TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирање на оружјето

+инфо - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство“ поради „мистериозниот и фасцинантен успех“ на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Ким надгледуваше проба на ново оружје кое може да ги расипе плановите на САД

Канал5 - 17.08.2019

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун во петокот надгледувал проба на ново оружје, јавуваат од севернокорејската агенција „KCNA“. Ова претставува шеста проба на оружје во последните три недели.

Северна Кореја повторно ѕвецка

Локално - 17.08.2019

Северна Кореја направи уште еден тест за ново оружје во петокот . Ова се случи во присуство на лидерот на земјата, Ким Јонг Ун, кој ја пофали работата на експертите во одбранбената индустрија, објави Централната телеграфска агенција на Северна ...

Северна Кореја ги запрела преговорите со Јужна поради говорот на Мун

МКД - 16.08.2019

Северна Кореја ги стопираше сите понатамошни преговори со Јужна Кореја и за тоа ги обвини „активностите на Јужна Кореја“, пренесуваат агенциите. Таквата одлука била донесена по вчерашниот говор на јужнокорејскиот претседател Мун Јае Ин во кој по ...

Ескалација во односите: Северна ги прекинува преговорите со Јужна Кореја – нивниот претседател е бесрамен

Точка - 16.08.2019

Северна Кореја ги прекина сите мировни преговори со Јужна Кореја, а од официјален Пјонгјанг наведоа дека апсолутен виновник за таквата одлука е Сеул. Пјонгјанг го соопшти тоа после говорот на јужнокорејскиот претседател Мун Џае Ин во кој, по повод ...

Северна Кореја испука неидентификувани проектили и ги прогласи разговорите со Југот за „завршени“

МКД - 16.08.2019

Северна Кореја денеска лансираше најмалку два неидентификувани проектили во морето, според војската на Јужна Кореја. Пјонгјанг го нарече претседателот на Јужна Кореја „дрзок“ и додаде дека меѓукорејските разговори се завршени.

Северна Кореја ги прекина преговорите со Јужна Кореја, нивниот претседател бил бесрамен

Макфакс - 16.08.2019

Северна Кореја ги прекина понатамошните преговори со Јужна Кореја и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја“, објави Би-би-си. Одлуката ја донесе по вчерашниот говор на претседателот на Јужна Кореја, Мун џе-ин, по повод денот на ...

Северна Кореја истрелала два ‘неидентификувани’ проектила

Нетпрес - 16.08.2019

Северна Кореја извела во петокот лансирање на два непознати проектила од својот источен брег, објави јужнокорејската новинска агенција Yonhap повикувајќи се на Здружениот генералштаб на јужнокорејската армија.

Северна Кореја повторно лансираше две ракети што паднаа во море

Макфакс - 16.08.2019

Северна Кореја повторно истрела две балистички ракети со краток дострел кон источниот брег на земјата, соопштија официјални лица на Сеул, со што продолжија тестирањата на оружје, кои доаѓаат во време на замрзнатите нуклеарни разговори со Вашингтон и ...

„Корејскиот полуостров ќе биде обединет до 2045“ вели официјален Сеул

Антропол - 16.08.2019

Претседателот на Јужна Кореја (Република Кореја), Мун Џае-ин, се заколна дека ќе успее да постигне реобединување на Кореја до 2045 година, еден век по крајот на јапонската окупација на полуостровот.

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирање на оружјето

Локално - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство“ поради „мистериозниот и фасцинантен успех“ на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

Локално - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОВТОРНО ЛАНСИРАШЕ РАКЕТИ: Шести ракетен тест за еден месец

Фактор - 16.08.2019

Северна Кореја направи две лансирања на непозната ракета во источниот брег на земјата, јави новинската агенција Јонхап, повикувајќи се на Комитетот за началник на канцеларијата на Јужна Кореја.

Дали Ким Јонг-ун намерно имитира негативци од филмовите со Џејмс Бонд?

Н.Македонија - 15.08.2019

Спектатор Набљудувачите на Северна Кореја се вљубеници во добрите книги и не можат, а да не го задоволат својот интерес што го побудува најлошиот режим во светот. Сведоштвата на избеганите ги полнат нашите полици заедно со мемоарите на сите кои ...

Мун: Ако Токио сака дијалог ќе пружиме рака

А1 On - 15.08.2019

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека Јапонија треба да се осврне на своето империјалистичко минато, но оти Сеул ќе пружи рака ако Токио избере дијалог. Мун, во говорот по повод Денот на ослободување на Кореја од јапонската ...

Тие кршат договори, тестираат ракети, а светот гледа и стравува...

Точка - 15.08.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп, рускиот Владимир Путин и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун договараат разни договори, но ракетите ги сакаат сите тројца. И не се откажуваат од нивниот развој...

Северна Кореја ги прекина преговорите со Јужна Кореја, нивниот претседател бил бесрамен

24Инфо - 16.08.2019

Северна Кореја ги прекина понатамошните преговори со Јужна Кореја и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја“, објави Би-би-си. Одлуката ја донесе по вчерашниот говор на претседателот на Јужна Кореја, Мун џе-ин, по повод денот на ...

Северна Кореја повторно лансираше две ракети кои паднаа во море

Точка - 16.08.2019

Северна Кореја повторно истрела две балистички ракети со краток дострел кон источниот брег на земјата, соопштија официјални лица на Сеул, со што продолжија тестирањата на оружје, кои доаѓаат во време на замрзнатите нуклеарни разговори со Вашингтон и ...

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирањето на новото оружјето

А1 On - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство“ поради „мистериозниот и фасцинантен успех“ на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

Опсервер - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Мун: Ако Токио сака дијалог ќе пружиме рака

24Инфо - 15.08.2019

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека Јапонија треба да се осврне на своето империјалистичко минато, но оти Сеул ќе пружи рака ако Токио избере дијалог. Мун, во говорот по повод Денот на ослободување на Кореја од јапонската ...

Северна Кореја ги прекина преговорите со Јужна Кореја, нивниот претседател бил бесрамен

Точка - 16.08.2019

Северна Кореја ги прекина понатамошните преговори со Јужна Кореја и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја“, објави Би-би-си. Одлуката ја донесе по вчерашниот говор на претседателот на Јужна Кореја, Мун џе-ин, по повод денот на ...

Северна Кореја повторно лансираше две ракети кои паднаа во море

Тера - 16.08.2019

Северна Кореја повторно истрела две балистички ракети со краток дострел кон источниот брег на земјата, соопштија официјални лица на Сеул, со што продолжија тестирањата на оружје, кои доаѓаат во време на замрзнатите нуклеарни разговори со Вашингтон и ...

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирање на оружјето

Опсервер - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство“ поради „мистериозниот и фасцинантен успех“ на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Северна Кореја лансирале два нови „непознати проектили“

Слободен Печат - 16.08.2019

Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон. Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили” кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината ...

Мун: Ако Токио сака дијалог ќе пружиме рака

MakPress - 15.08.2019

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека Јапонија треба да се осврне на своето империјалистичко минато, но оти Сеул ќе пружи рака ако Токио избере дијалог. Мун, во говорот по повод Денот на ослободување на Кореја од јапонската ...

Пјонгјанг ги замрзна преговорите со Сеул

Р.С.Европа - 16.08.2019

Официјален Пјонгјанг ги прекина преговорите со Сеул и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја, односно воените вежби кои Јужна Кореја ги изведува со армијата на САД“, објави Би-Би-Си.

Севернокорејските ракетни тестирања на радарот на САД и Јужна Кореја

Н.Македонија - 16.08.2019

Северна Кореја повторно истрела две балистички ракети со краток дострел кон источниот брег на земјата, соопштија официјални лица на Сеул, со што продолжија тестирањата на оружје. Овие тестови доаѓаат во време на замрзнати нуклеарни разговори со ...

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирање на оружјето

24Инфо - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство” поради „мистериозниот и фасцинантен успех” на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два непознати проектила

+инфо - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Мун: Сеул ќе пружи рака ако Токио избере дијалог

Слободен Печат - 15.08.2019

Јапонија и Јужна Кореја во моментот се во ескалирачки трговски спор Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека Јапонија треба да се осврне на своето империјалистичко минато, но оти Сеул ќе пружи рака ако Токио избере дијалог.

Северна Кореја ги прекина преговорите со Јужна Кореја, нивниот претседател бил бесрамен

Centar - 16.08.2019

Северна Кореја ги прекина понатамошните преговори со Јужна Кореја и за тоа го обвини „дејствувањето на Јужна Кореја“, објави Би-би-си. Одлуката ја донесе по вчерашниот говор на претседателот на Јужна Кореја, Мун џе-ин, по повод денот на ...

Северна Кореја повторно лансираше две ракети што паднаа во море

Centar - 16.08.2019

Северна Кореја повторно истрела две балистички ракети со краток дострел кон источниот брег на земјата, соопштија официјални лица на Сеул, со што продолжија тестирањата на оружје, кои доаѓаат во време на замрзнатите нуклеарни разговори со Вашингтон и ...

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирање на оружјето

Вечер - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство“ поради „мистериозниот и фасцинантен успех“ на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

Сител - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Мун: Ако Токио сака дијалог ќе пружиме рака

Опсервер - 15.08.2019

Претседателот на Јужна Кореја, Мун Џае-ин денеска изјави дека Јапонија треба да се осврне на своето империјалистичко минато, но оти Сеул ќе пружи рака ако Токио избере дијалог. Мун, во говорот по повод Денот на ослободување на Кореја од јапонската ...

Ким Џонг-ун многу задоволен од тестирање на оружјето

Алфа - 17.08.2019

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје и изрази „големо задоволство“ поради „мистериозниот и фасцинантен успех“ на својата војска. Како што се наведува, Ким ветил дека ќе ги усоврши „непобедливите воени ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

А1 On - 16.08.2019

Северна Кореја истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во Јапонско ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

4NEWS - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

24 Вести - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила”

24Инфо - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили” кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Пјонгјанг повторно лансирал ракети!

Канал5 - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

MakPress - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Сеул: Северна Кореја повторно лансира два „непознати проектила“

1tv - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...

Северна Кореја испука неидентификувани проектили и ги прогласи разговорите со Југот за „завршени“

Алфа - 16.08.2019

Северна Кореја денеска истрела два „непознати проектили“ кои паднаа во море, соопшти јужнокорејската армија. Проектилите биле истрелани од околината на Тонгчон во покраината Кангвон, југоисточниот дел на Северна Кореја и паднале во Источно или во ...