TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗА САМО 15 МИНУТИ НАПРАВЕТЕ ГИ ОВИЕ ВКУСНИ ШТАНГЛИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ: Сите посегнуваат по нив

НМД - 29.03.2023

Празниците се ближат, а полека започнуваат и подготовките за велигденската трпеза која секоја домаќинка сака да биде богата и разновидна. Не ги пропуштајте овие вкусни штангли, без печење кои се погодни за празниците.

„Смртоносна“ ЧОКОЛАДНА ТОРТА! Овој десерт СИТЕ го обожаваат (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Попара - 28.03.2023

Едно од најпопуларните чоколадни задоволства што ги полуде луѓето ширум светот е познато како „Death by Chocolate “. СОСТОЈКИ : За бисквитот: За кремот: Подготовка ...

Нов и подобар начин како да јадеш чоколадо: Чоколаден десерт за кој сите полудеа овие денови (ВИДЕО)

Хаштаг - 27.03.2023

Имаш ли чоколадо кое веќе подолго време ти стои? Некогаш наједноставните работи се оние кои се најдобри. Ниту еден „фенси“ десерт не може да се мери со овој супер едноставен, убав и фин. Луѓето почнаа да ги јадат чоколадите на малку поинаков начин.