TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо сериозен кандидат за празното тренерско столче во Лион

Gol.mk - 09.10.2019

Лошите резултати во новата сезона му донесоа отказ на Бразилецот Силвињо на клупата на Лион. Поразот од Сент-Етјен во дербито беше последен за бразилскиот стратег, кој сега остави празнина на тренерската клупа.

Мурињо одбил уште една понуда, му кажал НЕ на Лион зошто сака да се врати во Премиерлигата

МКД - 09.10.2019

Жозе Мурињо имал понуда да стане нов тренер на Лион но Португалецот го одбил предлогот со оправдување дека сака да се врати на „островото" и да превзеде клуб од Премиерлигата. „Специјалниот“ е без работа од декември минатата година кога доби отказ ...

„Чистка“ во Тотенхем: Покетино наредил да се продадат пет ѕвезди уште во јануари!

Дерби - 09.10.2019

Маурисио Покетино побара од газдата Леви посериозни инвестирања и промена во тимот по загубеното финале во Лигата на шампионите, но иако беше дадено зелено светло за такво нешто, изминатово лето беше доста турбуленто во Северен Лондон, од едноставна ...

Засилувањето на Сити за кое Пеп силно инсистираше: Натпреварите во Премиер лигата ги завршувам мртов

Дерби - 09.10.2019

Манчестер Сити не купуваше премногу во изминатиот летен преоден рок, но сепак доведе едно засилување кое се издвојува од сите останати, а секако станува збор за фантастичниот Родриго за кого Пеп Гвардиола ги натера одговорните луѓе на клубот да го ...

Лион остана без тренер, па претседателот на клубот веднаш го контактирал Мурињо

СуперСпорт - 09.10.2019

Лион по катастрофалниот старт на сезоната остана без првиот тренер Силвињо, па претседателот на клубот, Жан Мишел Аулас веднаш стапил во контакт со Жозе Мурињо. Аулас имал доста исцрпен разговор со поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Реал ...

Мурињо одби, па Лион се врти кон Блан

Sport 1 - 09.10.2019

Лион во понеделникот се раздели со тренерот Силвињо, кој издржа само кратко на клупата. На последните пет натпревари во Лига 1, осумкратниот француски шампион имаше скор од три порази и две ремија.

Мурињо ја одбил понудата од Лион, сака да се врати во Англија

Спортклуб - 09.10.2019

Силвињо ја напушти тренерската позиција во Лион. Капката која ја прелеа чашата беше поразот од Сент Етјен и од тогаш Лион е во потрага по нов тренер. „РМЦ Спорт“ денеска пренесува дека претседателот на Лион Жан Мишел Ола ги засилил напорите во ...

Револуција во Тотенхем, Почетино отпушти 5 играчи

Sport M - 09.10.2019

Тотенхем ја започнаа сезоната многу лошо, со само 11 освоени поени во првите осум кола од Премиер лигата и понижувачки пораз од 7:2 на домашен терен од Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Пет шут-карти во јануари

Вечер - 09.10.2019

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Маурицио Покетино, планира да подели пет шут-карти за време на зимскиот преоден рок. Аргентинскиот стручњак ги информирал клупските челници дека повеќе нема потреба од услугите на Ерик Даер, Кристијан ...

Пеп во својата книга: „Титулите се губат во првите осум натпревари“

SportMedia - 09.10.2019

Ливерпул има добра предност од осум бода пред Манчестер Сити во првите осум кола од Премиерлигата. Четата на Клоп ги има сите победи, додека Сити има два порази и едно реми, и на тоа се должи оваа разлика.

Мурињо се враќа во Премиер

Вечер - 09.10.2019

Поголемиот дел од британските медиуми ја пласираа и информацијата дека контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, сака да се врати во англиската Премиер лига. „Специјалниот“ ги информирал најдобрите пријатели дека сака да се врати во Англија ...

Гвардиола може да се повлече од клупата на Манчестер Сити?

24Фудбал - 09.10.2019

Се наведува дека избраниците на разлутениот Гвардиола ги чека вистинско пеколно темпо во продолжението од сезоната, особено по зголемувањето на разликата со лидерот Ливерпул во Премиерлигата на негативен план.

Мурињо чека Почетино да добие отказ па тој да седне на клупата на Тотнем

МКД - 09.10.2019

Англиските медиуми пишуваат дека Жозе Мурињо сака да биде тренер на Тотнем. Тотнем лошо ја почна сезоната, посебно катастрофална беше последнава недела во која примија десет гола, седум од нив беа од Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Мурињо ја следи ситуацијата во еден Премиерлигаш, можно е Португалецот да преземе и трет клуб во Англија

Дерби - 09.10.2019

Жозе Мурињо речиси една година е без работа по неговиот отказ од Манчестер Јунајтед на 17 декември. На адреса на Португалецот пристигнаа неколку понуди, кои не биле примамливи па тој ги одбил.

Мурињо се враќа на работа: Португалецот седнува на клупата на финалист во ЛШ

Sport 1 - 09.10.2019

Жозе Мурињо во декември минатата година го напушти Манчестер јунајтед. Португалецот од 2016 година беше на клупата на „Олд Трафорд“, но по лошите резултати доби отказ и од тогаш не пронајде нова работа.

Мурињо ја следи ситуацијата во Тотенхем

СуперСпорт - 09.10.2019

Жозе Мурињо во декември изминатата година ја напушти клупата на Манчестер Јунајтед. Португалецот од 2016. Година беше на клупата на клубот од Олд Трафорд, но после серијата на лоши резултати доби отказ и од тогаш нема најдено нов ангажман.

Венгер меѓу претендентите за тренерското место во Лион

А1 On - 08.10.2019

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер може да биде назначен за нов предводник на Лион. Според „Ле Парисиен“ покрај Венгер, конкуренти за тренерската функција во францускиот прволигаш се и: Лорен Блан, Тиагу Мота и Реми Гарде.

Венгер меѓу претендентите за тренерското место во Лион

MakPress - 08.10.2019

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер може да биде назначен за нов предводник на Лион. Според „Ле Парисиен“ покрај Венгер, конкуренти за тренерската функција во францускиот прволигаш се и: Лорен Блан, Тиагу Мота и Реми Гарде.

Лион: Венгер е меѓу кандидатите за тренер

Денешен - 08.10.2019

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер може да биде назначен за нов предводник на Лион. Според „Ле Парисиен“ покрај Венгер, конкуренти за тренерската функција во францускиот прволигаш се и: Лорен Блан, Тиагу Мота и Реми Гарде.

Мурињо чека отказ на Почетино за тој да седне на клупата на Тотнем

24Фудбал - 09.10.2019

Англиските медиуми пишуваат дека Жозе Мурињо сака да биде тренер на Тотнем. Тотнем лошо ја почна сезоната, посебно катастрофална беше последнава недела во која примија десет гола, седум од нив беа од Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Мурињо ја следи ситуацијата во еден Премиерлигаш, можно е Португалецот да преземе и трет клуб во Англија

Точка - 09.10.2019

Жозе Мурињо речиси една година е без работа по неговиот отказ од Манчестер Јунајтед на 17 декември. На адреса на Португалецот пристигнаа неколку понуди, кои не биле примамливи па тој ги одбил.

Мурињо е пребирлив, го одбил Лион со оправдување дека сака назад во Премиерлигата

24Фудбал - 09.10.2019

Жозе Мурињо во неколку наврати истакна дека едвај чека да му се врати на фудбалот, но Португалецот одби уште еден предлог и му кажал НЕ на Лион. „Специјалниот“ е без работа од декември минатата година кога доби отказ од Манчестер јунајтед.