TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кумановската полиција растури собир на мештани во простории на месна заедница

Канал5 - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Луѓе се собрале во месна заедница, па им дошла полиција и ги казнила за групирање

Република - 13.01.2021

Постапувајќи по пријава, кумановската полиција затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија.

Ги пријавил во полиција дека се собрале во месна заедница во Куманово

Фактор - 13.01.2021

Граѓанин пријавил собир на шестмина во месна заедница, по што кумановската полиција утврдила дека тие не ги почитувале здравствените прописи. Пријавата се случила вчера попладне, откако соседите се собрале на дружење во месната заедница во населбата ...

Полицијата растури собир во простории на месна заедница во Куманово

Кумановски м. - 13.01.2021

Полицијата вчера околу 18:50 часот растурила собир на повеќе лица во простории на месната заедница во населбата Железничка станица во Куманово, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Кумановската полиција растури собир на мештани во простории на месна заедница

Слободен Печат - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Се собрале на дружба во месна заедница, па ги начекала полиција: ИМ СЕ СПРЕМА ПРИЈАВА

Вечер - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Полицијата растури собиранка во месна заедница

Вечер Прес - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово, пренесува МИА.

Кумановската полиција растури собир во простории на месна заедница

ММС - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Полиција растурила собир на мештани во простории на месна заедница во Куманово

Press24 - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Полиција растурила собир на мештани во простории на месна заедница во Куманово

Либертас - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Полиција растури собир на граѓани во простории на месна заедница

Локално - 13.01.2021

По пријава, кумановската полиција, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Полицијата растури собир во барака на месната заедница Железничка станица

Kumanovo News - 13.01.2021

Во СВР Куманово вчера во 18.50 часот било пријавено дека во бараката на месната заедница во нас. Железничка станица во Куманово има група граѓани кои не ги почитуваат здравствените прописи за време на епидемија.

Кумановската полиција растури собир во простории на месна заедница

24Инфо - 13.01.2021

На 12.01.2021 во 18.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека во бараката на месната заедница во нас.Железничка станица во Куманово има група граѓани кои не ги почитуваат здравствените прописи за време на епидемија.

Полиција во Куманово растурила собир на мештани во простории на месна заедница

ТВ21 - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Кумановската полиција растури собир на мештани во простории на месна заедница

MakPress - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Кумановската полиција растури собир на мештани во простории на месна заедница

еМагазин - 13.01.2021

Кумановската полиција по пријава, затекнала група граѓани кои се собрале во објект на месна заедница во кумановска населба и не ги почитувале здравствените прописи за време на епидемија, соопштија денеска од СВР Куманово.

Шест лица од Куманово добиле пријава за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“

Опсервер - 14.01.2021

На 12.01.2021 во 18.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека во бараката на месната заедница во нас.Железничка станица во Куманово има група граѓани кои не ги почитуваат здравствените прописи за време на епидемија.