TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЖЕНИ, РАБОТЕТЕ НА ВАШЕТО ЗАДОВОЛСТВО: 2 пози во кои ЖЕШКАТА АКЦИЈА го достигнува својот ВРВ!

Попара - 20.09.2021

Овие две пози го гарантираат задоволството на жената, многу поголемо отколку во некои „вообичаени“ пози Жените се тие кои многу поретко зборуваат „гласно“ за „оние“ работи, а факт е дека „забавата во спалната соба“ им е исто толку важна како и на ...

Дали може да опстои бракот без секс?

Кајгана - 19.09.2021

Иако ретко се зборува за браковите без секс, овие ситуации се почести отколку што можете да си замислите. Поимот „брак без секс“ е три и пол пати почесто пребаруван на Google од „несреќен брак“ и осум пати почесто пребаруван од „брак без љубов“.

Една омилена секс поза на секој хороскопски знак (и зошто токму таа)

Црнобело - 19.09.2021

Биковите ја обожаваат секс-позата „Перек“ затоа што е удобна, мошне сензуална и им овозможува поголема пенетрација. Која е омилена секс поза на секој хороскопски знак? Британскиот астролог Венди Вилијамс (27) за DailyMail говори на темата.

Сексуална апатија кај жените: Интересот за партнер исчезнува, но не во целост и за сексот

Попара - 19.09.2021

Реномиран сексуален терапевт тврди дека доживеал проблем што многу често се јавува во долгите врски и тврди дека жените се всушност оние на кои им требаат многу повеќе „новости“ за да останат сексуално заинтересирани.

Сексот не го бива: Дали да раскинете или да останете во врска?

Кајгана - 18.09.2021

Сексот не е сѐ во врската, но е значаен дел од неа. Истражувањата покажале дека една четвртина од задоволноста од врската доаѓа од физичкиот, односно интимниот контакт со партнерот. Но, тоа важи само кога сексот е добар.