TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Шилегов и Град Скопје денеска го слават први октомври

Курир - 11.10.2018

На официјалниот твитер профил на градот Скопје, стои дека делегација составена од градоначалникот Петре Шилегов, Претседателот на Советот Љубица Јанчева и секретарот на Град Скопје Викторија Аврамовска Мадиќ, положија свежо цвеќе пред споменикот на ...

Делегација на Градот Скопје положи цвеќе пред Споменикот на Ослободителите на Скопје

Скопје инфо - 11.10.2018

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, Претседателот на Советот на Град Скопје, Љубица Јанчева и секретарот на Град Скопје, Викторија Аврамовска Мадиќ, во чест на големиот македонски државен празник 11-ти ...

Има ли крај на гафовите: Што слави денес Шилегов? (фото)

Република - 11.10.2018

На официјалниот профил на Град Скопје на „Твитер“ беше објавено дека делегација составена од градоначалникот Петре Шилегов, Претседателот на Советот Љубица Јанчева и секретарот на Град Скопје Викторија Аврамовска Мадиќ, положија свежо цвеќе пред ...