TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кондев и Коцев продолжуваат со Тиквеш

24 Ракомет - 22.07.2021

По решавањето на тренерското прашање, тимот на Тиквеш продолжува со формирањето на ростерот пред стартот на новата сезона. Репрезентативецот Дарко Кондев, кој дојде лани во Кавадарци и Димитар Коцев, кој веќе две сезони игра таму, го продожуваат ...

Кавадарчани го претставија Магдинчев и најавија пет засилувања овој месец

Gol.mk - 21.07.2021

Амбициозниот суперлигаш ГРК Тиквеш 20214 денес ги потврди најавите на Gol.mk и го назначи Ристо Магдинчев за свој нов тренер и наследник на Горан Андоноски. Кавадарчани најавија и засилувања, враќање на фановите на трибините и големи очекувања од ...

ГРК Тиквеш на 29. јули почнува со подготовки за новата сезона

Екипа - 21.07.2021

Суперлигашот ГРК Тиквеш под водство на Ристо Магдинчев на 29. јули ќе ги стартува подготовките за новата сезона. „Уште претходната година имав позитивно мислење за целокупниот проект на ГРК ТИКВЕШ 2014.

Тиквеш има нов тренер – на клупата седнува Ристо Магдинчев

24 Ракомет - 21.07.2021

Тимот на Тиквеш во новата сезона ќе има нов тренер. Станува збор за искустниот стратег Ристо Магдинчев кој ќе го наследи Горан Андоновски на клупата во Кавадарци и ќе го води тимот во Суперлигата.

Ристо Магдинчев нов тренер на ГРК Тиквeш

Спортклуб - 21.07.2021

Борбата за опстанок во натпреварувачката 2020/2021 година беше со интензивен карактер во кој ГРК ТИКВЕШ 2014 го покажа својот квалитет како успешен проект и тим кој знае да победува и да биде дел од елитното ракометно друштво.

Магдинчев нов тренер на Тиквеш, нова „петорка“ во најава

SportMedia - 21.07.2021

Искусниот ракометен стратег Ристо Магдинчев е нов кормилар на екипата на ГРК Тиквеш 2014. Магдинчев доаѓа на местото на Горан Андоноски, кој досега го водеше тимот. „Борбата за опстанок во натпреварувачката сезона 2020/21 година беше со интензивен ...

Ристо Магдинчев е нов тренер на ГРК Тиквеш

Спортски - 21.07.2021

Искусниот македонски стратег Ристо Магдинчев ќе биде нов тренер на ГРК Тиквеш. Веста Тиквеш ја потврди на социјалните мрежи. „Новата сезона со себе носи нови предизвици, но клубот со полна пареа работи и се среми кон новите предизвици и победи ...

Смиљаниќ го напушти Тиквеш и потпиша за словенечка Добова

Gol.mk - 21.07.2021

Суперлигашот Тиквеш најави драстични промени во играчкиот кадар за својата втора сезона во македонското елитно друштво. Имено, клубот сезонава ќе го води Ристо Магдинчев, кој доаѓа на местото на Горан Андоновски.

Смиљаниќ го напушти Кавадарци, Словенија е следната дестинација

24 Ракомет - 20.07.2021

Десниот бек кој во минатата сезона го носеше дресот на екипата на Тиквеш, Вања Смиљаниќ својата кариера ќе ја продолжи во Словенија. Нов тим на ракометарот од Србија е МРК Добова. Смиљаниќ дојде во Тиквеш минатата година од редовите на Вогошча од ...