TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес стресе мала општина во Македонија

Фактор - 20.03.2019

Земјотрес е регистриран денеска во Македонија, со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси. Се работи за земјотрес од 2 степени, а бил на длабочина од 7 км. Денеска двесетина потреси имало во Турција, земјотрес имало во Франција, ...

Повредени 19 лица при земјотресот во Турција

+инфо - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Неколку повредени во земјотрес во Турција

Р.С.Европа - 20.03.2019

Земјотресот со магнитуда од 5,7 степени го погоди југозападниот дел на Турција. Епицентарот беше лоциран во Акипајам, околу 56 километри југозападно од градот Денизли, соопшти Геолошкото истражување на САД.

Силен земјотрес во Турција, се чека извештај за евентуални штети и жртви

Алсат-М - 20.03.2019

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихтер денеска ја погоди југозападна Турција, објави Европската служба за земјотреси. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 10 километри, а се наоѓал на осум километри јужно од градот Акипајама.

Умерен земјотрес во Франција

Курир - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала ја погоди Франција. Засега нема информации за настрадани луѓе или причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на 59 километри од градот Бордо, соопшти Европскиот ...

ОПАСНО ТРЕСЕЊЕ ВО ТУРЦИЈА: Силен земјотрес го погоди западниот крај на земјата

Фактор - 20.03.2019

Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени по Рихтер го погоди западот на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Во исто време турските медиуми јавуваат дека потресот бил со јачина од 5,6 степени.

Силен земјотрес го погоди западниот дел од Турција

Макфакс - 20.03.2019

Силен земјотрес со јачина од 5,6 степени, ја стресе провинцијата Денизли во западниот дел од Турција. Засега нема извештаи за евентуални жртви или нанесена штета, јави станицата „НТВ“. „Дејли сабах“ пренесе дека потресот бил почувствуван и во ...

Силен земјотрес во Турција

Локално - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Разорен земјотрес ја погоди западна Турција

Скопје24 - 20.03.2019

Утрово пред само неколку минутки Западна Турција ја погоди разорен земјотрес од дури 6.2 степени по Рихтер. Земјотресот беше почувствуван во целата област на “Мала Азија”. Епицентарот е во градот Аципајам на длабочина од 27км.

Земјотрес почувствуван во Македонија

Press24 - 27.05.2019

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид , Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, вчера во 03 часот и 51 минути регистрирше ...

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

А1 On - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Умерен земјотрес во Франција

Независен - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала ја погоди Франција. Засега нема информации за настрадани луѓе или причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на 59 километри од градот Бордо, соопшти Европскиот ...

Силен земјотрес од 5,7 степени во Турција - Луѓето бегале во паника

Press24 - 20.03.2019

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени, ја стресе провинцијата Денизли во западниот дел од Турција. Засега нема извештаи за евентуални жртви или нанесена штета, јави станицата „НТВ“. Силниот потрес кој ги испаничил жителите се почувствувал и во ...

Силен земјотрес во Турција

24Инфо - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес почувствуван во Македонија

Centar - 20.03.2019

Земјотрес е регистриран денеска во Македонија, со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси. Се работи за земјотрес од 2 степени, а бил на длабочина од 7 ...

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

24Инфо - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Умерен земјотрес во Франција

+инфо - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала ја погоди Франција. Засега нема информации за настрадани луѓе или причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на 59 километри од градот Бордо, соопшти Европскиот ...

Силен земјотрес во Турција

А1 On - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес од 2 степени во Македонија

Скопје1 - 20.03.2019

Земјотрес е регистриран денеска во Македонија, со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси. Се работи за земјотрес со јачина од 2 степени според Рихтер, а бил на длабочина од 7 ...

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

Н.Македонија - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Умерен земјотрес во Франција

А1 On - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала ја погоди Франција. Засега нема информации за настрадани луѓе или причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на 59 километри од градот Бордо, соопшти Европскиот ...

Силен земјотрес во Турција

Опсервер - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес ја стресе Македонија

24Инфо - 21.03.2019

Земјотрес ја стресе Македонија Земјотрес е регистриран денеска во Македонија, со епицентар на 2 км од Вевчани и на 3 км од селото Октиси. Се работи за земјотрес од 2 степени, а бил на длабочина од 7 ...

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

Независен - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Умерен земјотрес во Франција

MTM - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала ја погоди Франција. Засега нема информации за настрадани луѓе или причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на 59 километри од градот Бордо, соопшти Европскиот ...

Силен земјотрес во Турција

Курир - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

Опсервер - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Умерен земјотрес во Франција

Опсервер - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтерова скала ја погоди Франција. Засега нема информации за настрадани луѓе или причинета материјална штета. Епицентарот на потресот се наоѓал на 59 километри од градот Бордо, соопшти Европскиот ...

Силен земјотрес во Турција

Н.Македонија - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

При земјотресот во Турција повредени се 19 луѓе

Курир - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

Сител - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

MTM - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степена според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот повредени се 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер во Турција

+инфо - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Најмалку 19 луѓе повредени при земјотресот во Турција

Р.С.Европа - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтерова скала утрово е регистриран во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). При земјотресот се повредени 19 луѓе, а причинета е и извесна материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

24 Вести - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Koлку луѓе се повредени по земјотресот кој ја стресе Турција?

Фактор - 20.03.2019

19 луѓе се повредени во земјотресот во Турција. Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтерова скала утрово имаше во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ).

Силен земјотрес ја погоди Турција

Скопје1 - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција Епицентарот на земјотресот се наоѓал 123 километри од Анталија, 51 километар југоисточно од Денизли и 27 километри западно од Јешилова, ...

Силен земјотрес во Турција

Нетпрес - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

MTM - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

ТВ21 - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Земјотрес од 6,2 степени по Рихтер утрово во Турција

Канал5 - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар. Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

iPortal - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

Независен - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

Вечер - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

4NEWS - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Засега нема податоци за повредени или причинета материјална штета.

Силен земјотрес во Турција

Тера - 20.03.2019

Земјотрес со интензитет од 6,2 степена според скалата на Рихтер е регистриран утрово во западниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмички центар (ЕМСЦ). Епицентарот на земјотресот се наоѓал на 232 километри југоисточно од Измир, 51 ...