Два гола на Икарди за гостинска победа на ПСЖ

Нетпрес - 28.09.2020

Во последниот натпревар од петтото коло на француското фудбалско првенство, актуелниот првак Пари Сен Жермен на гостувањето кај Ремс победи со 2:0, а двоен стрелец беше Аргентинецот Мауро Икарди. ПСЖ рутински стаса до третата победа оваа сезона.

Gol.mk - 27.09.2020

По очајните две воведни кола во кои забележаа два порази ( Ленс , 1-0 и Олимпик Марсеј 0-1), фудбалерите на ПСЖ ја пишаа третата победа во низа и се искачија на седната позиција на табелата во француската Лига 1, по пет одиграни кола.

Дриблинг - 27.09.2020

ПСЖ славеше на гостувањето кај Ремс во 5 коло од новата сезона во Лига 1 и со ова ја зацврсти формата по двата порази во низа. Мауро Икарди ги постигна двата гола во победата од 2:0. Аргентинецот беше прецизен во 9 и во 63 минута.

Слабиот старт на сезоната е минато: Икарди донесе нова победа за ПСЖ

Sport 1 - 27.09.2020

ПСЖ врза две победи по ред во Лига 1, откако сезоната ја почна со два порази. Францускиот шампион полека ги консолидира редовите по повредите, случаите на Ковид-19 и суспензиите. „Светците“ вечерва славеа со 2-0 на гостувањето кај Ремс.

Тандемот Мбапе – Икарди за лесна победа на ПСЖ… (ВИДЕО)

Екипа - 27.09.2020

Две асистенции на Килијан Мбапе и два погодоци на Мауро Икарди за триумф од 0-2 на ПСЖ на гостувањето против Реимс во 5. коло од Лига 1. Уште во 9. минута, Мбапе првпат асистираше за Икарди кој погоди за 0-1, а потоа истата двојка реализираше нов ...

Тренерот на ПСЖ, беше против купување на Икарди, според „Л’Екип“

Sport M - 27.09.2020

Францускиот дневен весник „Л’Екип“ откри една многу интересна позадина, според која германскиот тренер Томас Тухел бил против купувањето на аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди. Икарди минатото лето се приклучи на ПСЖ на позајмица со право на откуп и ...