TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Maшина: Втор трипл-дабл на Јокиќ за помалку од 24 часа!

Спортски - 24.02.2024

Никола Јокиќ продолжува со одличните настапи во НБА лигата и сега стигна до вториот трипл-дабл во помалку од 24 часа. Денвер славеше против Портланд со 127:111, а Јокиќ овој натпревар го заврши со 29 поени, 15 скоак и 14 асистенции.

НБА лига: Бурна завршница во победата на Хит над Пеликанс, Јокиќ до 17-от „трипл-дабл“ сезонава

Нетпрес - 24.02.2024

Бам Адебајо постигна 24 поени, а Џими Батлер 23 пред да биде исклучен на почетокот на четвртата четвртина додека гостите Мајами Хит ги победија Њу Орлеанс Пеликанс со 106:95. Помалку од една минута од четвртата четвртина, Кевин Лав направи тежок ...

(ВИДЕО) Добро му дојде одморот на Јокиќ – втор трипл дабл во низа

Кош - 24.02.2024

По еднонеделната пауза во НБА лигата поради Ол стар викендот, Никола Јокиќ одигра два фантастична меча и оствари трипл дабл на двата. Ноќеска беше најзаслужен за триумфот на Денвер против Портланд со 127-112, постигнувајќии 29 поени, 15 скока и 14 ...

ВИДЕО | Уште еден трипл-дабл за Јокиќ, Вембањама испиша историја во поразот на Сан Антонио

Слободен Печат - 24.02.2024

По серијата од три порази тимот на Денвер конечно успеаа да врзе и две победи во НБА лигата. Изминатата вечер на гости Јокиќ и друштвото беа подобри од Портланд со 127:119. Во овој момент Денвер е на скор од 38:19 со што направи исчекор на врвот на ...

ВИДЕО: Нов „трипл-дабл“ на Јокиќ, Џејмс и Дејвис режираа триумф над Сан Антонио

Gol.mk - 24.02.2024

Ноќва имаше богата програма во НБА лигата. Шампионот Денвер Нагетс триумфира на гостувањето кај Портланд Треил Блејзерс (112-127). Во таборот на тимот од колорадо блеснаа првите ѕвезди Мајкл Портер со 34 поени и 12 скока, како и Никола Јокиќ кој ...

(Видео) Хаос на мечот Пеликанс-Хит, нов трипл-дабл на Јокиќ

TopSport - 24.02.2024

Тепачка во Мајами, на дуелот меѓу Хит и Њу Орлеанс Пеликанс ја обележа ноќа во НБА лигата, во која Никола Јокиќ забележа нов трип-дабл и на вечната листа се изедначи со Леброн Џејмс. Мајами забележа победа во Њу Орлеанс 105:96.

Уште една блескава партија на Јокиќ, историски меч за француското „чудо од дете“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.02.2024

Кошаркарите на Денвер нагетс по серијата од три порази, конечно, врзаа две победи во НБА, откако синоќа како гости убедливо го совладаа Портланд трејлблејзерс (127-112) со што дојдоа до скор 38-19 и направија исчекор кон самиот врв од Западната ...

Ова го може само Јокиќ: Втор трипл-дабл за помалку од 24 часа (ВИДЕО)

Екипа - 24.02.2024

Никола Јокиќ дојде до уште еден трипл-дабл за помалку од 24 часа. После истироската партија против Вашингтон, единствениот тим против кој немаше трипл-дабл, сега си поигруваше и со Портланд.

Портланд немаше решение за Јокиќ: Србинот запиша нов трипл-дабл (Видео)

СуперСпорт - 24.02.2024

Кошаркарите на Денвер нагетс синоќа триумфираа против Портланд трејл блејзерс со 127-112, а еден од најдобрите на паркетот беше Никола Јокиќ со 29 поени, 15 скокови и 14 асистенции. Јокиќ имаше голема помош од неговиот соиграч Портер кој запиша 34 ...

Јокиќ со трипл-дабл го предводеше Денвер до победа во Портланд (ВИДЕО)

МКД - 24.02.2024

Никола Јокиќ имаше уште еден одличен меч со кој беше главен во победата на Денвер над Портланд од 127-112 иако Србинот не беше најефикасен во својот тим. Со исклучок на воведните минути, Денвер постојано водеше, го контролираше натпреварот и немаше ...

Две тепачки и феноменални игри на Јокиќ и Вембањама ја одбележаа вечерта во НБА (Видео)

Спортманија - 24.02.2024

Рано утрово во НБА лигата се одиграа десет натпревари, а неколку беа во центарот на вниманието. Голден стејт го совлада Шарлот со 97-84, а освен по неефикасноста мечот ќе се памети и по инцидентот кој се случи во финишот.

Денвер го урна Портланд, нов трипл-дабл на Јокиќ

SportSport - 24.02.2024

Српскиот кошаркарски ас Никола Јокиќ имаше 29 поени, 15 скокови и 14 асистенции во победата на Денвер Нагетс над Портланд Трејл блејзерс од 127:112 во НБА лигата. Портланд водеше со пет поени разлика во воведниот дел, но Денвер го контролираше ...

(Видео) Хаос на мечот Пеликанс-Хит, нов трипл-дабл на Јокиќ

Макфакс - 24.02.2024

Тепачка во Мајами, на дуелот меѓу Хит и Њу Орлеанс Пеликанс ја обележа ноќа во НБА лигата, во која Никола Јокиќ забележа нов трип-дабл и на вечната листа се изедначи со Леброн Џејмс. Мајами забележа победа во Њу Орлеанс 105:96.

(Видео) Хаос на мечот Пеликанс-Хит, нов трипл-дабл на Јокиќ

Опсервер - 24.02.2024

Тепачка во Мајами, на дуелот меѓу Хит и Њу Орлеанс Пеликанс ја обележа ноќа во НБА лигата, во која Никола Јокиќ забележа нов трип-дабл и на вечната листа се изедначи со Леброн Џејмс. Мајами забележа победа во Њу Орлеанс 105:96.

(Видео) Хаос на мечот Пеликанс-Хит, нов трипл-дабл на Јокиќ

Спортклуб - 24.02.2024

епачка во Мајами, на дуелот меѓу Хит и Њу Орлеанс Пеликанс ја обележа ноќа во НБА лигата, во која Никола Јокиќ забележа нов трип-дабл и на вечната листа се изедначи со Леброн Џејмс. Мајами забележа победа во Њу Орлеанс 105:96.

Бурна завршница во победата на Хит над Пеликанс, Јокиќ до 17-от „трипл-дабл“ сезонава

Пулс24 - 24.02.2024

Бам Адебајо постигна 24 поени, а Џими Батлер 23 пред да биде исклучен на почетокот на четвртата четвртина додека гостите Мајами Хит ги победија Њу Орлеанс Пеликанс со 106:95. Помалку од една минута од четвртата четвртина, Кевин Лав направи тежок ...

НБА лига: Бурна завршница во победата на Хит над Пеликанс, Јокиќ до 17-от „трипл-дабл“ сезонава

365 - 24.02.2024

Бам Адебајо постигна 24 поени, а Џими Батлер 23 пред да биде исклучен на почетокот на четвртата четвртина додека гостите Мајами Хит ги победија Њу Орлеанс Пеликанс со 106:95. Помалку од една минута од четвртата четвртина, Кевин Лав направи тежок ...

Хаос на мечот Пеликанс-Хит, нов трипл-дабл на Јокиќ

24Инфо - 24.02.2024

Тепачка во Мајами, на дуелот меѓу Хит и Њу Орлеанс Пеликанс ја обележа ноќа во НБА лигата, во која Никола Јокиќ забележа нов трип-дабл и на вечната листа се изедначи со Леброн Џејмс. Мајами забележа победа во Њу Орлеанс 105:96.

[ВИДЕО] Хаос на мечот Пеликанс-Хит, нов трипл-дабл на Јокиќ

Точка - 24.02.2024

Тепачка во Мајами, на дуелот меѓу Хит и Њу Орлеанс Пеликанс ја обележа ноќа во НБА лигата, во која Никола Јокиќ забележа нов трип-дабл и на вечната листа се изедначи со Леброн Џејмс. Мајами забележа победа во Њу Орлеанс 105:96.