TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Син си ја уби мајка си во Аеродром со остар предмет

Република - 16.10.2021

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. ...

Убиство во Скопје: Син со остар предмет ја прободел мајка си

Локално - 16.10.2021

Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на ...

Син ја прободел мајка си, по што таа починала

МКД - 16.10.2021

Утрово во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет ѝ нанел убодна рана на неговата мајка ...

Скопјанец со нож ја убил својата 84 годишна мајка

Сител - 16.10.2021

„Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на ...

Убиство во Скопје: Син со остар предмет ја пробол мајка си

Либертас - 16.10.2021

Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на ...

Скопјанец и нанел убодна рана на својата мајка, по што починала

ТВ21 - 16.10.2021

Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на ...

Уапсен скопјанец осомничен дека си ја убил својата мајка

Фокус - 16.10.2021

Скопјанец денеска е уапсен поради сомнение дека ја убил својата мајка, извести МВР. -Денеска во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.

Скопјанец ја убил мајка си со остар предмет

Фактор - 16.10.2021

Денеска изутрина на улица.„23ти Октомври“, полициски службеници од полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека еден час претходно ја убил мајка си со остар предмет.

Скопјанец си ја убил мајката во Аеродром

Независен - 16.10.2021

Шеесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен утрово во 7.50 часот на ул.„23 Октомври“, поради сомневање дека ја убил неговата 84-годишна мајка во нејзиниот дом во скопската населба Аеродром.

УБИСТВО ВО СКОПЈЕ Син избоде до смрт мајка со остар предмет

+инфо - 16.10.2021

Униецот е приведен, а немилиот настан се случил во куќата на мајката. Полицијата приведе маж кој ја избоде до смрт својата мајка со остар предмет во Скопје. Полицијата соопшти дека убиството се случило во 6.30 часот денеска во домот на починатата.

Приведен 62-годишен скопјанец осомничен за убиство на неговата мајка

Денешен - 16.10.2021

Шеесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен утрово во 7:50 часот на ул.„23 Октомври“, поради сомневање дека ја убил неговата 84-годишна мајка во нејзиниот дом во скопската населба Аеродром.

Приведен 62-годишен скопјанец осомничен за убиство на неговата мајка

Слободен Печат - 16.10.2021

Шеесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен утрово во 7:50 часот на ул.„23 Октомври”, поради сомневање дека ја убил неговата 84-годишна мајка во нејзиниот дом во скопската населба Аеродром. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Приведен 62-годишен скопјанец осомничен за убиство на неговата мајка

Канал5 - 16.10.2021

Шеесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен утрово во 7:50 часот на ул.„23 Октомври", поради сомневање дека ја убил неговата 84-годишна мајка во нејзиниот дом во скопската населба Аеродром.

Убиство во скопски Аеродром- жртва е 84-годишната мајка на уапсениот

Телма - 16.10.2021

Од полицијата соопштија дека рано утрово е уапасен 62-годишен скопјанец од Аеродром поради сомнежи дека со нож ја убил својата мајка. Убиството се случило во домот на жртвата на ул.„23ти Октомври“ (поранешна Владимир Комаров).

Приведен 62-годишен скопјанец осомничен за убиство на неговата мајка

Нова ТВ - 16.10.2021

Шеесет и двегодишен жител на Скопје е уапсен утрово во 7:50 часот на ул.„23 Октомври“, поради сомневање дека ја убил неговата 84-годишна мајка во нејзиниот дом во скопската населба Аеродром.

Син ја убил мајка си во Скопје

Н.Македонија - 16.10.2021

Скопјанец со нож утрово ја убил својата мајка во Аеродром. „Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.

Син ја убил мајка си во Скопје

Точка - 16.10.2021

Скопјанец со нож утрово ја убил својата мајка во Аеродром. „Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.