TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Солскјер: Со Јанг Бојс направивме чекор назад

Спортски - 17.09.2021

Манчестер Јунајтед после двете победи во низа во Премиер лигата претпре пораз на гости Јанг Бојс во рамките од Лигата на шампионите (2:1). Секако после овој пораз следуваа реакции, а за менаџерот Оле Гунар Солскјер тие се и очекувани.

Солскјер: Јанг Бојс ни е чекор назад, но можеме да се вратиме

Gol.mk - 17.09.2021

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед по двете победи во низа во Премиер лигата, се „лизна“ на отворањето на Лигата на шампионите, откако загуби на гостувањето кај Јанг Бојс со 2-1. Менаџерот Оле Гунер Солскјер вели дека реакциите од јавноста по овој ...

Карагер е убеден: Роналдо не е доволен за титула

Дерби - 17.09.2021

Кристијано Роналдо ова лето се врати во Манчестер Јунајтед и веќе на првите два натпревари покажа дека ќе биде одлично засилување за клубот од „Олд Трафорд“. Португалецот прво даде два гола во триумфот над Њукасл (4-1) во Премиер лигата за да потоа ...

Карагер: Навивачите на Јунајтед да заборават за идејата дека ќе бидат шампиони со КР7

Спортклуб - 17.09.2021

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер, смета дека доаѓањето на Кристијано Роналдо на „Олд Трафорд“, нема да им биде доволен за титула. Иако со неговото доаѓање во Манчестер, навивачите си ги загреваат шансите за потенцијална титула ...

Карагер: Трансферот на Роналдо е подобар за Премиер лигата, отколку за Јунајтед

Спортски - 17.09.2021

Кристиано Роналдо се врати во Манчестер Јунајтед на начинот на кои се надеваа навивачите, со голови. Два постигна на првиот натпревар по враќањето против Њукасл, а еден во натпреварот од Лигата на шампионите против Јанг Бојс, но и покрај головите ...

Солскјер ќе го награди трагичарот Лингард со нов договор

Екипа - 17.09.2021

Џеси Лингард по една сезона помината на позајмица во Вест Хем се врати во Манчестер Јунајтед, но со него не успеа да ја префрли и одличната форма од настапите за лондонскиот тим. Англискиот репрезентативец повторно е во втор или трет план во ...

Зидан и Конте чекаат нов „кикс“ на Солскјер за да го сменат на клупата на Јунајтед

SportMedia - 17.09.2021

Раководството на Манчестер Јунајтед нема да му прости на менаџерот Оле Гунар Солскјер уште еден „кикс“ сличен на овој кај Јанг Бојс во Лигата на шампионите. Спортед островските медиуми, раководството на клубот нема да толерира такви резултати и при ...

Бербатов за ситуацијата со играч на Јунајтед: Така е кога купувате фудбалер само поради фановите

Дерби - 17.09.2021

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов испрати критики на сметка на раководството поради ситуацијата со Дони ван де Бек. Холандскиот фудбалер е во втор план кај менаџерот Оле Гунар Солскјер, а не се прослави и на дуелот со Јанг ...

Бербатов за ситуацијата со играч на Јунајтед: Така е кога купувате фудбалер само поради фановите

Точка - 17.09.2021

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов испрати критики на сметка на раководството поради ситуацијата со Дони ван де Бек. Холандскиот фудбалер е во втор план кај менаџерот Оле Гунар Солскјер, а не се прослави и на дуелот со Јанг ...

Солскјер со позитивни вести, двајца од првотимците се вратија на целосни тренинзи, и Рашфорд наскоро на терените

Дерби - 16.09.2021

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер сподели позитивни вести во поглед на составот од кој отсуствуваат неколку протимци. Норвежанецот потврди дека на целосни тренинзи се вратиле Скот Мектомини кој игра важна улога во тимот, како и ...

Солскјер откри какви планови има Јунајтед со Лингард по катастрофалната грешка во Берн

Дерби - 16.09.2021

Џеси Лингард направи голема грешка во вторникот и беше главен виновник за шокантниот пораз на Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Јанг Бојс во Берн, случувања кои направија фановите на клубот од „Олд Трафорд“ одново да се сомневаат во квалитетите ...