TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Ова се избори каде со вашиот избор праќате порака до власта

24 Вести - 13.10.2021

Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, пак денеска ја претстави изборната кампања „Создади нова иднина“ во Ранковце, Пробиштип, Кратово и Крива Паланка. Лидерот на партијата, христијан Мицкоски на граѓаните им порача дека сега е моментот кога се ...

Мицкоски обвини дека нема фер изборна трка; ВМРО-ДПМНЕ ја претстави програмата во Крива Паланка, Кратово, Пробиштип и Ранковце

Нова ТВ

Мицкоски: Одберете нова иднина и промени, заокружете го бројот 7 за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и за Александар Рангелов

Lider

27-годишната девојка која почина од коронавирус имала повеќе коморбидитети

Скопје1

Николовски: Во недела од Крива Паланка ќе дојде најголемата историска победа

Канал5

Митинг на СДСМ во Крива Паланка

24 Вести

Николовски од Крива Паланка: Во недела од Крива Паланка ќе дојде најголемата историска победа, граѓаните ќе покажат дека реализираното има свое име и презиме – СДСМ

Centar

24Инфо Centar Centar Centar Бриф

Одберете нова иднина и промени, заокружете го бројот 7 за ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата и за Александар Рангелов

Република - 13.10.2021

Во Крива Паланка сѐ што ветија не исполнија. Пред 4 години ветуваа гасификација, нова пречистителна станица, брана на селска река во Конопница, нов затворен пазар, катни гаражи, подземен паркинг. Ништо не исполнија. Така е и сега.

Рангелов: Гасификација со бесплатен приклучок до секој дом, затворен базен и современи училишта во Крива Паланка

Курир

Рангелов: Гасификација со бесплатен приклучок до секој дом, затворен базен и современи училишта во Крива Паланка

Lider

Рангелов: Гасификација со бесплатен приклучок до секој дом, затворен базен и современи училишта во Крива Паланка

Нетпрес

Рангелов: Создаваме нова иднина за Крива Паланка

Канал5

Рангелов: Создаваме нова иднина за Крива Паланка – Гасификација со бесплатен приклучок до секој дом, затворен базен и современи училишта и помош за секое новородено дете во општината

Опсервер

Митовски: Имаме програма и проекти за уште позасилен развој на Крива Паланка, граѓаните ќе го одберат Најдоброто

Бриф

Република 24Инфо Centar Опсервер

Спасовски: Создаваме нова иднина

Канал5 - 13.10.2021

Изградба на локални патишта и реновирање на амбулантата во Ранковце, ветува Спасовски. „Со заеднички сили, со упорност и верба, со нашата непоколебливост и сплотеност ќе ја урнеме досегашната власт, која во изминатите години работеше само за одреден ...

Спасовски: Создаваме нова иднина, изградба на локални патишта и реновирање на амбулантата во Ранковце

Република

Спасовски вети изградба на патишта и реновирање на амбулантата во Ранковце

Нетпрес

Спасовски: Изградба на локални патишта и реновирање на амбулантата во Ранковце

MakPress

Николовски од Крива Паланка: СДСМ инвестира во развојни проекти, за граѓаните, најголемата инвестиција за еколошка ...

Centar - 12.10.2021

СДСМ инвестира во развојни проекти,за граѓаните, денеска беше промовирана досега најголемата инвестиција во државата од незвисноста до денес во износ од 500 милиони евра, која ќе биде токму во нашиот крај,не било каква, туку Германска инвестиција, и ...

Николовски од Крива Паланка: СДСМ инвестира во развојни проекти, за граѓаните, најголемата инвестиција за еколошка енергија вредна 500 милиони евра ќе биде во североистокот

24Инфо

Николовски од Крива Паланка: Денеска е историски ден, ја имаме најголемата инвестиција од независноста досега, тешка 500 милиони евра

Centar

Николовски од Крива Паланка: Денеска е историски ден, ја имаме најголемата инвестиција од независноста досега, тешка 500 милиони евра

Бриф

Николовски од Крива Паланка: Денеска е историски ден, ја имаме најголемата инвестиција од независноста досега, тешка 500 милиони евра

Frontline