TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Масакр од огромни размери: Не ги мрзеше воопшто, ги изброија сите погинати во Џејмс Бонд филмовите

Фактор - 22.09.2021

„Џејмс Бонд“ филмовите со популарноста не само што се магнет за пари туку и се инспирација за многу креативни содржини. Се разбира, има многу интересни работи на YouTube, а авторите на видеата се обидуваат да го привлечат вниманието на посетителите ...

Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг

Опсервер - 22.09.2021

– Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во филмот ...

Според Даниел Крег жена не треба да го глуми Џејмс Бонд 007 – еве зошто мисли така

Таратур - 22.09.2021

Во интервју за Радио Тајмс, Крег рекол дека „едноставно треба да има подобри улоги за жените и актерите од сите раси“. „Зошто жената треба да го глуми Џејмс Бонд кога треба да има улога толку добра како Џејмс Бонд, но создадена за жена“„ смета Крег.

ЖЕНА ДА ГО ИГРА ЏЕЈМС БОНД? Даниел Крег згрозен од можноста актерка да ја добие култната улога

+инфо - 22.09.2021

Глумицата Лашана Линч, според гласините, некои ја гледаат во насловната улога во следниот, 26. филм за „007“. Таа е, инаку, главната „Бонд девојка“ во годинашниот 25. филм од серијалот, којшто излегува на 8 октомври.

Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг

Независен - 22.09.2021

САД – Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во ...

Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг

Курир - 22.09.2021

– Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во филмот ...

Даниел Крејг „крена голема прашина“: Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд

Вечер Прес - 22.09.2021

Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во филмот „Не ...

Жена не треба да го глуми Џејмс Бонд, вели Даниел Крејг

MakPress - 22.09.2021

Следната година навршуваат 60 години од првиот филм за Џејмс Бонд („Д-р Но“, 1962) од високобуџетниот серијал, тогаш со Шон Конери во водечката улога. Даниел Крејг е шестиот глумец што ја презеде истата пред околу 15 години и годинава, во филмот „Не ...

Даниел Крејг вели дека Џејмс Бонд не треба да го глуми жена

Канал5 - 21.09.2021

Даниел Крејг мисли дека жена не треба да го глуми Џејмс Бонд. Во интервју за Радио Тајмс, Крег рекол дека „едноставно треба да има подобри улоги за жените и актерите од сите раси“. „Зошто жената треба да го глуми Џејмс Бонд кога треба да има улога ...

(Видео) Шефицата на кастинг за Џејмс Бонд открива детали од аудициите

MTM - 21.09.2021

Деби Меквилијамс, една од главните во аудициите за серијалот „Џејм Бонд“, проговори за процесот што мора да го поминат актерите кои се натпреваруваат за улогата на 007. Во интервју за „Ентертејнмент викли“ Меквилијамс вели дека аудицијата е ...

Џејмс Бонд не може да биде жена? Еве што изјави Крег за оваа идеја

Точка - 21.09.2021

Даниел Крег смета дека Џејмс Бонд не треба да биде жена, бидејќи жените заслужуваат улоги кои се напишани за нив, а не за мажи. Во разговор за Радио Тајмс, Даниел Крег рекол дека треба да постојат подобри улоги за жени и глумци од сите раси.