TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од херој во трагичар: Алиоски го спаси Лидс од пораз, но промаши во лудиот пенал-рулет на „Еланд роуд“ (видео)

Спортманија - 16.09.2020

Хал сити го елиминира новиот премиерлигаш од Лига купот на Англија Езѓан Алиоски за помалку од пет минути од херој се претвори во еден од трагичарите на Лидс јунајтед во елиминацијата од Хал сити во второто коло од Лига Купот на Англија.

Кога е најпотребно, Џани погодува за Лидс (видео)

Спортманија - 16.09.2020

Македонскиот репрезентативец стрелаше во судиското надополнување и го спаси Лидс од елиминација Езѓан Алиоски израмни на 1-1 во третата минута од судиското надополнување спасувајќи го Лидс од елиминација против Хал сити во второто коло од Лига купот ...

Алиоски постигна одличен гол во судиското продолжение, Лидс елиминиран во драматичен пенал рулет (Видео)

Дерби - 16.09.2020

Езџан Алиоски не доби шанса на стартот на новата сезона во Премиер лигата, но затоа денеска одигра цел меч во ЕФЛ Купот, натпреварување во кое Лидс се збогуваше уште на самиот почеток. Иако беше фаворит за пласман во наредната рунда, Лидс на домашен ...

ВИДЕО: Алиоски херој и трагичар за Лидс во елиминацијата од Хал во Лига Купот

Дриблинг - 16.09.2020

Хал го елиминираше Лидс во воведната рунда од Лига Купот на Англија откако се покажа како поуспешен во изведувањето на пеналите. Во регуларниот дел беше 1:1. Хал поведе преку Винкс во 5 минута, Алиоски израмни во 93 минута.

Алиоски даде гол за Лидс, но тимот на пенали елиминиран од Карабао куп

Екипа - 16.09.2020

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски беше стрелец на погодок за Лидс Јунајтед, но неговиот тим доживеа елиминација од Хал Сити во Карабао купот. Алиоски го спаси Лидс од пораз во регуларниот тек, постигна гол за израмнување во третата минута ...

Алиоски со гол во 93. минута го однесе Лидс во пенал серија, а потоа промаши од белата точка, Хал оди понатаму (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.09.2020

Лидс е елиминиран од Лига Купот на Англија откако по една долга пенал серија загуби од Хал, Алиоски од херој се претвори во трагичар. Биелса настапи главно со играчи кои не играат против Ливерпул, па Алиоски доби шанса од првата минута и го одигра ...

ВИДЕО: Алиоски даде супер-гол во 93. минута, но Лидс по пенали испадна од Карабао Купот

Gol.mk - 16.09.2020

Повратникот во Премиер лигата, екипата на Лидс Јунајтед , ги разочара своите навивачи и по изведување на пенали (1-1 регуларен дел, 8-9 пенали) испадна од третолигашот Хал Сити. Големиот фаворит на хартија трепереше за својата судбина, Езџан Алиоски ...

Ниту голчиштето на Алиоски не беше доволно за Лидс

TopSport - 16.09.2020

Македонската ѕвезда на Лидс, Езѓан Алиоски прво постигна гол во 93. минута за да израмни против второлигашот Хал во меч од Англискиот лига куп, по што за малку ќе беше трагичар кога го утна пеналот во пенал серијата, по која Лидс сепак беа ...

Алиоски прво даде гол за изедначување, а потоа утна пенал

SportMedia - 16.09.2020

Езџан Алиоски беше дел од екипата на Лидс која вечерва играше во 1/32 финалето на Лига купот на Англија. Македонскиот репрезентативец прво го спаси Лидс од пораз од Хал, а потоа утна пенал во пенал-серијата.

Лидс елиминиран од Хал: Алиоски погоди во финишот за реми, па утна пенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Лидс Јунајтед испадна во 2.коло во Лига Купот на Англија, откако загуби од третолигашот Хал на пенали со 9-8. По регуларните 90 минути беше 1-1 и тоа најмногу благодарение на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

Алиоски донесе пенали за Лидс со гол во 93-та минута, па промаши во пенал рулетот 🎥

Спортски - 16.09.2020

Maкедонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски вечерва го спаси Лидс од пораз во регуларниот дел во натпреварот од Карабао купот против Хал. Лидс губеше со 0:1 се до 93. минута кога Алиоски ја погоди мрежата и така на Лидс му обезбеди пенали.

Алиоски го спаси Лидс од елиминација во 93-та минута (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Лидс јунајтед во самиот финиш се спаси од елиминација во Лига купот на Англија од Хал и тоа благодарение на голот на македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски. 93’ GOAALLL ALIOSKI #LUFC pic.twitter.com/vKfSVOFKfh — Joe Catling (@JoeCatling19) ...

Де Паул има нов клуб – Лидс добија големо засилување

TopSport - 16.09.2020

Лидс Јунајтед и Марсело Бијелса ќе добијат големо засилување. Англиските медиуми тврдат дека Лидс го договориле трансферот на Родриго Де Паул од Удинезе. Фудбалерот кој има одиграно 17 натпревари за Аргентина се поврзуваше со Јувентус, Милан и ...

Ема ќе доживееше нервен слом по поразот на Лидс

Вечер Прес - 16.09.2020

Додека македонските љубители на фудбалската игра го чекаат премиерниот настап во Премиер лигата на нашиот репрезентативец Езгјан Алиоски, британските медиуми веќе го открија првото лице на Лидс.

Јувентус, Интер и Наполи извисија, Аргентинецот се сели кај Алиоски во Лидс

Sport M - 16.09.2020

Иако за неговите услуги се заинтересирани од поодамна Јувентус, Интер и Наполи, сепак Родриго Де Паул од Удинезе ќе се пресели во Лидс. Барем така тврдат италијанските медиуми, кои објавија дека тој ги договорил сите детали за личните услови со ...

Де Паул има нов клуб – Лидс добија големо засилување

Макфакс - 16.09.2020

Лидс Јунајтед и Марсело Бијелса ќе добијат големо засилување. Англиските медиуми тврдат дека Лидс го договориле трансферот на Родриго Де Паул од Удинезе. Фудбалерот кој има одиграно 17 натпревари за Аргентина се поврзуваше со Јувентус, Милан и ...

Де Паул има нов клуб – Лидс добија големо засилување

MTM - 16.09.2020

Лидс Јунајтед и Марсело Бијелса ќе добијат големо засилување. Англиските медиуми тврдат дека Лидс го договориле трансферот на Родриго Де Паул од Удинезе. Фудбалерот кој има одиграно 17 натпревари за Аргентина се поврзуваше со Јувентус, Милан и ...

Алиоски од херој стана трагичар за Лидс (ВИДЕО)

МКД - 16.09.2020

Лидс е елиминиран од Лига Купот на Англија откако по една долга пенал серија загуби од Хал, Алиоски од херој се претвори во трагичар, тој му донесе пенали на својот тим со гол во судиското продолжение, но потоа промаши од белата точка.

Ниту голчиштето на Алиоски не беше доволно за Лидс

Макфакс - 16.09.2020

Македонската ѕвезда на Лидс, Езѓан Алиоски прво постигна гол во 93. минута за да израмни против второлигашот Хал во меч од Англискиот лига куп, по што за малку ќе беше трагичар кога го утна пеналот во пенал серијата, по која Лидс сепак беа ...