TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црни облаци надвиснале над Аеродром

Спортклуб - 18.03.2023

Македонскиот шампион МЗТ Скопје доживеа пораз од Игокеа на домашен терен и ги сведе на минимум шансите за опстанок во АБА лигата. Претставникот на БиХ славеше во „Јане Сандански“ со 84-78 и го остави МЗТ на дното на табелата, во надеж дека утре Мега ...

МЗТ не успеа да ја совлада Игокеа: Опстанокот во АБА сега е многу далеку

Телма

МЗТ Скопје загуби од Игокеа, останаа само теоретски шанси за опстанок

МКД

МЗТ не успеа против Игокеа, опстанокот во АБА лигата е (не)возможна мисија

Макфакс

МЗТ потклекна пред Игокеа сред Аеродром, на чекор е до бездната наречена АБА2

Екипа

МЗТ потклекна пред Игокеа – опстанокот во АБА веќе е сведен на теорија (ФОТО)

Sport 1

МЗТ Скопје ја загуби драмата со Игокеа, опстанокот е сè потешка мисија

Gol.mk

SportMedia Sport M Спортманија Екипа Телма SportMedia TopSport Курир