на шампионите, натпревар пред кој јавноста во Италија секако посебен акцент стави на најдобриот играч на гостите од Англија, Хари Кејн.

Арсенал признава дека во минатото згрешиле во врска со Хари Кејн

ЗаЗабава - 12.02.2018

Хари Кејн во моментов е сигурно еден од најперспективните деветки кои можат да се најдат во Европа и е на цена во Европа. Според повеќе анализи од фудбалски работници, Кејн во моментов вреди преку 150 милиони евра, цена која без проблем би ја ...

Дали е ова реално? Јувентус спреми 250 милиони за Кејн

Таратур - 12.02.2018

Шпанскиот медиум „Дон Балон“ лансираше вистинска „бомба“ и тврди дека италијанскиот шампион Јувентус е силно заинтересиран за Хари Кејн. Притоа, „Дон Балон“ тврди дека Јувентус е спремен да плати неверојатни 250 милиони евра за ѕвездата на Тотенхем.