TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Доналд Туск денеска во Скопје

Р.С.Европа - 17.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск пред одлуката за ЕУ доаѓа во Скопје

Канал5 - 16.09.2019

На еден месец пред одлуката на Европскиот совет за зелено светло за датумот за преговори утре во Македонија доаѓа претседателот на Европскиот совет Доналд Туск. Денеска пак во Брисел на средбата со шефицата на европската дипломатија Федерика ...

Чист двор дома за датум за преговори во октомври

Р.С.Европа - 16.09.2019

По аферата „Рекет“ и проблемот со нерешенито статус на СЈО, од земјата зависи дали ќе им даде аргументи на членките на ЕУ да не и доделат датум за преговори во октомври, сметаат упатените.

По Скопје, Туск во Тирана

Денешен - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск утре попладне ќе ја посети Тирана. Тој во албанската метропола ќе допатува од Скопје. Посетата на Туск на Трана и на Скопје е во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток на преговорите ...

Претседателот на Европскиот совет утре во Македонија

Алсат-М - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија. Туск, како што пренесува РСЕ , повикувајќи се информации од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев, а по средбата предвидена е заедничка ...

Туск утре во посета на Скопје

Канал5 - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во ...

Туск утре во Скопје

+инфо - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во 12:15 часот ...

Туск пред одлуката за ЕУ доаѓа во Скопје - Средба со Заев

Press24 - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија, а ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во 12:15 часот во Владата.

Туск утре во посета на Скопје

MTM - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск во вторник во Скопје, Османи утре во Брисел

Канал5 - 15.09.2019

Во пресрет на одлуката за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата во октомври, во вторник во посета на Македонија ќе допатува претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Тој ќе има средба со премиерот Зоран Заев, а по разговорите ќе ...

Доналд Туск во вторник во Македонија

МКД - 15.09.2019

На 17 септември година (вторник), претседателот на македонската Влада Зоран Заев, ќе биде домаќин на посетата на претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, соопштија од службата за информирање на Владата ...

ВО ПРЕСРЕТ НА ОДЛУКАТА ЗА ДАТУМ ЗА ПРЕГОВОРИ – Туск во вторник во Скопје на средба со Заев

Вечер - 15.09.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск во вторник доаѓа во посета на земјава. Домаќин на Туск ќе биде премиерот Зоран Заев, информираа од Владата. По работните средби, Заев и Туск на пладне ќе одржат и заедничка прес конференција.

Доналд Туск денеска во Скопје

Курир - 17.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Тирана

MakPress - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск утре попладне ќе ја посети Тирана. Тој во албанската метропола ќе допатува од Скопје. Посетата на Туск на Трана и на Скопје е во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток на преговорите ...

Туск утре во посета на Тирана

Опсервер - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск утре попладне ќе ја посети Тирана. Тој во албанската метропола ќе допатува од Скопје. Посетата на Туск на Трана и на Скопје е во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток на преговорите ...

Туск по Скопје утре во посета и на Тирана

Р.С.Европа - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск утре попладне ќе ја посети Тирана. Тој во албанската метропола ќе допатува од Скопје. Посетата на Туск на Трана и на Скопје е во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток на преговорите ...

Доналд Туск утре во посета на Македонија

MakPress - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во ...

Доналд Туск утре во посета на Скопје

ММС - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во 12:15 часот ...

Туск утре во посета на Скопје

CivilMedia - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во Скопје

Р.С.Европа - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во 12:15 часот ...

Туск утре во посета на Скопје

Скопје инфо - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Скопје

Либертас - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Скопје

Сител - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Скопје

iPortal - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Скопје

Курир - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во ...

Дуск ќе се сретне со Заев: Ќе има ли преговори со ЕУ годинава?

Скопје1 - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија, а ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во 12:15 часот во Владата.

Туск утре во посета на Скопје

А1 On - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Доналд Туск утре во посета на Македонија

Фокус - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во ...

Туск утре во посета на Скопје

Опсервер - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во ...

Туск утре во посета на Скопје

Нетпрес - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Скопје

24Инфо - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре доаѓа во посета на Скопје, ќе се сретне со Заев

Слободен Печат - 16.09.2019

Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот ...

Туск пред одлуката за ЕУ доаѓа во Скопје

Република - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Македонија, а ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и Туск во 12:15 часот во Владата.

Туск утре во посета на Скопје

Нова ТВ - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Туск утре во посета на Скопје

Независен - 16.09.2019

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск утре ќе престојува во посета на Република Северна Македонија. Туск, како што информираа од Владата, ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. По средбата предвидена е заедничка прес-конференција на Заев и ...

Ќе има ли датум за ЕУ во октомври?

24 Вести - 15.09.2019

Целиот разговор со универзитетската професорка Мирјана Најчевска на крајот на дневникот, а во пресрет на одлуката за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата во октомври, во вторник во посета на македонија ќе допатува претседателот на ...

Доналд Туск во вторник доаѓа во Скопје

Нетпрес - 15.09.2019

Во пресрет на одлуката за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата во октомври, во вторник во посета на Македонија ќе допатува претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Тој ќе има средба со премиерот Зоран Заев, а по разговорите ќе ...

Доналд Туск во вторник во Скопје

Курир - 15.09.2019

Во пресрет на одлуката за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата во октомври, во вторник во посета на Македонија ќе допатува претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Тој ќе има средба со премиерот Зоран Заев, а по разговорите ќе ...

Доналд Туск во вторник во Скопје

Press24 - 15.09.2019

Во пресрет на одлуката за добивање датум за почеток на преговорите со Унијата во октомври, во вторник во посета на Македонија ќе допатува претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Тој ќе има средба со премиерот Зоран Заев, а по разговорите ќе ...