TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џони Деп се враќа на сцена

Фокус - 24.01.2022

Џони Деп за првпат се враќа во кино по скандалот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд, тврди „Варајети“. Тој ќе глуми во историски филм на француската режисерка Мајвен, во кој ќе го игра кралот Луј XV, чие владеење е едно од најдолгото во ...

„ЈАДАЧКАТА НА МАЖИ“ МУ ЈА УНИШТИ КАРИЕРАТА: Холивуд го бојкотира, но Џони Деп не се предава

Попара - 24.01.2022

Актерот Џони Деп стана познат по неговите филмски улоги во раните 1990-ти, а врв на неговата кариера беше улогата на капетанот Џек Спероу во мега-хитот „Пиратите од Карибите“. Откако неговата поранешна сопруга, холивудската „јадачка на мажи“ Амбер ...

Џони Деп се враќа: Холивуд му даде нова шанса откако беше обвинет за насилство

Слободен Печат - 24.01.2022

Откако неговата поранешна сопруга Амбер Херд го обвини за ментално и физичко злоставување, филмската индустрија ја „затвори вратата“ за Џони Деп . 58-годишниот актер ја загуби улогата во франшизата „Fantastic Beasts“.

Џони Деп се враќа на филмот со улога на Луј XV

Независен - 24.01.2022

САД – Џони Деп за првпат се враќа во кино по скандалот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд, тврди „Варајети“. Тој ќе глуми во историски филм на француската режисерка Мајвен, во кој ќе го игра кралот Луј XV, чие владеење е едно од најдолгото во ...

Џони Деп се враќа на големото платно

Опсервер - 24.01.2022

– Џони Деп за првпат се враќа во кино по скандалот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд, тврди „Варајети“. Тој ќе глуми во историски филм на француската режисерка Мајвен, во кој ќе го игра кралот Луј XV, чие владеење е едно од најдолгото во ...

Џони Деп ја доби првата улога по судскиот процес за злоставување на сопругата

Канал5 - 23.01.2022

Откако филмската индустрија му ги затвори вратите поради обвинувањата од неговата поранешна сопруга Амбер Херд за ментално и физичко малтретирање, Џони Деп се враќа на снимање. Актерот ја загуби улогата на Гринделвалд во франшизата Wonder Beast на ...

ЏОНИ ДЕП СЕ ВРАЌА НА ГОЛЕМА ВРАТА По обвинувањата од поранешната сопруга за семејно насилство

+инфо - 24.01.2022

Актерот треба да го игра контроверзниот француски крал Луј XV во филмот режиран од француската режисерска Мајвен Ле Беско. Филмот ќе се снима ова лето во Версајсата палата и околу Париз. Холивудскиот актер Џони Деп се враќа на снимање откако ...

Џони Деп се враќа на снимањето, а следниот проект е добро познат

Во Центар - 23.01.2022

Џони Деп се враќа Џони Деп се враќа на снимањето. Тој наишол на затворените врати на филмската индустрија поради обвинувањата за злоупотреба на поранешната сопруга Амбер Херд. Познатиот актер ја напушти франшизата „Фантастични ѕверови“ на барање на ...

Џони Деп се враќа на големото платно

Локално - 23.01.2022

Џони Деп за прв пат се враќа во кино по скандалот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд, уверуваат од „Варајети“. Тој ќе глуми во историски филм на францускиот режисер Мајвен, каде ќе го игра кралот Луј XV, чие владеење е едно од најдолгото во ...