TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Заев: Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа

Centar - 16.05.2019

– Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Се надевам сите ќе нѐ направи горди или како што самата кажува во песната, „Raise your voice and say it loudly – I am #PROUD“ ...

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Слободен Печат - 16.05.2019

Според критичарите, оваа година имаме добитна комбинација за пласман во финалето. Нашата претставничка на Евровизија добива сè подобри и подобри критики во однос на песната, гласот и сценскиот настап.

Тамара меѓу фаворитите на Евросонг: „Proud“ може да победи

Независен - 16.05.2019

Популарното музичко списание „Билборд“ предвидува кои песни би можеле да победат на годинешниот Евросонг. Меѓу 12. фаворити се наоѓа и песната „Proud“ на македонската претставничка Тамара Тодевска.

(ФОТО) ПОДДРШКАТА Е ТУКА: Европски фанови ја „нападнаа“ Тамара

Фактор - 16.05.2019

Социјалните мрежи преполни со поддршка за Тамара и нејзиниот тим во Тел Авив. Фанови од Македонија но и од Европа, па и од целиот свет на своите профили на социјалните мрежи, објавуваат слики или видео од „Proud“ на нашата претставничка на ...

Победникот на Евросонг според обложувалниците е веќе познат?Тамара со „Proud" седми фаворит на Евросонг

Канал5 - 16.05.2019

Победникот на Евросонг според обложувалниците е веќе познат? Во вечерашната втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со месеци се најголеми фаворити ...

(Видео) Се загрева атмосферата пред настапот: Тамара меѓу фаворитите за победа на Евровизија

еМагазин - 16.05.2019

Нашата преставничка на годинечното издание на Евровизија, Тамара Тодевска вечерва ќе настапи во Тел Авив по што ќе се знае дали ќе го продолжи патот во евровизиското финале закажано за сабота.

Тамара Вечерва во трка за финалето на евросонг

Сакам да кажам - 16.05.2019

(Специјално од Тел Авив: Игор ТРАЈКОВСКИ) Вечерва, во второто евровизиско полуфинале во Тел Авив, за едно од десетте места во финалето ќе се натпреварува и македонската пејачка Тамара Тодевска со песната „Горда” (Proud).

Трите желби на Тамара

Н.Македонија - 16.05.2019

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Денеска е „Денот Д“ за македонскиот евровизиски тим. Како 17-ти по ред во втората полуфинална вечер, Тамара Тодевска на милионскиот телевизиски аудиториум и на неколкуте илјади гледачи во ...

Евровизија 2019: Дали бројот 17 ќе ѝ биде среќен на ТАМАРА?

Слободен Печат - 16.05.2019

Емитувањето во живо почнува во 21.00 часот Вечерва ќе се одржи втората квалификациска вечер на 64. Евровизија. Како и првата вечер, емитувањето во живо почнува во 21.00 часот, а овојпат на сцената ќе настапат 18 кандидати.

Тамара доби голема и горда поддршка од нашите јавни личности: „Напред сестро, одржи им час“! (ФОТО)

Вистина.мк - 16.05.2019

Денес е денот „Д“… Или поточно вечерва. Второ евровизиско полуфинале и во него нашиот настап, на Тамара. Нацијата го очекува како да е „мундијалско финале“, на светско фудбалско првенство.

Тамара вечерва ќе ја претстави Северна Македонија, а вака ќе изгледа на сцената (ФОТО)

Кумановски м. - 16.05.2019

Тамара Тодевска вечерва како претпоследна ќе нстапи во втората полуфинална вечер од 64то издание на Евровизија, кое годинава се одржува во Тел Авив, Израел. loading... Со песната „Proud“ Тамара и нејзиниот тим ќе се обидат да ги освојат симпатиите и ...

Весна Петрушевска за Тамара: „Има добиено многу битки, но пролеано и многу солзи!“

Убавина и Здравје - 16.05.2019

Вечерва ќе се одржи втората полуфинална вечер на Евровизија, а 17-та по ред ќе настапи нашата Тамара Тодевска . Пејачката добива голема поддршка на социјалните мрежи каде што од ден во ден се редат статуси со пофални зборови за неа, а цела домашна ...

Како странските медиуми ја претставија Тамара - 10 факти кои ги открија пред Евровизија 2019

Црнобело - 16.05.2019

Од факти за нејзиното семејство и деца до детали кога и како ја започнала кариерата, странските медиуми направиле одлично истражување за животот и кариерата на нашата претставничка. Емоционалната балада на Тамара Тодевска со феминистичка порака, ...

Тамара верува дека ќе има среќа со амајлијата што ќе ја носи на Евровизија – вечерва ќе ја има на себе, но никој нема ...

Вистина.мк - 16.05.2019

Во Тел Авив – Израел, вечерва ќе се одржи втората полуфинална вечер каде меѓу земјите учеснички на големата и спектакуларна сцена, Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претстави Македонија на 64-то издание на Евровизја.

„Proud“ меѓу 12-те песни кои би можеле да победат на Евровизија

ЗаЗабава - 16.05.2019

Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат потенцијал да го освојат првото место на Евровизија 2019. Иако сè уште е рано да се предвиди победникот на овогодишното издание, Billboard ги издвои ...

Видеа и фотки од вчерашното дружење на Тамара во евровизискиот прес-центар

Црнобело - 16.05.2019

Вчера, по генералната проба , Тамара имаше дружење со медиумите во евровизискиот прес-центар. Даваше интервјуа, снимаше видеа за светски медиуми, потпишуваше маички... Дури сними и видео на тема: Зошто Американците треба да почнат да гледаат ...

Тамара Тодевска со „Proud“ настапува вечерва на Евровизија

Скопје1 - 16.05.2019

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, ...

Сите македонски претставници на Евросонг

Независен - 16.05.2019

Официјално Македонија е дел од Евровизија од 1998 година, кога ова музичко натпреварување се одржа во Бирмингем, Велика Британија. Таа година наш претставник беше Владо Јаневски со песната „Не зори, зоро“ со која го освои 19. место.

Второ полуфинале на Евросонг: Тамара со „Proud “ќе пее за финале

Независен - 16.05.2019

Поп-ѕвездата Тамара Тодевска вечерва со песната со „Proud“ настапува претпоследна, од 18 учесници, на второто полуфинале на Евросонг кој во неделата беше свечено отворен во Тел Авив. Вечерва за влез во финалето се борат и претставниците на Ерменија, ...

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

Локално - 16.05.2019

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист.

Тамара поради технички пропусти настапи двапати на генералната проба

Н.Македонија - 15.05.2019

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На сцената на „Експо-центарот“ во Тел Авив ги слушнавме сите 18 учесници.

Ексклузивна снимка на CRNOBELO.com од генералната проба на Тамара во Тел Авив

Црнобело - 15.05.2019

Моќен и едноставен настап од која кожата ви се ежи. Тамара Тодевска уште еднаш ги покажа неверојатните вокални способности на генералната проба во Тел Авив. Како звучеше нашата евровизиска песна „Proud“: ©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање.

МД „Илинден” ги повикува Македонците во Албанија да гласаат за Тамара Тодевска

+инфо - 15.05.2019

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо ги повика Македонците во Албанија да гласат за Тамара Тодевска, годинашен претставник на нашата земја на изборот за Песна на Евровизија.

Македонија може да победи на Евровизија, а еве и зошто – ни предвиде светски познатиот магазин ,,Билборд”!

Фокус - 15.05.2019

Вчера во Експо – центарот во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер на Евровизија. Од вкупно 17 земји учеснички, десет влегоа во финале, и тоа Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија, Чешка, Австралија, Исланд, Сан Марино и Словенија.

Proud меѓу 12-те песни кои можат да победат на Евровизија

МакМода - 15.05.2019

Популарното музичко списание „Билборд“ предвидува кои песни би можеле да победат на годинешниот Евросонг. Меѓу 12-те фаворити се наоѓа и песната Proud на македонската претставничка Тамара Тодевска.

Заев со поддршка за Тамара, ја повика македонската дијаспора да гласа

Фокус - 16.05.2019

Премиерот Зоран Заев попладнево на својата официјална Фејсбук страница ја поддршка нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. -Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, ...

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Слободен Печат - 15.05.2019

Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година можат да победат на Евровизија. Меѓу нив е и песната на Тамара Тодевска. Светски познатиот музички магазин ,,Билборд” направил листа на 12 песни кои оваа година ...

Зошто песната на Тамара би можела да победи во Тел Авив

Н.Македонија - 15.05.2019

Песната „Proud“ на Тамара би можела да победи на годинашната „Евровизија“, според американскиот магазин „Билборд“ кој ја вброи Македонија меѓу 12 фаворити на музичкото натпреварување во Тел Авив, Израел.

На другите 17 земји ќе им биде пеколно тешко да се носат со нашата Тамара!

Република - 15.05.2019

Мартин Вучиќ со силна поддршка за Тамара Тодевска и нејзиното учество на „Евровизија“. Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, на „Фејсбук“ им порача на другите учесници во полуфиналето во Тел Авив ...

(ФОТО) Оваа вечер ми е најбитна: Тамара ни раскажа што ќе ѝ донесе среќа на „Евросонг“

Женски магазин - 15.05.2019

Тамара Тодевска со нетрпение го очекува утрешниот ден, и многу е возбудена пред настапот на втората полуфинална вечер на „Евросонг“ во Тел Авив со песната „Proud“. Од Израел, таа ни испрати порака во која раскажа што е најважно за неа пред ...

„Ќе биде пеколно тешко“: Мартин Вучиќ со поддршка за Тамара и прогноза за останатите учесници на Евровизија

Вистина.мк - 15.05.2019

Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, Мартин Вучиќ, по првата полуфинална вечер на Евровизија во Израел, се огласи на својот Фејсбук профил со статус посветен на големиот музички натпревар.

Еве која македонска јавна личност замина во Тел Авив да ја бодри Тамара Тодевска на „Евровизија“

Вистина.мк - 15.05.2019

Вчера започна 64-то издание на Евровизија кое оваа година се одржува во Тел Авив, Израел. Македонската претставничка Тамара Тодевска заедно со нејзиниот тим веќе неколку дена е во Тел Авив каде полека се подготвува за нејзиниот настап во четврток, ...

Србија - моќна вокална изведба, Австралија - врвен сценски настап: Првите 10 финалисти на Евровизија

Црнобело - 15.05.2019

Доколку Тамара Тодевска успее да се пласира во финалето, кои ќе ѝ бидат конкуренти? На раскошната сцена во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од 64-тото издание на Евровизија. Македонија ќе настапи на втората полуфинална вечер.

Тамара верува дека ќе има среќа со амајлијата што ќе ја носи на Евровизија – вечерва ќе ја има на себе, но никој нема ...

Скопје24 - 16.05.2019

Во Тел Авив – Израел, вечерва ќе се одржи втората полуфинална вечер каде меѓу земјите учеснички на големата и спектакуларна сцена, Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претстави Македонија на 64-то издание на Евровизја.

(ВИДЕО+ФОТО) Вечерва е време за „Гордост“: Ако има малку правда и реалност моќната Тамара Тодевска со „Proud“ треба да ...

Екран - 16.05.2019

Вечерва е денот „Д“ за сите кои со нетрпение го очекуваа настапот на Тамара Тодевска со „Proud“ на годинешниот избор за Песна на евровизија Не се сеќавам кога сме имале вака добра комбинација за настап на „Евросонг“ – песна која има тежина но која и ...

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

Курир - 16.05.2019

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист.

Тамара поради технички пропусти настапи двапати на генералната проба

Скопје24 - 15.05.2019

Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На сцената на „Експо-центарот“ во Тел Авив ги слушнавме сите 18 учесници. Поради технички проблеми со светлото, македонската екипа побара Тамара да настапи ...

МД „Илинден” ги повикува Македонците во Албанија да гласаат за Тамара Тодевска

Курир - 15.05.2019

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо ги повикаа Македонците во Албанија да гласат за Тамара Тодевска, годинашен претставник на Репулика Македонија на изборот за Песна на Евровизија.

Заев: На Тамара ѝ ја посакуваме целата среќа на Евровизија

+инфо - 16.05.2019

Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел, се огласи премиерот Зоран Заев на Фејсбук и ја повика дијаспората да гласа за Тамара.

Тамара го посети светиот град Ерусалим и запали свеќа за среќа (ФОТО)

Скопје24 - 15.05.2019

Македонската претставничка на овогодинешното издание на Евровизија во Израел, Тамара Тодевска, веќе недела и половина се наоѓа во Тел Авив и се подготвува за својот настап на втората полуфинална вечер од фестивалот која ќе се одржи утре, во четврток ...

Мартин Вучиќ за Тамара Тодевска: Таа е „Баба рога" пејачиште

Press24 - 15.05.2019

Актуелниот директор на Националниот aнсамбл за народни игри и песни на Македонија, „Танец“, Мартин Вучиќ, се огласи на социјалната мрежа Фејсбук и ја поддржа Тамара Тодевска. - Еве вака…Јас утре вечер сакам да им дадам поддршка на 17-те други земји ...

Весна Бејби за Тамара: Тоа малечко девојченце има добиено многу битки, многу солзи но и неверојатна желба да биде ...

Скопје24 - 15.05.2019

Има многу работи кои сум и ги кажала на малата Тамара, таа секогаш ќе биде за мене малечка и ранлива. Од мало девојченце…знам дека и значи секој миг поминат на сцена и го живее тоа. Знам дека ќе растури оти е моќен и силен вокал.

Еве која македонска јавна личност замина во Тел Авив да ја бодри Тамара Тодевска на „Евровизија“

Скопје24 - 15.05.2019

Вчера започна 64-то издание на Евровизија кое оваа година се одржува во Тел Авив, Израел. Македонската претставничка Тамара Тодевска заедно со нејзиниот тим веќе неколку дена е во Тел Авив каде полека се подготвува за нејзиниот настап во четврток, ...

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

А1 On - 16.05.2019

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист.

МД „Илинден” ги повикува Македонците во Албанија да гласаат за Тамара Тодевска

Опсервер - 15.05.2019

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо ги повикаа Македонците во Албанија да гласат за Тамара Тодевска, годинашен претставник на Репулика Северна Македонија на изборот за Песна на Евровизија.

Премиерот Заев и министерот Димитров со поддршка на Тамара за Евровизија

AKO - 16.05.2019

,, Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Се надевам сите ќе нѐ направи горди или како што самата кажува во песната, „Raise your voice and say it loudly – I am #PROUD “ ...

Весна Бејби за Тамара: Тоа малечко девојченце има добиено многу битки, многу солзи но и неверојатна желба да биде ...

Република - 16.05.2019

Има многу работи кои сум и ги кажала на малата Тамара, таа секогаш ќе биде за мене малечка и ранлива. Од мало девојченце…знам дека и значи секој миг поминат на сцена и го живее тоа. Знам дека ќе растури оти е моќен и силен вокал.

Тамара Тодевска со песната „Proud” вечер ќе настапи на Евровизија

ММС - 16.05.2019

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара Тодевска четврти пат учествува на Евровизија, но првпат како солист.

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана ги повикаа Македонците во Албанија да гласат за Тамара Тодевска

Скопје инфо - 15.05.2019

Македонското друштво „Илинден“ со седиште во Тирана и огранокот за Голо Брдо ги повикаа Македонците во Албанија да гласат за Тамара Тодевска, годинашен претставник на Репулика Македонија на изборот за Песна на Евровизија.

Заев: Се надевам Тамара сите ќе нѐ направи горди!

Слободен Печат - 16.05.2019

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук ја повика дијаспората да гласа за Тамара. Навиваме денеска за Тамара и ѝ ја посакуваме целата среќа, како наш претставник на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел, се огласи премиерот Зоран Заев на Фејсбук и ја повика ...