TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амбасадорот Гир „згрешил“ што бил на партиска средба во кабинетот на Груби

Алсат-М - 07.02.2024

Евроамбасадорот Дејвид Гир оцени дека била грешка неговата средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети во просториите на министерството предводено од вицепремиерот Артан Груби. Гир и Ахмети се сретнаа кон средината на декември во кабинетот на Груби, а како ...

Гир призна дека згрешил што се сретна со Ахмети во Министерството за политички систем

Сител

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Frontline - 07.02.2024

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска порача дека загрижува слабата имплементација на препораките на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК). Тој потенцираше дека сите препораки на ДКСК како и на Државниот ревизор не се тајни, туку се ...

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Канал5

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Сител

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Независен

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Курир

ГИР: Сите не загрижува неспроведувањето на препораките за спречување на корупцијата, грешив што со Ахмети се сретнав во МПС

Денешен

Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК, вели Гир

Нетпрес

Lider Либертас Во Центар Бриф А1 On Н.Македонија ММС 365

Антикорупциската комисија ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

Бизнис Вести - 06.02.2024

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 100-та седница на која ќе се расправа по Извештајот за работата на ДКСК за 2023 година и за Годишниот извештај за следење на остварувањето на Националнатата стратегија за ...

Антикорупциската комисија ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

Сител

Антикорупциската комисија ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

Курир

Антикорупциската комисија ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

24 Вести

Антикорупциската комисија ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

Канал5

Антикорупциската комисија ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

Бриф

Антикорупциска ќе го разгледува извештајот за работата за 2023 година

Press24

Гир призна: Згрешив што се сретнав со Ахмети во Министерството за политички систем

Макфакс - 07.02.2024

Евроамбасадорот Дејвид Гир призна дека згрешил кога во декември се сретна со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во просториите на Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците. „Понекогаш луѓето грешат.

Гир призна: Згрешив што се сретнав со Ахмети во просториите на Министерството за политички систем

Опсервер

Гир призна: Згрешив што се сретнав со Ахмети во Министерството за политички систем

Кајгана

Гир призна: Згрешив што се сретнав со Ахмети во Министерството за политички систем

Точка

Гир призна: Згрешив што се сретнав со Ахмети во Министерството за политички систем

Press24

Гир призна: Згрешив што се сретнав со Ахмети во Министерството за политички систем

Скопје инфо

Гир: Згрешив што се сретнав со Ахмети во Министерството за политички систем

Република

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Алсат-М - 07.02.2024

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска порача дека загрижува слабата имплементација на препораките на Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК). Тој потенцираше дека сите препораки на ДКСК како и на Државниот ревизор не се тајни, туку се ...

Загрижува слабата имплементација на препораките на Антикорупциска, вели евроамбасадорот Дејвид Гир

Zoom

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Слободен Печат

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

24 Вести

Гир: Загрижува слабата имплементација на препораките на ДКСК

Република