TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВО ЖИВО: Црвена Звезда – ЦСКА Москва

Спортски - 13.02.2018

Денес започнува нокаут фазата во најмасовното европско натпреварување Лига Европа, а првиот натпревар се игра во Белград каде Црвена Звезда ја пречекува ЦСКА Москва. Натпреварот помеѓу Црвена Звезда – ЦСКА Москва може да го следете во ЖИВО на ...

Навивачите на ЦСКА се упатија кон Белград, а попат правеа инциденти во Будимпешта

Спортклуб - 13.02.2018

Навивачите на рускиот клуб направиле инцидент, а притоа се уште не стигнале на конечната дестинација. На вчерашната прес-конференција во пресрет на првиот натпревар од 1/16-финалето во Лигата на Европа помеѓу Црвена Звезда и ЦСКА Москва најавено е ...

Во Белград почина навивач на ЦСКА Москва

SportMedia - 13.02.2018

Црвена Звезда и ЦСКА Москва вечерва играат во Белград, во меч од нокаут фазата во Лигата на Европа. Освен битката на теренот, се очекува и битка на трибините, ако се знае дека руските фанови се пристигнати во главниот град на Србија.

Хорор во Белград: Почина навивач на ЦСКА пред натпреварот со Звезда

Спортклуб - 13.02.2018

Црвена Звезда и ЦСКА вечерва од 18 часот го играат првиот 1/16-финален дуел од Лигата Европа, а натпреварот имаше лоша увертира. Според информациите на неколку руски портали, навивач на гостинскиот клуб починал во Белград, но неговата смрт нема ...

Тргнале за Белград уапсени во Будимпешта

TopSport - 13.02.2018

Навивачи на ЦСКА Москва кои патувале за Белград на првиот натпревар во рамките на 1/16 финалето во Лига Европа против Црвена звезда биле уапсени во Будимпешта. Како што пренесоа руските медиуми повикувајќи се на официјалната навивачка страница на ...