TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мехмети: Некои кандидати ја рефлектираат идејата за консензуален претседател

Нова ТВ - 05.03.2014

-Консезуалниот претседател е политички идеал, за жал тоа не беше постигнато, но времето ќе покаже дека идејата е голема и ќе биде вреднувана како таква.

Ермира Мехмети: Пендаровски не е консензуалниот кандидат

+инфо - 05.03.2014

Екс-пратеничката Ермира Мехмети која денеска на прес-конференција изјави дека „еден од кандидатите рефлектира доза на консензуалност“, попладнево преку својот Фејсбук профил им одговори на како што ...

Изборен квиз-Кој е консензуланиот рефлектор на Ермира Мехмети?

Локално - 05.03.2014

Екс-пратеничката Ермира Мехмети која денеска по последната седница на актуелниот парламентарен состав, на прес-конференција, мистериозно изјави дека „еден од кандидатите рефлектира доза на ...

Пендаровски се обидувал да им се допадне на ДУИ, но тоа не е тоа

Нетпрес - 05.03.2014

Некој од кандидатите за претседател рефлектира доза на консензуалност, вели пратеничката на Демократската унија за интеграција, Ермира Мехмети прашања дали некој од кандидатите за шеф на државата го ...

Пендаровски не е консензуалниот кого го споменала Мехмети

Либертас - 05.03.2014

Екс-пратеничката Ермира Мехмети која денеска по последната седница на актуелниот парламентарен состав, на прес-конференција, мистериозно изјави дека „еден од кандидатите рефлектира доза на ...

Ермира Мехмети: Еден од кандидатите за претседател би можел да биде и консензуален

МКД - 05.03.2014

Нашиот концепт за консензуален кандидат не беше разбран, но еден од кандидатите рефлектира доза на браниетоконсензуалност, изјави денеска Ермира Мехмети, пратеничка на ДУИ по распуштањето на ...

„Некои кандидати се обидуваат да рефлектираат идеја за консензуалност“

Телма - 05.03.2014

-Консезуалниот претседател е политички идеал, за жал тоа не беше постигнато, но времето ќе покаже дека идејата е голема и ќе биде вреднувана како таква. Кандидатурите во овој момент не се битни.

Пендаровски се обидувал да им се допадне на ДУИ, “но тоа не е тоа“

Курир - 05.03.2014

Имаме кандидати, и некои се чини како да се обидуваат на некој начин да ја рефлектираат идејата, но тоа не е тоа. Ваков е ставот на пратеничката на ДУИ Ермира Мехмети, одговорајќи на новинарско ...

„Тоа не е тоа“ – Пендаровски се обидел да им се допадне на ДУИ

Република - 05.03.2014

„ Концептот на ДУИ за консензуален кандидат не беше разбран, но некој од кандидатите рефлектира доза на консензуалност“, изјавила пратеничката на ДУИ, Ермира Мехмети.

Мехмети: Пендаровски се обидува да им се допадне на ДУИ, но тоа не е тоа

Press24 - 05.03.2014

Еден од кандидатите ја рефлектира идејата за консензуалност. Пратеничката на ДУИ, Ермира Мехмети по распуштањето на Собранието изјави дека еден од кандидатите се доближува до идејата за ...

ВИДЕО Мехмети: Еден од кандидатите за претседател рефлектира консензуалност

+инфо - 05.03.2014

Нашиот концепт за консензуален кандидат не беше разбран, но некој од кандидатите рефлектира доза на консензуалност, рече пратеничката на ДУИ, Ермира Мехмети, денеска во Собранието, откако беше ...

(ВИДЕО) Мехемти: Некој од кандидатите за претседател рефлектира консензуалност

А1 On - 05.03.2014

Нашиот концепт за консензуален кандидат не беше разбаран, но некој од кандидатите рефлектира доза на консензуалност. Вака претеничката на ДУИ Ермира Мехмети-Деваја одговори на новинарско пршање дали ...

ВИДЕО Мехмети: Еден од кандидатите за претседател рефлектира консензуалност

Локално - 05.03.2014

Нашиот концепт за консензуален кандидат не беше разбран, но некој од кандидатите рефлектира доза на консензуалност, рече пратеничката на ДУИ, Ермира Мехмети, денеска во Собранието, откако беше ...

(ВИДЕО) Мехмети: Некои од кандидатите се чини дека се обидуваат да ја рефлектираат идејата за консензуалност

Либертас - 05.03.2014

Нашиот концепт за консензуален кандидат не беше разбаран, но некој од кандидатите рефлектира доза на консензуалност. Вака претеничката на ДУИ Ермира Мехмети-Деваја одговори на новинарско прашање дали ...