TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава против К.О.(25) од Гостивар

Опсервер - 20.10.2019

Надворешната кацеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.О.(25) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено произвoдство и пуштање во промет на наркотични дроги ...

Тетовската полиција апсеше наркодилери

Сител - 19.10.2019

Вчера во 18.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го привеле А.Б.(23) од с.Селце, тетовско, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Вечра во 22,20 часот на патот с.Требош - с.Џепчиште, полициски службеници ...

Тетовската полиција апсеше наркодилери

4NEWS - 19.10.2019

Вчера во 18.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го привеле А.Б.(23) од с.Селце, тетовско, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. Извор: Сител ...

Полицијата привила скопјанец кој поседувал марихуана

Скопје инфо - 19.10.2019

Министерството за внатрешни работи информира дека денес во 00.15 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле И.Ф.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

СВР Тетово уапси четири лица

Опсервер - 19.10.2019

На 17.10.2019 во 15.45 часот во гостиварското село Форино, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода С.Б.(38) од Добридол, Е.С.(18) од Дебреше, Ф.А.(18) од Чегране, гостиварско, како и С.С.

Уапсени девојка и дечко кај кои била пронајдена марихуана

Сител - 18.10.2019

Вчера во 19.40 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода M.К.(23) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана. Синоќа во 23.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.

Македонската полиција уапси млада девојка

Press24 - 18.10.2019

Млада кумановчанка била приведена на улица откако ја фатиле со дрога. Во 19.40 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода 23-годишната M.К. од Куманово, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена ...

Во ПС Гостивар приведени четири лица поради марихуана

Gostivarpress.mk - 18.10.2019

Полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово, вчера (17 октомври) во 15 часот и 45 минути, во гостиварското село Форино ги лишиле од слобода 38 годишниот С.Б. , 18 годишните Е.С. и Ф.А. и 25 годишниот С.С.

Кај виничани во Охрид пронајден амфетамин

OhridNews - 18.10.2019

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против две лица од Виница на возраст од 22 и 23 ...

Кај Д.А.(20) пронајдени амфетамини

Опсервер - 18.10.2019

Надворешната кацеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Д.А.(20) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,овозможување на употреба на наркотични дроги“.

17 – годишен малолетник од Скопје фатен со хашиш

Опсервер - 18.10.2019

На 15.10.2019 во 20.50 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ при извршен преглед кај 17 – годишен малолетник од Скопје била пронајдена алуминиумска фолија со хашиш. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен ...

Кај 23-годишна кумановка пронајдена марихуана

Кумановски м. - 18.10.2019

На 17.10.2019 во 19.40 часот во Куманово Полициски службеници од СВР Куманово вчера околу 19:40 часот, ја лишиле од слобода M.К.(23) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана, информираат Министерството за ...

Скопјанец со марихуана фатен вчера во Аеродром

Скопје инфо - 18.10.2019

Синоќа пред полноќ, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Јане Сандански“, општина Аеродром, го лишиле од слобода К.И. (22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Кај тетовчанец пронајден хероин

Скопје1 - 18.10.2019

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.И.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“.

Полицијата приведе малолетник кој поседувал хашиш

Скопје инфо - 18.10.2019

На 15.10.2019 во 20.50 часот полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Самоилова“ при извршен преглед кај 17 – годишен малолетник од Скопје била пронајдена алуминиумска фолија со хашиш. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен ...

Кај девојка од Куманово и дечко од Скопје пронајдена марихуана

МКД - 18.10.2019

Вчера во 19.40 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода M.К.(23) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана. „Синоќа во 23.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.

Приведен скопјанец, при преглед кај него била пронајдена марихуана

Сител - 19.10.2019

Синоќа во 23.40 часот на бул.„Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ц.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Македонската полиција уапси седум лица поради поседување на марихуана

Press24 - 19.10.2019

Македонската полиција во неколку градови низ државата изври претрес кај неколку лица и домови, при што во одделени случаеви било пронајденомарихуана, па седум лица биле уапсени, а против тројца има поднесено и кривична пријава Надворешната ...

Македонската полиција уапси седум лица поради поседување на марихуана

Курир - 19.10.2019

Македонската полиција во неколку градови низ државата изври претрес кај неколку лица и домови, при што во одделени случаеви било пронајденомарихуана, па седум лица биле уапсени, а против тројца има поднесено и кривична пријава Надворешната ...