TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Куќата на „американскиот шпион“ под лупа – ЕВЕ што откриваат соседите (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.09.2019

Се збори за двоспратна куќа која според документите за сопствеништво припаѓа на човек кој се вика Олег Смоленков. Репортер на РИА новости го опишал градот Стафорд во САД, во кој живее фамилијата на Олег Смоленков, за кој се тврди дека е американски ...

Ова е куќата на Русинот кој го шпионираше Путин: Неговите соседи не забележале ништо чудно...

Точка - 11.09.2019

Репортер на „РИА Новости“ го посети градот Стафорд во САД каде што моментално живее семејството на Олег Смоленков за кој се тврди дека е американски шпион. Семејството на Смоленков веднаш ја напуштило куќата кога забележале дека околу нивниот дом се ...

НОВ ПРЕСВРТ: Американскиот шпион ПОСЛЕДЕН ПАТ бил виден на Балканот

Слободен Печат - 11.09.2019

Дали тој бил убиен во Црна Гора? Драмата за американскиот шпион во Русија се разбрани во јавноста, кога медиумите објавија дека станува збор за Олег Смоленков, член на администрацијата на Владимир Путин, кој исчезнал во 2017 година.

Руските медиуми го објавија името на американскиот шпион од Москва и нови детали за него

МКД - 10.09.2019

Руските медиуми го објавија името на наводниот високопозициониран шпион кој САД го извекле од Русија од страв дека може да биде откриен . Како што пренесува Би-би-си , руските медиуми наведуваат дека станува збор за Олег Смоленков, кој работел како ...

Откритие кое ја шокираше Москва: Американски шпион со години бил во близина на Путин!

Точка - 10.09.2019

Во непосредна близина на рускиот претседател Владимир Путин неколку години бил агент на најголемата американска разузнавачка служба ЦИА. Работел во руската амбасада во САД, каде што најверојатно бил врбуван, за потоа да работи во администрацијата на ...

Москва изненадена :Американски шпион работел во близина на Путин

Канал5 - 10.09.2019

Во непосредна близина на рускиот претседател Владимир Путин , неколку години работел агент на ЦИА, открива телевизијата ЦНН. Агентот работел во руската амбасада во САД , а потоа и во администрацијата на претседателот Путин.

(ВИДЕО) Американски шпион со години работел во близина на Путин

Скопје1 - 10.09.2019

Олег Смоленков, за кого медиумите пренесуваат дека бил американски шпион , работел во администрација на рускиот претседател Владимир Путин, но бил отпуштен по внатрешна инструкција, потврди Москва.

МОСКВА ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Американски шпион со години работел во близина на ПУТИН (ВИДЕО)

Слободен Печат - 10.09.2019

Тој таен ЦИА шпион, како што наведуваат американските и руските медиуми, најверојатно е Олег Смоленков. Во непосредна близина на рускиот претседател Владимир Путин, неколку години бил агент на ЦИА.

Американците во тајна мисија извлекле шпион од Кремљ за Трамп да не го издаде

МКД - 10.09.2019

Соединетите Американски Држави во тајна мисија во 2017 успешно извршиле извлекување на еден од своите највисоко позиционирани шпиони во руската влада, потврдија функционери на Белата куќа.

Кремљ потврди дека Смоленков бил дел од администрацијата на рускиот претседател

А1 On - 10.09.2019

Олег Смоленков, за кого медиумите објавија дека е американски шпион, работеше во администрацијата на рускиот претседател Владимир Путин, но добил отказ со внатрешна наредба. – Вистина е. Смоленков работеше во администрацијата на претседателот, но ...

Москва: Човекот за кој се шпекулира дека бил шпион на САД работел кај Путин

Макфакс - 10.09.2019

Олег Смоленков, за кого медиумите пренесуваат дека бил американски шпион , работел во администрација на рускиот претседател Владимир Путин, но бил отпуштен по внатрешна инструкција, потврди Москва. „Вистина е.

САД во тајна мисија повлекле свој шпион од Кремљ, Трамп го довел во опасност

Макфакс - 10.09.2019

Во тајна мисија во 2017. година, САД од Русија успешно повлекле свој доверлив извор кој работел во руската влада, соопштија неколку официјални претставници од администрацијата на американскиот претседател, Доналд Трамп.

САД повлекле свој шпион од највисоките руски политички кругови во 2017 година

Н.Македонија - 10.09.2019

САД повлекле „шпион од највисоките кругови во руската влада“ во 2017 година затоа што американската разузнавачка служба стравувала дека претседателот Доналд Трамп и неговата администрација можеле да ја загрозат неговата безбедност.

Кремљ потврди дека ‘американскиот шпион’ работел администрацијата на Путин

Нетпрес - 10.09.2019

Кремљ соопшти дека поранешниот руски службеник Олег Смоленков, идентификуван во американските медиуми како наведен агент на американската Централна разузнавачка агенција (CIA) во Русија, работел во претседателската админситрација, но немал директен ...

Лавров демантира дека Трамп му дал класифицирана информација

24Инфо - 10.09.2019

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска демантираше дека американскиот претседател Доналд Трамп му дал класифицирани државни информации, пренесе ДПА . Во извештаите на медиумите во изминатите два дена се наведува дека САД во ...

Си-Ен-Ен: САД извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

+инфо - 09.09.2019

Во 2017 година САД извршиле операција на извлекување врвен шпион со највисоко ниво на достап до разузнавачки информации од Кремљ, поради покажаната блискост на претседателот Доналд Трамп со Москва, јави денеска Си-Ен-Ен.

Кремљ потврди дека Смоленков бил дел од администрацијата на рускиот претседател

Опсервер - 10.09.2019

Олег Смоленков, за кого медиумите објавија дека е американски шпион, работеше во администрацијата на рускиот претседател Владимир Путин, но добил отказ со внатрешна наредба. – Вистина е. Смоленков работеше во администрацијата на претседателот, но ...

Москва: Човекот за кој се шпекулира дека бил шпион на САД работел кај Путин

Centar - 10.09.2019

Олег Смоленков, за кого медиумите пренесуваат дека бил американски шпион, работел во администрација на рускиот претседател Владимир Путин, но бил отпуштен по внатрешна инструкција, потврди Москва. „Вистина е.

САД во тајна мисија повлекле свој шпион од Кремљ, Трамп го довел во опасност

Точка - 10.09.2019

Во тајна мисија во 2017 година САД од Русија успешно повлекле свој доверлив извор кој работел во руската влада, соопштија неколку официјални претставници од администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп.

Си-Ен-Ен: САД повлекле шпион од највисоките кругови во руската влада

Р.С.Европа - 10.09.2019

Соединетите држави повлекле „шпион од највисоките кругови во руската влада“ во 2017 година, затоа што американската разузнавачка служба стравувала дека претседателот Доналд Трамп и неговата администрација можеле да ја загрозат неговата безбедност, ...

Лавров демантира дека Трамп му дал класифицирана информација

А1 On - 10.09.2019

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска демантираше дека американскиот претседател Доналд Трамп му дал класифицирани државни информации, пренесе ДПА. Во извештаите на медиумите во изминатите два дена се наведува дека САД во ...

Си-Ен-Ен: САД извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

А1 On - 09.09.2019

Во 2017 година САД извршиле операција на извлекување врвен шпион со највисоко ниво на достап до разузнавачки информации од Кремљ, поради покажаната блискост на претседателот Доналд Трамп со Москва, јави денеска Си-Ен-Ен.

Кремљ потврди дека Смоленков бил дел од администрацијата на рускиот претседател

+инфо - 10.09.2019

Олег Смоленков, за кого медиумите објавија дека е американски шпион, работеше во администрацијата на рускиот претседател Владимир Путин, но добил отказ со внатрешна наредба. – Вистина е. Смоленков работеше во администрацијата на претседателот, но ...

Лавров демантира дека Трамп му дал класифицирана информација

Опсервер - 10.09.2019

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска демантираше дека американскиот претседател Доналд Трамп му дал класифицирани државни информации, пренесе ДПА. Во извештаите на медиумите во изминатите два дена се наведува дека САД во ...

Си-Ен-Ен: САД извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

Вечер - 09.09.2019

Во 2017 година САД извршиле операција на извлекување врвен шпион со највисоко ниво на достап до разузнавачки информации од Кремљ, поради покажаната блискост на претседателот Доналд Трамп со Москва, јави денеска Си-Ен-Ен.

Лавров демантира дека Трамп му дал класифицирана информација

Нетпрес - 10.09.2019

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска демантираше дека американскиот претседател Доналд Трамп му дал класифицирани државни информации, пренесе ДПА. Во извештаите на медиумите во изминатите два дена се наведува дека САД во ...

Американците извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

Слободен Печат - 09.09.2019

Се укажува и дека ексфилтрацијата на агентот била извршена поради стравувања дека Трамп, кој уште на почетокот на својот мандат изрази симпатии кон рускиот претседател Владимир Путин, може случајно или намерно да предаде строго доверливи информации ...

Лавров демантира дека Трамп му дал класифицирана информација

MakPress - 10.09.2019

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска демантираше дека американскиот претседател Доналд Трамп му дал класифицирани државни информации, пренесе ДПА. Во извештаите на медиумите во изминатите два дена се наведува дека САД во ...

Си-Ен-Ен: САД извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

24Инфо - 09.09.2019

Во 2017 година САД извршиле операција на извлекување врвен шпион со највисоко ниво на достап до разузнавачки информации од Кремљ, поради покажаната блискост на претседателот Доналд Трамп со Москва, јави денеска Си-Ен-Ен.

Си-Ен-Ен: САД извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

MakPress - 09.09.2019

Во 2017 година САД извршиле операција на извлекување врвен шпион со највисоко ниво на достап до разузнавачки информации од Кремљ, поради покажаната блискост на претседателот Доналд Трамп со Москва, јави денеска Си-Ен-Ен.

Си-Ен-Ен: САД извлекле свој длабоко инфилтриран шпион од Русија во 2017 година

Опсервер - 10.09.2019

Во 2017 година САД извршиле операција на извлекување врвен шпион со највисоко ниво на достап до разузнавачки информации од Кремљ, поради покажаната блискост на претседателот Доналд Трамп со Москва, јави денеска Си-Ен-Ен.