TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Кралевите” се поклонија, несфатлив и неочекуван пораз на Реал Мадрид

Sport M - 29.11.2020

Трет лигашки пораз за Реал Мадрид и минус шест во однос на водечките Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. На домашен терен тимот на Зинедин Зидан несфатливо и неочекувано загуби од Алавес со 1:2.

Иско во 96 минута ја имаше последната шанса за гол, Рамос и Бензема скокнаа од седиштата (ВИДЕО)

Дерби - 29.11.2020

Реал Мадрид претрпе пораз од Алавес од 2-1, но малку фалеше „кралевите“ комплетно да се вратат од негативата од 2-0, односно да освојат барем бод на вечерашната пресметка. Имено актуелниот шпански шампион во 86 минута преку Касемиро дојде на ...

Реал дома поразен од Алавес

Нетпрес - 28.11.2020

Фудбалерите на Алавес во последниот меч од саботната програма на 11-то коло на шпанското првенство на „Сантијаго Бернабеу“ го изненадија домашниот мадридски Реал нанесувајќи му го веќе третиот пораз во досегашниот дел од сезоната.

Совршена комбинација за пораз на Реал: Игра Марсело, не игра Рамос!

Спортклуб - 28.11.2020

Алавес имаше среќа да ја има добитната комбинација на гостувањето кај Реал Мадрид и да однесе историска победа. Во противничкиот тим повторно стартер беше бразилскиот репрезентативец Марсело, а не играше капитенот Серхио Рамос.

Кралско разочарување – Алавес го победи Реал во Мадрид

TopSport - 28.11.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид, доживеаја пораз на домашен терен од Алавес (1:2), во 11.коло. Како многу пати оваа сезона Реал одигра катастрофално прво полувреме, во кое му дозволи на ривалот рано водство.

ВИДЕО: Реал продолжува да подарува бодови, овој пат Алавес ги однесе трите бода

Слободен Печат - 28.11.2020

Актуелниот шампион Реал Мадрид во десеттиот натпревар оваа сезона во Ла Лига го доживеа третиот пораз. „Кралевите“ овој пат загубија од Алавес и тоа на домашен терен со 1:2. Изненадувањето го најави Лукас Перез во петата минута кога ги донесе ...

Азар повторно се повреди, Реал изненаден од Алавес (ВИДЕО)

Дерби - 28.11.2020

Шпанскиот првак Реал Мадрид претрпе неочекуван пораз од Алавес од 2-1 во завршниот натпревар од денешната програма во Примера. „Кралевите“ и покрај тоа што не можеа да сметаат на неколку важни играчи важеа за фаворити, но тој статус не го оправдаа ...

(ВИДЕО) Кралска мизерија: Реал е очаен и се подалеку од борбата за титулата

Спортклуб - 28.11.2020

Како што стојат работите, Барселона и Реал Мадрид уште во ноември се во аут кога станува збор за потерата по шампионскиот трофеј во Ла Лига. До пред репрезентативната пауза изгледаше дека барем Реал е способен да се вмеша во врвот, но како што ...

Нов кикс на Реал Мадрид во Примера, пораз од Алавес на свој терен (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.11.2020

Реал Мадрид со 2-1 загуби од Алавес на стадионот „Алфредо ди Стефано“, тимот на Зинедин Зидан уште еднаш ги разочара своите фанови оваа сезона. На Реал Мадрид не му оди во домашното првенство оваа сезона, доживеаа уште еден пораз на свој терен, овој ...

ВИДЕО: Алавес го шокира Реал и со три бода замина од Мадрид

Gol.mk - 28.11.2020

Реал Мадрид беше шокиран од Алавес и дома загуби со 1-2 (0-1), во рамките на 11 коло од шпанската Примера. Гостите на „Алфредо ди Стефано“ поведоа рано од белата точка и стрелаа веднаш по паузата, а Касемиро успеа да намали, но „кралевите“ немаа ...

Нема ништо шампионско во овој Реал: Алавес си освои три бода во Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Реал Мадрид е во сериозно лоша форма, а тоа уште еднаш се потврди вечерва на дуелот со Алавес на кој гостите славеа победа од 2-1. Слободно може да се каже дека „кралевите“ сами се победија, но во нападот не направија премногу за да извлечат поволен ...

Куртоа се избламира, кризата во Реал продолжува: Пораз дома од Алавеш (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2020

Шпанскиот шампион Реал (М) сензационално е поразен на домашен терен вечерва во мечот од 11. коло на Ла Лига против екипата на Алавеш со 2:1. Гостите кои пред почетокот на мечот беа тотални аутсајдери ја искористија својата шанса и по грешки на ...

ВИДЕО: Двоен проблем за Реал Мадрид, пораз од Алавес и повреда на Азар

Дриблинг - 28.11.2020

Реал Мадрид го претрпи вториот пораз на последните два натпревари во Ла Лига откако загуби дома од Алавес со 2:1. Гостите имаа 2:0 по головите на Перез и на Жозелу а Касемиро ги постави конечните 2:1 во 86 минута.

Ново лигашко самоубиство на Реал Мадрид, се посрамоти и Куртоа (Видео)

Спортманија - 28.11.2020

Последните седум примени голови им се пет пенали, автогол и тежок кикс на Куртоа. Алавес цели 20 години чекаше да освои бод на гостување кај Реал Мадрид, а вечерва освои три, со победата од 2-1 против актуелниот првак кој преспа голем дел од мечот и ...

Распад-систем во Реал: Азар повторно се повреди, пораз од Алавес (ВИДЕО)

Екипа - 28.11.2020

И трет пораз сезонава за Реал Мадрид во Ла Лига, во уште еден разочарувачки натпревар на домашен терен. „Кралевите“ овој пат во 10. коло загубија со 1-2 од Алавес. Алавес до 49.минута имаше предност од 0-2, а Реал единствено преку Кашемиро во 86.

Најголемиот малер во светот: Азар пак се повреди

Спортклуб - 28.11.2020

Тукушто се врати во екипата и почна да игра важна улога во својот тим, Еден Азар повторно ќе биде надвор од терените, се разбира – поради повреда. Белгискиот репрезентативец одигра само 28 минути на натпреварот против Алавес кога мораше да замине во ...

Нова повреда на Азар

TopSport - 28.11.2020

Еден Азар, за чии трансфер Реал Мадрид издвоија 100.000.000 евра, доживеа нова повреда. Белгиецот го започна натпреварот со Алавес во 11.коло, во Ла Лига, но го напушти теренот пред истекот на првото полувреме.

Куртоа се посрамоти, голем кикс на голманот на Реал Мадрид (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.11.2020

Тибо Куртоа направи неверојатен кикс и му овозможи на Алавес да поведе со 2-0 на гостувањето кај Реал Мадрид. Белгискиот голман брани во добра форма, но вечерва потсети на неговите лоши денови откако го направи овој очаен кикс, по кој Хоселу погоди ...

(ВИДЕО) Куртоа пак прави глупости – му подари гол на Алавес!

Спортклуб - 28.11.2020

Реал Мадрид е на пат да доживее ново разочарување на домашен терен бидејќи на половина час пред крајот на мечот, има негатива од 0-2 во дуелот со Алавес. Првиот гол беше постигнат во петтата минута од пенал, а вториот на почетокот од второто ...

Куртоа направи катастрофална грешка и му подари гол на Алавес (ВИДЕО)

Дерби - 28.11.2020

Екипата на Реал Мадрид има доста проблеми на вечерашната средба против Алавес и веќе е во „дебела“ негатива на „Алфредо Ди Стефано“. Домаќините губат со 2-0, а вториот гол за гостите дојде до катастрофалната грешка на голманот Тибо Куртоа кој на ...

Куртоа се посрамоти: Му подари гол на Алавес (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Реал Мадрид на домашен терен губи со 0-2 од Алавес. Првиот гол гостите го постигнаа од пенал, а вториот беше подарок од голманот Тибо ...

Азар повторно се повреди, уште во текот на првото полувреме го напушти мечот со Алавес

24Фудбал - 28.11.2020

По само половина час игра, Еден Азар го напушти мечот меѓу Реал Мадрид и Алавес поради повреда, белгискиот фудбалер откако дојде во кралскиот клуб мака мачи со повреди. Веројатно се работи за некаква повреда на десниот бутен мускул, Азар почувствува ...

Три кола по ред пенал против Реал, но ова не им се случува првпат (Видео)

Спортманија - 28.11.2020

Кралевите направија дури пет пенали во последните три кола во Ла Лига. Алавес води против Реал Мадрид со 1-0 откако по само пет минути игра даде гол од пенал, кој го реализираше Лукас Перес.

ВИДЕО: Севиља до трета победа во низа во Ла Лига, Ел Несри ја „реши“ Хуеска

Дриблинг - 28.11.2020

Екипата на Севиља ја запиша третата победа во континуитет во Ла Лига откако ја совлада Хуеска во 11 коло. Едиснтвениот гол на натпреварот беше дело на Ел Несри во 83 минута. Со оваа победа Севиља е искачи на петото место на табелата.

Ел Несири донесе три бода за Севилја на гостувањето кај Хуеска (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Севилја ја оствари третата победа по ред во Ла Лига, откако вечерва доста тешко и со минимални 1-0 славеше на гостувањето кај Хуеска во рамки на 11.коло. Стрелец на победничкиот гол беше Јусеф ел Несири во 83-тата минута, кратко откако влезе во игра ...

Шеста победа во низа – Атлетико ја освои Местаља

TopSport - 28.11.2020

Фудбалерите на Атлетико Мадрид, на Местаља во Валенсија, го совладаа домашниот тим со 1:0. Атлетико е единствениот тим без пораз во Ла Лига. Тимот на Диего Симеоне има одиграно девет натпревар, победил на седум од нив.

Атлетико си користи грешки на ривалите и си реди победи (Видео)

Спортманија - 28.11.2020

Откако против Барса им помогна голманот Тер Штеген, денеска Валенсија ја добија со автогол. Атлетико Мадрид победи со 1-0 на гостувањето кај Валенсија и сега Јорганџиите имаат ист број на бодови со лидерот Реал Сосиедад, притоа тимот на тренерот ...

ВИДЕО: Атлетико со автогол до шеста победа по ред во Примера

Gol.mk - 28.11.2020

Атлетико Мадрид дојде до полн плен кај Валенсија (0-1) и ја продолжи серијата на победи во шпанска Примера , поради која избраниците на Чоло Симеоне се една од најдобрите екипи во шпанската фудбалска елита.

Еден автогол, три бода за Атлетико Мадрид

Екипа - 28.11.2020

Атлетико Мадрид ја забележа и шестата победа во Ла Лига, триумфирајќи со 0-1 на гостувањето против Валенсија. Суарез и Коста отсуствуваа поради повреди, Симеоне реши да го одмори и Жоао Феликс стартувајќи го мечот без младиот Португалец, но и со ...

Комичен автогол му донесе победа на Атлетико: Сите му се смеат на несреќниот Лато (ВИДЕО)

Sport 1 - 28.11.2020

Атлетико Мадрид ја освои „Местаља“ и минимално го победи Атлетико Мадрид со 1-0 со комичниот автогол на несреќниот Тони Лато, по што мадридските црвено-бели со седмата победа сезонава бодовно се израмнија со Реал Сосиедад на врвот, но имаат меч ...

ВИДЕО: Атлетико Мадрид со коммичниот автогол на Лато се радува на три бода на „Местаља“

Дриблинг - 28.11.2020

Атлетико Мадрид ја продолжи победничката низа во Ла Лига откако славеше на гостувањето кај Валенсија со 1:0. Единствениот гол на натпреварот беше дело на Лато откако левиот бек на Валенсија го совлада сопствениот голман во 79 минута.

Автогол ги донесе трите бода на Атлетико од „Местаља“ (ВИДЕО)

SportMedia - 28.11.2020

Атлетико Мадрид со три бода си заминува од теренот на „Местаља“ во Валенсија, со истоимениот тим. Дури во 78. минута Атлетико го скрши отпорот на домаќинот, и тоа со автогол. Она што не им успеа на играчите на Атлетико преку Феликс, Лемар и ...

На Зидан не му се зборува за засилувања: Го имаме овој тим!

Sport M - 28.11.2020

Реал Мадрид е на четвртото место во Ла Лига, не му оди баш најдобро и во ЛШ, каде по победата над Интер од 2:0 се проби до 2.место, но сепак Зидан не смета дека во овој момент треба да се зборува за засилувања.

Зидан даде коментар на шпекулациите за нови засилувања и ги разочара фановите на Реал Мадрид

Дерби - 28.11.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се соочува со голем притисок од јавноста поради нешто послабите партии прикажани од неговиот тим на почетокот на сезоната. Според многумина тоа се должи на фактот што Реал Мадрид не се засили со ниту еден ...

Сите навивачи на Реал Мадрид очекуваа засилувања, но Зидан ги разочара!

СуперСпорт - 28.11.2020

Реал Мадрид е на четвртата позиција во Ла Лига, но тренерот Зинедин Зидан вели дека овој тим мора да преживее до крајот. Новинарите пред мечот со Алавес го прашаа за засилувања, а Зидан беше отворен пред нив и им одговори искрено.

Зидан верува во тимот што го има – Реал нема да купува нови играчи

TopSport - 28.11.2020

Зинедин Зидан не открива дали Реал Мадрид ќе се активира во јануарскиот преоден рок и дали клубот ќе купува во летниот преоден рок. Во пресрет на натпреварот со Алвес тој одговорил на ова прашање.

„Јорганџиите“ на Чоло доаѓаат да ја освојат и „Местаља“

Gol.mk - 28.11.2020

Кога ќе се согледаат сите проблеми со кои се соочуваше Валенсија пред стартот на оваа сезона, досегашниот учинок на „лилјаците“ во Примера може да се смета како голем успех. Екипата на Хави Гарсија има доста осцилации, ама против Реал Мадрид (4-1) ...

Навивачите на Реал Мадрид очекуваат засилувања – Зидан ги разочара

Спортклуб - 28.11.2020

Реал е на четвртото место во Ла Лига, но Зинедин Зидан истакнува дека со овој тим Реал мора да ‘преживее’ до крај. Пред натпреварот со Алавес, новинарите го прашаа Зидан за засилувањата, на што тој отворено одговори.

Иско одби да оди во Севилја на позајмица

Акцент - 28.11.2020

Офанзивниот играч за врска на Реал Мадрид, Иско одби да се пресели во Севилја на позајмица во јануари, објави „Дијарио АС“. Главната причина за негативниот одговор е тоа што клубот од Андалузија му нуди многу помала плата од онаа што ја добива на ...

Зидан верува во тимот што го има – Реал нема да купува нови играчи

Макфакс - 28.11.2020

Зинедин Зидан не открива дали Реал Мадрид ќе се активира во јануарскиот преоден рок и дали клубот ќе купува во летниот преоден рок. Во пресрет на натпреварот со Алвес тој одговорил на ова прашање.

Зидан верува во тимот што го има – Реал нема да купува нови играчи

Опсервер - 28.11.2020

Зинедин Зидан не открива дали Реал Мадрид ќе се активира во јануарскиот преоден рок и дали клубот ќе купува во летниот преоден рок. Во пресрет на натпреварот со Алвес тој одговорил на ова прашање.

Зидан верува во тимот што го има – Реал нема да купува нови играчи

Точка - 28.11.2020

Зинедин Зидан не открива дали Реал Мадрид ќе се активира во јануарскиот преоден рок и дали клубот ќе купува во летниот преоден рок. Во пресрет на натпреварот со Алвес тој одговорил на ова прашање.

Зидан: Со овој тим што го имаме треба да издржиме до крај на сезона

Спортски - 28.11.2020

Реал Мадрид е на четвртата позиција во Ла Лига, но тренерот Зинедин Зидан вели дека овој тим мора да преживее до крајот. Новинарите пред мечот со Алавес го прашаа за засилувања, а Зидан беше отворен пред нив и им одговори искрено.

Реал Мадрид повторно разочара, пораз од Алавес на домашен терен (ВИДЕО)

МКД - 28.11.2020

Реал Мадрид со 2-1 загуби од Алавес на стадионот „Алфредо ди Стефано“, тимот на Зинедин Зидан уште еднаш ги разочара своите фанови оваа сезона. На Реал Мадрид не му оди во домашното првенство оваа сезона, доживеаа уште еден пораз на свој терен, овој ...

Нова повреда на Азар

Макфакс - 28.11.2020

Еден Азар, за чии трансфер Реал Мадрид издвоија 100.000.000 евра, доживеа нова повреда. Белгиецот го започна натпреварот со Алавес во 11.коло, во Ла Лига, но го напушти теренот пред истекот на првото полувреме.

Кралско разочарување – Алавес го победи Реал во Мадрид

Макфакс - 28.11.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид, доживеаја пораз на домашен терен од Алавес (1:2), во 11.коло. Како многу пати оваа сезона Реал одигра катастрофално прво полувреме, во кое му дозволи на ривалот рано водство.

Кралско разочарување – Алавес го победи Реал во Мадрид

Опсервер - 28.11.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид, доживеаја пораз на домашен терен од Алавес (1:2), во 11.коло. Како многу пати оваа сезона Реал одигра катастрофално прво полувреме, во кое му дозволи на ривалот рано водство.

Тотенхем и Мурињо влегуваат во игра за потписот на Рамос?

Спортски - 27.11.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос од лето би можел да стане слободен играч. Бидејќи Рамос се уште не се договорил за продолжување на соработката со Реал Мадрид не е исклучена можноста дефанзивецот на крајот од сезоната да си замине.