TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жителите на Ѓорче на протести, властите ветуваат семафори за 10 дена

Нова ТВ - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести, по последната сообраќајна несреќа која се случи вчера, а во која беше повредено десетгодишно дете. Детето има тешки телесни повреди, но е во добра здравствена состојба.

Прегазеното дете со скршеници на черепот, но во стабилна состојба

+инфо - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров најавуваат дека ќе протестираат секој ден пред Основното училиште „Мирче Ацев“, сѐ додека не се најде трајно решение за да се стави крај на дивеењето на несовесните возачи.

Повреденото 10 годишно дете во стабилна состојба, општината ќе поставува семафор на критичното место

Сител - 16.04.2018

10 годишното дете кое беше прегазено е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот. Задржано е на опсервација и се следи неговата состојба на клиниката за неврохирургија.

Жителите на Ѓорче и попладнево на протести

Слободен Печат - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести, по последната сообраќајна несреќа која се случи вчера, а во која беше повредено десетгодишно дете. Детето има тешки телесни повреди, но е во добра здравствена состојба.

Општината ќе постави семафор на црната точка кај школото во Ѓорче Петров

Сакам да кажам - 16.04.2018

На критичното место ќе биде поставен семафор со кој очекуваме целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците кои минуваат на пешачкиот премин кај училиштето „Мирче Ацев“, соопшти денеска Општина Ѓорче Петров, ...

„Уа“ за брзите, а „лајк“ за совесните возачи во Ѓорче Петров

ТВ21 - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров и денеска бараат одговор од градските и општински власти на нивното барање да се обезбеди сигурно преминување на улицата кај основното училиште Мирче Ацев, каде што вчера во сообраќајка беше повредено дете, а вакви инциденти ...

Градоначалникот на Ѓорче Петров: Ќе поставиме семафор на критичното место во населбата

Независен - 16.04.2018

На критичното место во населбата Ѓорче Петров каде што беше прегазено дете ќе биде поставен семафор со кој се очекува целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците кои минуваат на пешачкиот премин кај ...

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров задржано на опсервација во клиника

Фокус - 16.04.2018

Од Клиниката за неврохирургија велат дека е во стабилна состојба 10-годишното детенце кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров. Оттаму информираат дека има скршеница на главата, крварење во ...

Десетгодишното момче е во стабилна состојба - Жителите на Ѓорче Петров и денеска на протест

24 Вести - 16.04.2018

По вчерашната сообраќајна несреќа која се случи во населбата Ѓорче Петров пред основното училиште „Мирче Ацев“ во која беше прегазено 10-годишно момче на пешачки премин, жителите револтирани излегоа на протест, бараат поставување на сообраќајна ...

АКО СЕ ПОВТОРИ, ЌЕ ГО ЗАПАЛИМЕ ЃОРЧЕ: Жителите на Ѓорче Петров гневни, го предупредија градоначалникот да превземе ...

Маркукуле - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров се гневни на полицијата, затоа што не си ја извршуваат добро работата откако десетгодишно дете вчера вечерта настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов.

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

Макфакс - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри десет годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат череп и исчашување на едното рамо.

Прегазеното дете во стабилна состојба, ѓорчепетровци и денес на протест

Радио МОФ - 16.04.2018

Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба, соопштија од Клиниката за неврохирургија. Оттаму информираат дека има скршеница на главата, крварење во мозокот и повреда на рамото.

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба, најавени нови протести

Слободен Печат - 16.04.2018

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите од овој реон, но и голем број граѓани најавуваат повторно ...

Последното газење на дете го разгоре гневот на жителите на Ѓорче Петров

Фактор - 16.04.2018

После ударот на десетгодишно дете со автомобил на улицата Борис Сарафов, жителите на Ѓорче Петров видно возменирени излегоа на протести на кои го искажаа својот револт од неразбирливата црна серија на сообраќајни несреќи во овој дел од Скопје при ...

„Ако не дојде градоначалникот, ќе ја запалиме населбата“ – револт после прегазувањето на дете во Ѓорче

Таратур - 16.04.2018

Откако на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров беше прегазено десетгодишно дете, револтираните жители на оваа скопска населба се собраа на протест и го блокираа сообраќајот на споменатата делница.

Полицијата си замина од местото каде беше удрено детето, немала услови за работа поради демонстрантите

Фокус - 15.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа, објави Макфакс. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е ...

Прегазеното дете во Ѓорче Петров Е во стабилна состојба на неврохирургија, Жителите ја блокираа улицата

Сакам да кажам - 15.04.2018

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Дежурните на Клиниката за неврохирургија, каде детето е однесено со повреда на главата и на рамото, велат дека тоа има ...

Прегазено дете во Ѓорче Петров

24 Вести - 15.04.2018

Протест на жителите на населбата Ѓорче Петров пред основното учичиште „Мирче Ацев“ откако 10годишно момче е прегазено на пешачки премин. Автомобилот Опел астра удрило во детето кое е пренесено во болница и има потрес на мозокот, внатрешно крварење и ...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

Макфакс - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено 10-годишно момче, кое според раскажувањата на ...

Петооделенец згазен на пешачки во Ѓорче Петров- жителите бараат безбеден сообраќај на кобната улица

Телма - 15.04.2018

Десетгодишно дете попладнево е прегазено на улица Борис Сарафов во Ѓорче Петров во Скопје додека ја минувало улицата на обележан премин, тврдат очевидци за Телма. Полицијата врши увид на местото на несреќата,која се случила околу 19 часот кога ...

(Видео) Граѓаните бараат соочување со градоначалникот

Макфакс - 15.04.2018

Ако не го викнете градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, за половина час, ќе гори цела населба, му рекоа собраните граѓани на заменик командирот од полициската станица Ѓорче Петров, кој пристигна на улицата Борис Серафов, за да ги ...

Увидната полиција си замина, немало услови за работа

Макфакс - 15.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е прв пат на оваа ...

(ВИДЕО) Неофицијално: Прегазеното дете има напукнат череп и тежок потрес на мозокот

А1 On - 15.04.2018

Неофицијално, прегазеното дете од сообраќајката во Ѓорче Петров има внатрешно крварење, напукнат череп, тежок потрес на мозокот и исчашување на едното рамо. Се работи за лице со иницијали З.П. , дознава „А1он“.

(Видео) Граѓаните бесни: Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче

Макфакс - 15.04.2018

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата – „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно ...

Очевидци за „Макфакс“: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Макфакс - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за „Макфакс“ сведочат дека човекот што удрил во момчето, ...

Да се постави светлосна сигнализација, бараат жителите на Ѓорче по сообраќајката

Макфакс - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Улицата „Борис Сарафов“, каде се случила несреќата, во моментов е ...

Десет годишно дете прегазено во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Макфакс - 15.04.2018

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“, кога возило од марката „опел астра“ ...

Дете настрада во сообраќајка, ѓорчепетровци на протест

+инфо - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ .

[Фото] Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Радио МОФ - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода. Детето е пренесено во болница но се уште не се знае каква е неговата здравствена состојба.

ФОТО: Тешка несреќа вечерва во Ѓорче, прегазено уште едно дете- градоначалникот Наумоски лани протестираше, сега го ...

Курир - 15.04.2018

Тежок инцидент се случи пред малку во скопско Ѓорче Петров, каде прегазено е 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“. Очевидци велат дека детето е пренесено во болница, но се уште не ...

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете, нема информации за неговата состојба

Сител - 15.04.2018

Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за Сител велат дека дете е пренесено во болница но се уште не ...

Предмалку тешка сообраќајка во Скопје – прегазено е дете

Sky - 15.04.2018

Вечерва тешка сообраќајка околу 19 часот и 10 минути се случила во населбата Ѓорче Петров каде што е прегазено десетгодишно дете. Според информациите детето итно е пренесено во болница, откако било удрено од возило со скопски гтаблички.

Општината ќе постави семафор на проблематичната локација кај училиштето во Ѓорче Петров

Либертас - 16.04.2018

На критичното место ќе биде поставен семафор со кој очекуваме целосно да се реши проблемот со сообраќајот, брзото возење и непочитување на пешаците кои минуваат на пешачкиот премин кај училиштето „Мирче Ацев“, соопшти денеска Општина Ѓорче Петров, ...

Општина Ѓорче Петров: Улицата кај училиштето „Мирче Ацев“ е критично место на кое во иднина ќе има семафор

Макфакс - 16.04.2018

Општина Ѓорче Петров се огласи со соопштение во врска со сообраќајната незгода на улицата „Борис Сарафов“, поточно кај училиштето „Мирче Ацев“, во која вчера беше повредено 10-годишно дете.

Детето што беше прегазено во Ѓорче Петров е во стабилна состојба

Независен - 16.04.2018

Во стабилна состојба 10-годишното детенце кое вчера беше удрено од возило во движење на улицата „Борис Сарафов“ во општина Ѓорче Петров, информираат од Клиниката за неврохирургија. Детето има скршеница на главата, крварење во мозокот и повреда на ...

Граѓаните на Ѓорче Петров денеска на нови протести

А1 On - 16.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров за денеска во 18 часот најавија нови протести поради вчерашниот инцидент, во кој автомобил удри 10-годишно дете. Според информациите, момчето имало внатрешно крвавење, напукнат череп, тежок потрес на мозок и исчашување на ...

Прегазеното дете во стабилна состојба, ѓорчепетровци и денес на протест

Локално - 16.04.2018

Детето кое вчера попладне беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба, соопштија од Клиниката за неврохирургија. Оттаму информираат дека има скршеница на главата, крварење во мозокот и повреда на рамото.

Прегазеното дете во Ѓорче во стабилна состојба, денеска нови протести

Република - 16.04.2018

Детето кое вчера беше прегазено на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров е во стабилна состојба, која интензивно се следи од страна на докторите од Клиниката за неврохирургија. Жителите од овој реон, но и голем број граѓани најавуваат повторно ...

Жителите на Ѓорче протестираат, увид не е дозволен да се изврши од страна на МВР

24Инфо - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче протестираат, увид не е дозволен да се изврши од страна на МВР Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а ...

Прегазеното дете во Ѓорче Петров е во стабилна состојба на неврохирургија

Скопје инфо - 16.04.2018

Десетгодишното дете, кое вечерва беше прегазено на улицата Борис Сарафов во Општина Ѓорче Петров, е во стабилна состојба. Дежурните на Клиниката за неврохирургија, каде детето е однесено со повреда на главата и на рамото, велат дека тоа има ...

Жителите на Ѓорче Петров ја блокираа улицата со автомобили

А1 On - 15.04.2018

Жителите на Ѓорче Петров, со своите автомобили ја блокираа улицата „Борис Серафов“. Тие се собраа во знак на протест, по сообраќајната несреќа што се случи вечерва, а во која со автомобил беше прегазено 10-годишно момче, кое според раскажувањата на ...

Граѓаните до полицијата: Ако не го викнете градоначалникот за пола саат, ќе гори цела населба

Република - 15.04.2018

Ако не го викнете градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, за половина час, ќе гори цела населба, му рекоа собраните граѓани на заменик командирот од полициската станица Ѓорче Петров, кој пристигна на улицата Борис Серафов, за да ги ...

ФОТО: Увидната полиција си замина, немало услови за работа

А1 On - 15.04.2018

Увидната полиција си замина од улицата „Борис Серафов“ каде вечерва 10-годишно дете беше прегазено во сообраќајна несреќа. Полицијата образложи дека нема услови за работа поради граѓаните кои демонстративно се собраа, бидејќи не е прв пат на оваа ...

(ВИДЕО) Демонстрантите бесни: Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче

А1 On - 15.04.2018

Граѓаните гневни на полицијата, велат не си ја извршуваат добро работата. „Ако уште еднаш падне жртва овде, ќе го запалиме цело Ѓорче“. Ваква е атмосферата пред основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно ...

(ВИДЕО) Очевидци за А1он: Детето поминуваше улица на пешачки премин, се вози со 200 на саат

А1 On - 15.04.2018

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци за А1он сведочат дека човекот што удрил во момчето, станал ...

Дете настрада во сообраќајка во Ѓорче, жителите се собираат на протест

Sky - 15.04.2018

Десет годишно дете вечерва беше прегазено во скопската населба Ѓорче Петров. Од МВР за „Макфакс“ соопштија дека сообраќајната несреќа се случила на улицата „Борис Сарафов“, спроти основното училиште „Мирче Ацев“.

Прегазено дете во Ѓорче Петров, жителите на протест

Фокус - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако десетгодишно дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата Борис Сарафов, објави Радио МОФ .

Жители на Ѓорче Петров се собраа на протест откако дете настрада во сообраќајка

Независен - 15.04.2018

Граѓани од населбата Ѓорче Петров се собираат на протест кај училиштето „Мирче Ацев“ откако дете вечерва настрада во сообраќајна незгода на улицата „Борис Сарафов“. Детето е пренесено во болница но се уште не се знае каква е неговата здравствена ...

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете

24Инфо - 15.04.2018

Несреќа во скопско Ѓорче - прегазено 10 -годишно дете Голема несреќа се случи предмалку во скопско Ѓорче Петров, прегазено 10 годишно дете. Несреќата се случила на улицата Борис Сарафов спроти основното училиште Мирче Ацев, според очевидците за ...

Улицата во Ѓорче Петров каде беше прегазено дете ќе добие семафор

Фокус - 16.04.2018

Семафор ќе биде поставен на критичното место на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров каде вчера беше повредено 10-годишно дете. Од општината информираат дека во координација со Град Скопје добиена е информација дека на критичното место ...