TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо реагира пред дуелот со Барса: ПЦР тестовите се сра*е! (ФОТО)

Дриблинг - 28.10.2020

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо нема да биде во составот на „Старата Дама“ за денешното дерби со Барселона во Лигата на шампионите поради позитен Ковид-19 тест. Тој на социјалните мрежи објави фотографија над која напиша: Се чуствувам ...

Роналдо се чувствува здраво: ПЦР-тестот е ср**е!

СуперСпорт - 28.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристиjано Роналдо е многу разочаран од новиот позитивен тест на коронавирус, пренесува „Тутоспорт“. Поради резултатите од новиот тест, Португалецот нема да може да настапи против Барселона.

Кристијано Роналдо го избриша коментарот во кој напиша: „ПЦР тестот е ср*ње“

Sport M - 28.10.2020

Кристијано Роналдо ќе го пропушти вечерашниот дуел помеѓу Јувентус и Барселона затоа што сепак е позитивен на коронавирусот. Роналдо веќе две недели има проблеми со короната и се чинеше дека ќе биде подготвен за Барселона.

Лутиот Кристијано: ПЦР е гом.о!

Канал5 - 28.10.2020

Еден од најдобрите светски фудбалери, Португалецот Кристијано Роналдо се огласи по повод неговата состојба со коронавирусот. Асот на Јувентус е позитивен на корона вирусот од 13 октомври, неговата состојба не е сменета ниту по две недели минати во ...

Роналдо фрли сомнеж врз тестовите за коронавирус: ПЦР е ср*ње! (ФОТО)

24Фудбал - 28.10.2020

Кристијано Роналдо фрли сомнеж врз тестовите за коронавирус, фудбалерот на Јувентус вели дека се чувствува добро и здраво и додава дека ПЦР тестот е ср*ње. Денешното дерби помеѓу Јувентус и Барселона во Лигата на шампионите ќе биде осиромашено ...

Роналдо се изнервира: ПЦР тестот е ср*ње

Спортклуб - 28.10.2020

Кристијано Роналдо дефинитивно нема да игра вечерва против Барселона и очигледно дека тоа му паѓа тешко. За тоа најдобро зборува неговата објава на Твитер каде му посака среќа на својот тим, но и опцу. „ПЦР тестот е ср*ње”, напиша Португалецот.

Лига на шампиони: Дербито се игра во Торино, Меси за жал нема да се соочи со Роналдо

Дриблинг - 28.10.2020

Вечерва во Лигата на шампионите се играат осум средби од второто коло, сегментот Е-Х го носи дербито меѓу Јувентус и Барселона. За жал поради последниот позитивен тест на Роналдо на Ковид-19, нема да има пресметка меѓу двете супер ѕвезди на ...

Кристијано: ПЦР-тестовите се с..ње

Екипа - 28.10.2020

Сестрата на Кристијано Роналдо веднаш по позитивниот тест на својот брат објави дека не верува во коронавирус, а Португалецот денеска се надоврза на таквите ставови отворено изразувајќи сомнеж во точноста на ПЦР-тестовите.

Роналдо: ПЦР тестот е ср..е

TopSport - 28.10.2020

Кристијано Роналдо преку „Инстаграм“ на фановите им порачал дека се чувствува добро. Португалецот е во самоизолација поради позитивниот тест на коронавирусот. Со вирусот се заразил пред две недели на репрезентативните настапи за Португалија.

Роналдо: Се чувствувам добро и здраво, тестот за корона е сра*е!

Sport 1 - 28.10.2020

Кристијано Роналдо и понатаму е позитивен на коронавирус, па Португалецот ќе го пропушти дербито против Барселона во Лигата на шампиони. Роналдо се зарази со вирусот во неговата татковина, по што замина во Италија, каде што се наоѓа во изолација.

Роналдо е гневен: ПЦР тестот е „ср*ње“

SportMedia - 28.10.2020

Кристијано Роналдо ќе мора да почека на враќањето на терените. Португалскиот фудбалер немаше среќа, вториот тест покажа дека и натаму има Ковид-19, оа вечерва нема да биде во составот против Барселона во Лига на шампиони.

ПЦР тестовите се ср*ње: Роналдо со порака откако стана јасно дека нема да игра против Барса

Република - 28.10.2020

Откако по новиот позитивен тест на Ковид-19 стана јасно дека Кристијано Роналдо нема да биде можност да настапи за Јувентус во натпреварот против Барселона, Португалецот на социјалните мрежи го искажа својот очај од таквиот расплет. – напиша Роналдо.

ФОТО: Кристијано Роналдо-ПЦР тестот е ср*ње

Sport M - 28.10.2020

Кристијано Роналдо доби нов позитивен ПЦР тест на Ковид 19, па поради тоа вечерва нема да игра против Барселона во ЛШ. Веројатно и поради тоа е гневен, па на социјалните мрежи во еден коментар напиша: ПЦР тестот е срање.

Роналдо: ПЦР-от е глупост!

Спортски - 28.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо е многу разочаран од новиот позитивен тест на коронавирус, пренесува „Тутоспорт“. Весникот открива дека Португалецот споделил пред своите пријатели дека се чуствува како „ѕвер затворен во кафез“.

Роналдо гневен: ПЦР е ср*ње!

Спортманија - 28.10.2020

Португалецот и вчера беше позитивен на ковид-19 иако се чувствува добро, па затоа е лут што ќе го пропушти големото дерби против Барселона. Кристијано Роналдо нема да му помогне на Јувентус во дербито против Барселона во второто коло од Лигата на ...

Роналдо бесен: Добро сум, ПЦР тестот е с*ање

Локално - 28.10.2020

Јувентус ќе биде домаќин на Барселона во дербито на колото денеска од 21 часот, но љубителите на фудбалот нема да можат да уживаат во дуелот меѓу двајцата најдобри играчи на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Роналдо го искажа своето искрено мислење за ПЦР тестовите откако стана јасно дека нема да игра против Меси и Барса

Дерби - 28.10.2020

Кристијано Роналдо и дефинитивно нема да може да настапи на вечерашниот меч против Барселона во Лигата на шампионите, по што стана јасно дека фудбалските фанови ќе останат пократки за нова пресметка меѓу него и Лионел Меси.

Роналдо револтиран: Одлично се чувствувам, тестовите за корона се сра*е!

Gol.mk - 28.10.2020

Првата ѕвезда на Јувентус , Кристијано Роналдо сè уште има проблеми со коронавирус, откако синоќа неговиот нов тест повторно донесе позитивен резултат. Еден од најдобрите на сите времиња вирусот корона го „закачи“ во својата татковина додека беше со ...

Роналдо се чуствувал како „ѕвер во кафез“

Спортски - 28.10.2020

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо е многу разочаран од новиот позитивен тест на коронавирус, пренесува „Тутоспорт“. Весникот открива дека Португалецот споделил пред своите пријатели дека се чуствува како „ѕвер затворен во кафез“.

Дерби на денот: Денот „Д“ за Јуве и Барса, излез или продлабочување на кризата!?

Спортски - 28.10.2020

Еден од натпреварите кој привлекуваат најголемо внимание во групната фаза во Лигата на шампионите сезонава ќе се одигра во Торино во среда вечерта, каде Јувентус е домаќин на Барселона во реприза на финалето од 2015 година.

Вечерва нема пресметка Роналдо-Меси, Португалецот повторно позитивен на Ковид 19

Sport M - 28.10.2020

Вечерва Јувентус е домаќин на Барселона во натпревар кое требаше да биде дерби на вечерта. Велиме требаше бидејќи во тимот на „Старата дама“ ќе ги нема најдобрите. Дефанзивците Кјелини и Матиас де Лихт нема да играат, а и Бонучи е под знак прашалник.

Дерби на ранетите великани, Барса со големи проблеми гостува во Торино

Gol.mk - 28.10.2020

Двата тима идеално ја отворија новата сезона во Лигата на шампионите, но потоа потфрлија во првенствата. Јувентус ремизира со Верона во Торино (1-1), додека Барселона ја доби првата шлаканица во „Ел Класико“ (1-3).

Дерби Јувентус – Барселона

Н.Македонија - 28.10.2020

Во дербито на 2-то коло во Лигата на шампионите (ЛШ), вечерва во Торино ќе се сретнат Јувентус и Барселона, тимовите во чии редови се двајцата најдобри фудбалери на денешнината, Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

Данило: Роналдо ќе му фали на секој тим, Јувентус е на вистинскиот пат

Дерби - 27.10.2020

Јувентус утре ја пречекува Барселона во дербито на колото во Лигата на шампионите, средба на која италијанскиот првак нема да може да смета на првата ѕвезда Кристијано Роналдо кој се уште го нема победено коронавирусот.

Ништо од дуелот со Меси, Кристијано Роналдо сè уште позитивен на корона

Слободен Печат - 27.10.2020

Фудбалерот на Јувентус е позитивен на последниот тест и нема да може да настапи против Барселона во Лигата на шампионите. Долгоочекувата пресметка помеѓу најдобрите фудбалери во изминатите 15-години, Лионел Меси и Кристијано Роналдо, нема да се ...

Роналдо е позитивен на ковид-19, ќе го пропушти мечот против Меси и Барселона!

СуперСпорт - 27.10.2020

Најголемата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо имаше позитивен тест на Ковид 19 и на денешното тестирање, па тоа значи дека ќе мора да го пропушти мечот против Барселона во Лигата на шампиони.

Роналдо и натаму заразен со коронавирусот, ја пропушта Барселона

Нетпрес - 27.10.2020

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, 35-годишниот напаѓач на италијанскиот шамион Јувентус, Португалецот Кристијано Роналдо, сѐ уште е заразени со коронавирусот и поради тоа ќе го прошушти диелот од второто коло од Групата 2 од Лигата на ...

Кристијано Роналдо и денеска е позитивен на тестот, дефинитивно не игра против Барса!

Спортманија - 27.10.2020

Утрешното дерби ќе биде осакатено, коронавирусот не исчезнува од телото на Португалецот. Ништо од дуелот на Меси и Роналдо, на утрешниот дуел Јувентус – Барселона ќе треба љубителите на фудбалот да се задоволат да видат како ќе се снајдат Пјаниќ и ...

ОФИЦИЈАЛНО: Дојдоа новите резултати од ковид-тестот на Роналдо!

Gol.mk - 27.10.2020

Јувентус и Барселона одбројуваат до првиот меѓусебен дуел во Лигата на шампионите, но истиот ќе биде посиромашен за ѕвездата на „бјанконерите“, Кристијано Роналдо , кој уште е позитивен на ковид-19 и нема право на настап.

Роналдо ќе го пропушти утрешниот натпревар со Барселона

Дерби - 27.10.2020

Кристијано Роналдо нема да настапи на утрешниот дуел со Барселона од Лигата на шампионите, бидејќи и последниот тест за коронавирусот бил позитивен. Јувентус се обидуваше во последен момент да обезбеди зелено светло за настап на Португалецот во ...

Сега е и дефинитивно, сагата со Кристијано Роналдо конечно е завршена

Спортклуб - 27.10.2020

Кристијано Роналдо и денеска за време на тестирањата за коронавирус добил позитивен наод. Роналдо и понатаму останува позитивен на коронавирус, што значи дека дефинитивно го пропушта утрешното дерби од групната фаза во Лигата на шампионите против ...

ФОТО: Роналдо и натаму позитивен на Ковид-19, ништо од дуелот со Меси во Торино

Дриблинг - 27.10.2020

Како што јавуваат медиумите од Италија, Кристијано Роналдо и натаму е пзоитивен на Ковид-19, ова го покажал денешниот тест, Португалецот останува во изолација и го пропушта натпреварот меѓу Јувентус и Барселона.

Роналдо повторно позитивен

Спортски - 27.10.2020

Кристиано Роналдо даде позитивен тест на Ковид 19 и на денешното тестирање. Тоа значи дека Роналдо сигурно ќе ја пропушти дерби пресметката со Барселона во Лигата на шампиони. Тренерот Андреа Пирло денес соопшти дека се чекаат резултатите од ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Sport M - 27.10.2020

Торино, 27 октомври 2020 (МИА) – Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше ...

Ништо од спектакл Меси – Роналдо, Кристијано повторно позитивен на Covid-19

Екипа - 27.10.2020

Фудбалските вљубеници во светот нема да може да ги гледаат најдобрите фудбалери на денешницата Лионел Меси и Кристијано Роналдо, бидејќи португалскиот ас се уште е позитивен на коронавирус.

Ништо од дуел Роналдо – Меси: Португалецот се уште е позитивен на Ковид-19

SportMedia - 27.10.2020

И покрај сите надежи, љубителите на фудбалот утре ќе останат покуси за нов дуел меѓу големите фудбалски ривали, Кристијано Роналдо и Лео Меси. Иако денеска во Италија на големо се пишуваше дека се уште постојат шанси Роналдо и покрај тоа што веќе ...

Роналдо не го фати последниот воз, ЦР7 го пропушта дуелот со Меси и Барселона

24Фудбал - 27.10.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека и последниот тест на Кристијано Роналдо донел позитивен резултат па Португалецот нема да игра против Барселона и Лео Меси во Лигата на шампиони. Кристијано Роналдо не го фати последниот воз.

Роналдо ја пропушта Барселона: И на третиот тест е позитивен на Ковид-19

Sport 1 - 27.10.2020

Кристијано Роналдо дефинитивно нема да може да игра против Барселона утре во рамки на Лигата на шампиони, бидејќи и натаму е позитивен на Ковид-19. Денеска Португалецот бил тестиран по трет пат и повторно бил позитивен.

Пирло воздржан, Роналдо може да игра против Барса, вечерва нови резултати

Опсервер - 27.10.2020

Фудбалерите на Јуве утре со почеток од 21 часот на својот терен во Торино го играат натпреварот од 2 коло од групата Г од Лигата на шампиони против Барселона. Тренерот на Јувенстус, Андреа Пирло вели дека вечерва ќе бидат готови резултатите од ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Бриф - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

И последниот тест е позитивен, Роналдо ја пропушта пресметката со Барса и Меси

МКД - 27.10.2020

Медиумите од Италија пренесуваат дека и последниот тест на Кристијано Роналдо донел позитивен резултат па Португалецот нема да игра против Барселона и Лео Меси во Лигата на шампиони. Кристијано Роналдо не го фати последниот воз.

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Опсервер - 27.10.2020

Торино, 27 октомври 2020 () – Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Frontline - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

МИГОТ КОЈ ГО ЧЕКА ЦЕЛИОТ СВЕТ- Роналдо се тестираше, еве дали утре ќе се сретне очи во очи со Меси

Курир - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

Роналдо сè уште е позитивен на корона вирус

Независен - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на корона вирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за корона вирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Либертас - 27.10.2020

– Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

24 Вести - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

iPortal - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

Роналдо повторно се тестираше за коронавирус, познато е дали ќе игра против Барселона

Локално - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...

Роналдо повторно позитивен на коронавирус

Република - 27.10.2020

Кристијано Роналдо повторно е позитивен на коронавирус и нема да настапи на мечот од Лигата на шампионите против Барселона во среда. Португалецот направи тест за коронавирус за време на репрезентативната пауза и беше позитивен, а пред пет дена ...